Hon na Slušovice

Hon na Slušovice
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350595/bmid_hon-na-slusovice-xWp-350595.jpg 4 1 1

Reportážním stylem psaná kniha dává nahlédnout do zákulisí chodu elitního zemědělského družstva a machinací kolem něj.

Lili2
21.06.2022

Hodně informací, až mně z toho šla hlava kolem. Ale ono to tak asi bylo.
Jsem překvapená, když v nějakém nedávném dokumentu se S.Devátý nechal slyšet, že pro podepsání Charty ho vylili ze Slušovic, přitom v knize se píše, že se zde přijímali i lidé vylití ze strany, podepsající Chartu atp. No a pak se dál dočítám, jak Slušovicím po revoluci šlapal na paty, aby je zničil. Tak nevím......

Lavastan
21.12.2020 4 z 5

Kniha popisuje mediální a státní hon na slušovické družstvo, který vedl k jeho likvidaci a rozpadu na mnoho společností. Výslechy, sledování a tendenční novinářské články v letech 1990 až 1992. Nic z toho se neprokázalo, nikdo nebyl odsouzen. Novému polistopadovému režimu vadilo družstvo, které dříve tak prosperovalo a bylo vzorem. Je známo, že JZD Agrokombinát Slušovice měl již připraven plynulý přechod na formu akciové společnosti a domluvené nové obchodní spolupráce se zahraničím (např. výroba monitorů aj.). Navíc měl základnu zkušených podnikatelů a manažerů, takže byl připraven na tržní hospodářství. V osobě pana Františka Čuby, předsedy agrokombinátu, pak mělo družstvo špičkového manažera a vizionáře, který není dosud doceněný, jak by si právem zasloužil.

Slušovice

Miroslav Žák