Vlk

Vlk https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499973/bmid_vlk-tk8-499973.png 4 384 384

Tady to všechno začalo. Mysteriózní prequel bestsellerové série. Oblíbený norský autor Samuel Bjork přichází s novými díly z detektivní série s vyšetřovateli Holgerem Munchem a Miou Krügerovou. Píše se rok 2001. Novopečený šéf zvláštní vyšetřovací jednotky Holger Munch má za úkol vyřešit vraždu dvou jedenáctiletých chlapců. Nedostatek důkazů ho přivede na nápad angažovat talentovanou studentku policejní akademie Miu Krügerovou. Ani s pomocí její intuice se však nevyhnou všem falešným stopám, které jim zanechává pomatený vrah posedlý vizuální dokonalostí. Podaří se nakonec dopadnout muže, jenž má hrůzné činy na svědomí?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Ulven , 2021

jahlina
01.12.2022 4 z 5

Do knížky jsem se začetla snadno. Postavy Mii a Muncha, které jsem si již dříve oblíbila, dostaly nové obrysy. Hodně se mi tady líbí postava Mii Krügerové, protože se odlišuje od klasického modelu dnes oblíbených vyšetřovatelek. Také je mám ráda, ale Mia je příjemným osvěžením.

Autor vytvořil poměrně mohutný záběr zápletek a odboček, které možná souvisí s vyšetřováním a možná také ne. Přitom jsem neměla pocit, že bych se v ději nějak ztrácela. Jen jsem obracela stránky a plula na vlně příběhu. A pak přišel konec.

Konec mě překvapil. Jako by mi někde vypadlo pár stránek. Žádné vysvětlení? Já prostě potřebuju vědět, proč ‍️… Knížka není žádná „hubeňourka“ a přitom zanechala dost otázek.

Danago
30.11.2022 4 z 5

Opravdu velmi dobře napsané, čtvivé, zajímavé, napínavé . Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Ale bohužel ne vše bylo vysvětleno a to mě moc mrzí. Závěr mě zklamal, přitom by stačila stránka dvě navíc. Nemůžu se ubráni dojmu, že autor sám nevěděl jak příběh vysvětlit. Velká škoda .

Alena1957
27.11.2022 5 z 5

Opět skvěle napsaná detektivka, Bjork nezklamal.

AlbionFoxyFox
13.11.2022 4 z 5

Velmi napínavý příběh, zajímavě popletené osudy, čtivé kapitoly, ale toto vše vyústilo v poměrně náhlý závěr bez nějakého vysvětlení, vyvrcholení. Většina knihy byla na 5 hvězd, konec zklamal.

Mája777
13.11.2022 4 z 5

Proč?
Na tuhle knihu jsem se moc těšila. Miu i Holgera jsem si oblíbila v předchozích dílech. Tady jsme se dozvěděli, jak začala jejich spolupráce, jak se Mie podařilo zapadnout do kolektivu. Ale je tady jedno veliké PROČ. Proč pachatel dělal to, co dělal. Co ho k tomu vedlo. Souhlasím s ostatními, ten závěr se moc nepovedl. Škoda, protože jinak je to velice čtivé a napínavé.
(13. 11. 22 - 25 711 - 59)

astra3
12.11.2022 5 z 5

Velmi čtivé. Komplikovaný, zamotaný a napínavý. Přečteno na 1 zátah.

Susan94
11.11.2022 3 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře. Obsahově mi, ale něco chybělo.... zápletka byla málo propracovaná. Nejdřív se skoro 300 stran nic moc nedělo a pak byl najednou tak rychlý a jednoznačný konec. Celou knihu jsem čekala na "vau" moment, který bohužel nepřišel.

Jana.Kuc
09.11.2022 5 z 5

Skvělé pokračování série. Autor si pro mě udržuje čtivost. Jen mě mrzí, že si nepamatuji příběhy Mii a Holgera, protože tato kniha příběhově předchází tři předcházející knihy (V lese visí anděl a Sovu jsem četla v roce 2019, Clonu 2020). Ale nevadí.

ddkk
09.11.2022 4 z 5

Výborný příběh, který odhaluje začátek spolupráce neuvěřitelné Mii a šéfa vyšetřovacího útvaru Holgera. Jsou ještě mladí, plni nadšení a ani Mia není tak úplně mimo realitu jako v dalších dílech série. Bjørk si tentokrát odpustil popisy jejího blouznění a duševních muk, jimiž v Andělovi, Sově ani Cloně nešetří.

Příběh je mimořádně napínavý, na posledních stránkách nabírá na tempu a kniha se vážně nedá zavřít před koncem. Skvělé, až na to, že jsem se nedočkala vysvětlení. Proč se to všechno dělo? Jak to vlastně bylo s Vlkem? Jaké měly zločiny pozadí?...

Chtěla jsem dát plný počet, ale nakonec právě za ten nedořešený závěr dávám za čtyři. Nicméně, doporučuji.

happy-smile
08.11.2022 4 z 5

Přišlo mi, že byla Mia možná až moc dokonalá. Ale vlastně mi to nijak nevadilo. Děj pěkně odsýpal a kniha se četla sama. Takže standardní Bjørkova kvalita.

