Horrorstör

Horrorstör https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230391/bmid_horrorstor-5me-230391.jpg 4 250 66

Podivné věci se dějí… ve velkoobchodě s nábytkem Orsk v Clevelandu. Každé ráno vedoucí přijede do obchodu a zjistí, že police Kjërring jsou rozbité, ze sklenic Glans zbyly jen střepy a kdosi rozmlátil i šatní skříně Liripip! Je nadmíru jasné, že něco tu nehraje. Aby záhadu rozluštila, dohodne se trojice zaměstnanců, že bude v obchodě dobrovolně pracovat přesčas. A tak v brzkých ranních hodinách na podlaží s vystaveným nábytkem zaslechnou zvláštní zvuky a ocitnou se tváří v tvář něčemu, co by si nepředstavili ani v nejděsivějších snech. Horrorstör se dá charakterizovat jako tradiční příběh o strašidelném domě, ovšem ve zcela současném pojetí, a to nejen neotřelým výtvarným a grafickým zpracováním.... celý text

jefff
17.11.2018 3 z 5

Žádná velká knižní revoluce se nekoná, ale jako jednohubkový horor okořeněný povedeným vizuálem funguje Horrorstör na jedničku. Je to akční, do jisté míry i atmosférické a originální. Slušný kousek.

Cryptkeeper
31.10.2018 3 z 5

Nápad nebyl špatný,ale přišlo mi,že víc bylo dbáno na grafickou stránku knihy,než na její atmosféru. Místy napínavé,čtivé,no za pár dní si na tuto knihu ani nevzpomenu:)

Orlok
10.10.2018 4 z 5

Knihu jsem vybrala na základě recenze a hodnotím pozitivně.

HDosoudilová
08.10.2018 4 z 5

Kniha mě zaujala právě díky výrazné obálce alá katalog známého obchodního domu. Nic moc jsem od děje neočekávala, spíš naopak. A musím říct, že jsem byla mile překvapená. Děj mě pohltil už na začátku a vlastně jsem byla pořád zvědavá, co bude dál. Byť normálně horory nečtu, jsem nadšená.

mourek-veronika
07.09.2018 4 z 5

Horrorstor je knížka, která mě zaujala hlavně designem. Na první pohled totiž vypadá jako akční leták z IKEI, čímž značně vybočuje z řady. Nejvíc se mi asi líbilo autorovo pojetí hororu, protože na rozdíl od ostatních se nevyžíval v proudech krve, ale místo toho se zaměřil hlavně na psychiku postav a postupné propadání panice, beznaději a nakonec smíření.
Kromě toho mě potěšilo i to, že nikdo nezemřel zbytečně a někteří se dočkali záchrany, protože bezdůvodné zabíjení všech postav je další věc, která mi většinou vadí. Navíc je tu lehce otevřený konec, takže si každý může domyslet sám, jak vlastně celý příběh skončil. Další bonus je samozřejmě design, protože v knize najdete spoustu dokumentů z Orsku, dodací listy atd. a každá kapitola začíná představením jednoho kusu nábytku, se kterým se v příběhu setkáte včetně ilustrace. (Více v recenzi v záložkách)

NymphMaeve
29.07.2018 3 z 5

Téma trochu klišé, ale moc se mi líbil styl, kterým byl příběh napsán. Docela mi vadil takový konec nekonec. Prostředí popsáno krásně, ale ačkoliv jsem strašpytel, vůbec jsem se nebála. Škoda ne úplně využitého potenciálu.

petra1394
12.07.2018 3 z 5

Za celý děj bych dala dvě hvězdičky. Je to totiž takové typické hororové klišé o minulosti místa, na kterém stojí nějaká budova a v ní se odráží přízraky minulosti. Třetí hvězdu dávám za styl vyprávění. Bylo totiž poutavé, místy vtipné a mělo hlavu a patu. Tenhle chlap by měl psát dál, ale spíš něco v jiném stylu. Taky musím pochválit zpracování obálky a celkově knihy - to, že opravdu vypadá jako katalog. Mamka mi s "tím katalogem" dokonce podložila dveře, takže účel designu obálky splněn na 100 %. I vnitřek je krásně zpracovaný. Škoda jen, že stejné úsilí nevložili i do propracování děje.

Blančitos
10.07.2018 3 z 5

Po dočtení Horrostöru mám smíšené pocity. Myšlenka zasadit hororový příběh do prostředí obchodního domu s nábytkem je rozhodně originální, ale bohužel samotné zpracování dosti pokulhávalo. Lepší 3*.

jakafe
09.07.2018 5 z 5

Výborný horor! Četba svižně utíká, navíc je kniha nápaditě a trefně graficky zpracována. Obálka à la katalog IKEA je jen začátek. Horrorstör jsem si vybrala jako oddechové čtení mezi náročnější literaturou a nemohla jsem si zvolit lépe. Dokonce jsem občas měla i pěkně nepříjemný pocit, tím spíš, když jsem byla obklopená nábytkem z IKEY :-). Ostatně, návštěva tohoto obchoďáku už pro mě asi nebude tak pohodová jako dřív. Díky tomuto známému prostředí jsem ale knihu o to živěji prožívala, navíc kromě poctivého duchařského příběhu jsem se dozvěděla i něco více o nákupní strategii. Těším se na další přečtení, vřele doporučuji a NECHÁPU, že tohle mě stálo 19 Kč.