Kanylka
08.11.2022 5 z 5

Kniha nezklamala. Díky moc

MisakCZE
04.11.2022 4 z 5

Velmi povedená kniha, opět.
Ve své čtvrté knize nás autor znovu zavede do řešení případu vražd, ale tentokrát do období počátku spolupráce týmu kolem Holgera Muncha, jedná se tedy o jakýsi prequel celé série.
Výborné představení jednotlivých členů týmu, které už známe z dřívějších knih, včetně náboru mladičké Mii přímo z akademie.
Konec má časový potenciál k sepsání ještě dalších knih, proto věřím, že se jich dočkáme a nemohu se toho dočkat.

Martiiiik
01.11.2022 5 z 5

Po delší době konečně kniha od tohoto výborného autora.. :-) V poslední době je prequel nějak v módě, ale tady mi to vůbec nevadí :-) Dozvěděli jsme se, jak se spojily cesty Holgera a Mii.. Mnoho věcí o jejich životech... Tentokrát byl děj dost komplikovaný a člověk už byl pak hrozně netrpělivý, že nešlo přestat číst.. :-) Případ to byl zvláštní a neobvyklý.. Vřele doporučuji jak knihu, tak celou sérii :-)

iška
31.10.2022 4 z 5

Vlastně je to pro mě letos již druhý prequel (A. Marsons), který vyšel až po určitém počtu případů. Raději bych sérii četla v řádné řadě. Bylo to napínavé, četlo se to dobře, ale i pro mne byl závěr tak trochu odbytý.

ennlady
30.10.2022 5 z 5

Moc a moc a moc se mi to líbilo. Dávám plný počet i přesto, že konec mě maličko zklamal, protože mi nebylo jasných hezkých pár věcí. Nicméně jinak super. V lese visí anděl a Sova mě nadchly, Clona trochu zklamala, ale Vlk to zase narovnal. Doporučuji všem, kdo mají rádi detektivky s pomalejším postupem vyšetřování a spoustou indicií.

Twinny
28.10.2022 4 z 5

Nedávno jsem si říkala, že by už mohl vyjít další díl série. No a najednou bum a prequel je tady.
Mia a Holger byli skvělí. Případ super napínavý. Od začátku jsem podezírala toho, koho jsme podezřívat měli. Jednu hvězdičku strhávám za ten konec, kde jsme ani nedostali všechny odpovědi.

makke
22.10.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem, napínavá konstrukce děje skvěle obohacená objasněním počátku spolupráce Mii a Holgra.

iveta3689
15.10.2022 4 z 5

Výborná. Děj skvěle plyne, nutí číst pořád dál. Vyšetřování je uvěřitelné, popsané tak akorát, aby to nenudilo a přitom detailní. 4,5/5*

Drowned
08.10.2022 4 z 5

Že se chystá nový čtvrtý díl jsem ani netušil a až reklamní mail od mého oblíbeného prodejce e-knih mě k němu navedl. E-knihu jsem ihned koupil a pustil se do čtení. Pokud si matně vzpomínám třetí svazek Clona mě moc nezaujal, ale u Vlka se mi to nestalo a zajímavý případ mě bavil. Pěkný je vlastně i popis jak se Holger s Miou dali dohromady. Co považuji za průšvih je opět překotný závěr. Čekal jsem nějaké velké finále a ono šup&hup a byl konec případu. No co se dá dělat, autora asi baví tyhle speedruny. Asi by mě naštvala obálka vlka, kdybych si kupoval tištěné knihy neboť z poměrně pěkně navazující série tahle nesmyslně vyčnívá.

Jane2016
07.10.2022 4 z 5

Knížka Vlk je čtvrtým dílem ze série s vyšetřovateli Holgerem Munchem a Miou Krugerovou. Předchozí knihy V lese visí anděl, Sova a Clona jsem všechny četla a ještě teď mám v živé paměti tu bezmoc, kdy jsem v nedávné době dočetla první díl a byl pátek, tudíž další den byla knihovna zavřená a já si nemohla dojít pro díl následující! Až tak jsem s autorův styl psaní zamilovala!

Přirozeně jsem tedy měla velká očekávání, když předchozí díly byly tak skvěle napsané.

Ještě před samotným čtením jsem viděla pár recenzí, které nebyly úplně sluníčkové, ale říkala jsem si to známé pořekadlo: „Sto lidí, sto chutí“. A bylo tomu tak. Protože mně knížka sedla úplně skvěle. Hned po prvních pár větách mě Bjork vtáhl, jak to umí jen on, a až do konce čtení mě nepustil. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí o vyšetřovatelích a ani jediná kapitola mě nenudila.

Osobně si myslím, že je lepší začít právě prvním dílem – V lese visí anděl, pokračovat dalšími díly a tento mysteriózní prequel přečíst až jako poslední „díl“. Chápu, že pro někoho, kdo četl knihu Vlk jako svoji prvotinu to mohlo být občas matoucí.

Pro mě to byla ale další úžasná kniha, která splnila všechna má očekávání, čtení jsem si užívala, občas jsem četla s otevřenou pusou a užívala si každou větu až do konce čtení.

Tudíž já nemohu jinak než knížku vřele doporučit všem milovníkům detektivek a napětí!

Samuel Bjørk (p)
norská, 1969