hellena1523
08.07.2018 4 z 5

Pořizovala jsem v LK za 19,-Kč jako originální dekoraci do knihovny. Až doma, dokonce po několika dnech, jsem si pořádně všimla detailu na obálce a zjistila, že jde o hororový příběh. Zhltla jsem ho skoro na posezení, těšila se, až budu moct zase číst.
Nečekejte víc, než zdařilou duchařinu, ale když se vám trefí do nálady, myslím, že budete spokojení jako jsem byla já.

terry4776
06.07.2018 5 z 5

Na to, že jsem tuhle knihu koupila v Levných knihách a bála se toho, že to bude zklamání - i když obálka a rozměry knihy mě velmi upoutaly - byla jsem ráda, že jsem se spletla. Kniha je sice duchařinou, která se zdá trochu otřepaná, ale potěšila a zahřála u srdce.
Rozvoj postav, situací a lekavých scén je opravdu něco, co hororfandu potěší. Já byla nadšená a doporučuji všem, kteří se chtějí bát.
Kdyby se tohle zfilmovalo, potěšilo by mě to více než horory, se kterými se v kině setkáváme teď!

Pitbullka
26.06.2018 3 z 5

Průměrná duchařina z prostředí obchodního domu s nábytkem. Námět byl fajn, na můj vkus ale trošku nedotažené do konce.

Luciefever
30.05.2018 3 z 5

Vždycky si prohlédnu knihy v regálu DOPORUČUJEME, vkus ostravských knihovníků je občas pěkně zajímavý. Tentokrát jsem si ale vybrala knihu podle obalu. Styl "IKEA katalog" se nedal přehlídnout. No a že je to horor jsem brala jako osobní výzvu, protože jsem posera a z bezpečnostních důvodů tenhle žánr vytěsňuju. Dohodla jsem se sama se sebou, že kdyby to bylo moc horký, počkám si na slunečný den, obklopím se dětmi, koťaty a jinými cukrkandly a nějak to přežiju.
Příběh = typické hororové klišé. Děsivá minulost vylézající z falešných dveří v nočním obchoďáku, šílený ředitel věznice, který své chovance "léčil" osobitou metodou, uvězněné duše, které nenalézají klid...No, nakonec to bylo celkem vtipný A po grafické stránce skvěle zpracované.

kytarka
11.05.2018 3 z 5

Knihu jsem zahlédla na fotkách na IG, nějak mi nedocházelo, proč lidi fotí katalog s nábytkem , když jsem kniha viděla v levných knihách, tak až tehdy jsem pochopila, že to není katalog. Ano, je to kniha s hororový příběhem, který se odehrává v obchodním domě s nábytkem - Orsk. Taková jedna hororová noc se zombi ze záhrobí. Začetla jsem se a knihu dočetla. Nějak jsem se teda nebála, ale asi nikdy bych už nezačala vyvolávat duchy... Hodnotím jako takový průměr.

kytarka
10.05.2018 3 z 5

Dousabel
05.05.2018 4 z 5

Bavilo a moc! Ale na Ikeu už nikdy nebudu pohlížet jako dřív a při příští návštěvě jim tam pozotvírám všechny dveře od skříní :D

Dubin3k
29.04.2018 5 z 5

Hodně dobrá kniha. Na knihu jsem narazil v levných knihách a řekl jsem si že to je nějaký ikea leták který někdo odložil, ale pak mi bylo řečeno že je to kniha s příběhem a celý můj pohled na knihu se změnil. Hned mi padl do oka, velice nápaditý obal a celé zpracování knihy do stylu ikea letáku. Příběh byl strašidelný a jeho hlavní část se odehrála v jedné noci. Člověk by řekl že do jedné noci se toho nedá moc nacpat, ale to je lež, pořád se něco dělo až do úplného konce a velice jsem ocenil epilog, který popsal co se dělo po nějaké době od konce toho hlavního, tahle věc mi u některých knih strašně chybí. Shrnul by jsem to jako hodně podhodnocenou knihu, která má zajímavý příběh a taky celé zpracování knihy, můžu jen a jen doporučit.

Nixa
16.04.2018 3 z 5

Moc se mi líbilo grafické zpracování knihy a i to, že každá kapitola se jmenovala podle jednotlivého kusu nábytku a plus obsahovala i jeho popis. Kniha byla čtivá a celkem mě i bavila, bohužel některé pasáže byly trochu nudné. Určité napětí v knize bylo, ale já se prostě nebála. Konec byl překvapivý a kdyby bylo pokračování, tak si ho určitě přečtu. Úplný propadák to nebyl, kniha byla originální a určitě to byl skvělý nápad, jen mi to nesedlo na 100% :-)

fear
11.04.2018 5 z 5

Byla jsem opravdu mile překvapená. Nic moc jsem od knihy ( 19,-Kč a pro mě neznámý autor ), neočekávala. Nakonec se mi dostalo celkem slušné porce strachu a příjemného mrazení. Klidně bych uvítala i pokračování, ale toho se asi nedočkám.

TheBookOfAnnie
02.04.2018 3 z 5

Grafické zpracování a nápad super; na to, že je to horor jsem se zas tak nebála (způsobeno pravděpodobně čtením zásadně přes den, kdybych se odvážila to číst před spaním, asi bych mluvila jinak); vytáčelo mě chování hlavní postavy. Uvažovala jsem nad čtvrtou hvězdičkou, ale tu za mě dostávají knihy, které sice nebyly úplná pecka, ale které bych si klidně přečetla znova; rereading téhle knížky mě však neláká.

zombie horory obchodování, prodej

Grady Hendrix