Vlk

Vlk https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499973/bmid_vlk-tk8-499973.png 4 382 382

Tady to všechno začalo. Mysteriózní prequel bestsellerové série. Oblíbený norský autor Samuel Bjork přichází s novými díly z detektivní série s vyšetřovateli Holgerem Munchem a Miou Krügerovou. Píše se rok 2001. Novopečený šéf zvláštní vyšetřovací jednotky Holger Munch má za úkol vyřešit vraždu dvou jedenáctiletých chlapců. Nedostatek důkazů ho přivede na nápad angažovat talentovanou studentku policejní akademie Miu Krügerovou. Ani s pomocí její intuice se však nevyhnou všem falešným stopám, které jim zanechává pomatený vrah posedlý vizuální dokonalostí. Podaří se nakonec dopadnout muže, jenž má hrůzné činy na svědomí?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Ulven , 2021

Standa24
02.02.2023 5 z 5

První případ Mii a Holgera se mi četl velmi dobře. Je až neuvěřitelné, co všechno Mia vydrží a je po tom ještě schopná fungovat ... Závěr je velmi otevřený, možná se dočkáme ještě dalšího příběhu, který by časově předcházel knize "V lese visí anděl".

ash3672
01.02.2023 5 z 5

Opět skvělý počin. Je až neuvěřitelné, jak mne osobně knihy od toho autora vždy vtáhnou do děje, jako bych jej prožíval já sám. I když přeskakování v čase a motání dějovích linek může někomu připadat nepřehledné, tak pokud opravdu máte čas a klid na čtení, tak se v příběhu snad ztratit nikdo nemůže. Škoda jen otevřeného konce. Budu doufat, že přijde pokračování :)

annettka1098
23.01.2023 5 z 5

Pokud jste serii od Samuela Bjørka zatím nečetli, doporučila bych vám začít právě Vlkem. Pravdou je, že Mia není v dalších dílech úplná sympaťačka, ovšem v tomto díle je hodně lidská.

V této knize se dozvídáme, jak se hlavní dva vyšetřovatelé, Holger a Mia seznámili a nahlédneme také do Miiny minulosti. Mia jsem si v tomto díle hodně oblíbila.

Příběh vás okamžitě vtáhne. Bála jsem se tlouštky knihy, ale byly to zbytečné obavy. Při vyprávění se střídá několik postav, kapitoly jsou krátké a tak jen otáčíte stránky a lhtáte celý příběh.

Jedinou výtku mám k samotnému závěru knihy, který byl hodně, hodně uspěchaný a v podstatě nevysvětlený. Přišlo mi to jako velká škoda.

Jestli máte rádi knihy Larse Keplere, pak vám nejen Vlka, ale celou serii s Holgerem a Miou vřele doporučuji. Já byla opět nadšená.

Belanna
22.01.2023 4 z 5

Krimi se zajímavým námětem a odhalením počátků spolupráce Holgera a Mii.
Dobře se četlo, jen místy mi přeskoky v ději připadaly až zbrklé. ¨
Chybělo mi tu objasnění motivu pachatele.
Přidávám jednu hvězdičku za to, že tady byla Mia ještě sympatická :)

namornice
21.01.2023 4 z 5

Vcelku povedený prequel, ve kterém se dovíme jak došlo k založení zvláštní vyšetřovací jednotky vedené Holgarem Munchem, a jak začala jeho spolupráce s Miu Krugerovou. Nápaditá zápletka a napínavý děj. Hvězda dolů za trochu uspěchaný konec.

Katania
20.01.2023 5 z 5

Já jsem spokojená. Alespoň víme jak vše začalo. Příběh byl poutavý a napínavý.

Luci19346
20.01.2023 4 z 5

Na začátku jsem byla trochu zmatená, protože mi připadalo, že detektivy už znám. Musela jsem si tu v komentářích přečíst, že je opravdu znám a tento díl je vlastně první. :)

Kniha byla čtivá i napínavá. Ke konci trochu ztrácela spád. Úplný konec mě zklamal. Nebylo vlastně vůbec nic vysvětleno. Připadalo mi to, jako když už autor dovršil maximální počet stránek a musel rychle skončit.

Evule *
17.01.2023 4 z 5

Napínavé a čtivé, tahle dvojka mě opravdu baví. Ráda jsem si přečetla jak to vše začalo a ještě raději si přečtu další nový příběh. Závěr knihy mohl vysvětlit víc.

Aya81
12.01.2023 4 z 5

Napínavý děj a zajímavý námět, jako u předchozích autorových děl. Poznáváme začátky spolupráce Mii a Holgera Muncha. Možná to skákání a přepínání mezi ději bylo až trochu moc zbrklé, takže to lehce rušilo v soustředění. Z toho důvodu "jen" 4 hvězdy.

FilipHaring
11.01.2023 3 z 5

Dejovo pútavá kniha ktorá do konca neodhaluje praveho pachatela. Som sklamany z konca, kde nebolo poriadne vysvetlené čo viedlo páchatela k vyjavom obeti.

ivzu77
10.01.2023 4 z 5

Jedná se čtvrtou knihu autora a vlastně se jedná o první příběh série. Až zde jsme se dozvěděli, jak začala Mia a Holger spolupracovat. Oba jsou mi sympatičtí. Příběh mne bavil, mělo to spád, napětí a rychlost ... Jen ta rychlost byla na konci asi opravdu příliš veliká a k pachateli a proč páchal své činy, jsme se už nic nedozvěděli. Ale těším se na další dílo.

BohyněKuchyně
06.01.2023 5 z 5

První knížka od autora. A líbila se mi moc. Téma smrti malých dětí je pro mě sice noční můrou, ale přesto mě knížka nadchla. Skvěle vygradovaná, sympatické postavy detektivů. Najdou se dva mrtví chlapci a velice brzy i spojení s případem, který se stal před lety. Vyšetřovatel Holger Munch přizve do svého týmu mladičkou Miu Krugerovou a tohle je teda rozhodně dobrý nápad. Mia má až nadpřirozenou schopnost, která pomůže celý případ vyřešit. I když ne zcela bez komplikací. Jde o prequel k detektivním příběhům, které již vyšly a už je mám připraveny k přečtení...

Kája95
05.01.2023 3 z 5

Studentka - vyšetřovatelka mne z počátku štvala a v závěru už mi opravdu vadila. Její neustálé hecovaní samé sebe bylo až otravné. A nekonečně dlouhé, vleklé dialogy, kdy se jeden chystá sdělit zásadní informace, ale trvá to bez malá dvě stránky …. No, přišlo mi, že kniha nemá spád a je uměle natahování

bernadeta9876
02.01.2023 3 z 5

Také priemerné krimi. Narýchlo ušitý záver a zopár nelogických udalostí prítomných. Okrem toho autor podkladá náznaky a jemné stopy k prípadu a potom na ne zabúda alebo si myslí, že čitateľ na ne zabudne. A zbytočne rozohratých niekoľko ďalších liniek z pohľadu iných ľudí príbeh nedotvárajú, len mätú. Okrem toho ku každej takejto postave rozoberať jej pozadie mi prišlo len ako naťahovanie. No a vyšetrovatelia boli fakt nejakí amatéri. Snáď sa v ďalších knihách tejto série polepšia, ja to ale nejdem zisťovať. Čítalo sa to ale dobre, aj najmä kvôli opisom s ktorými si autor veľa námahy nedal.

Kapkaa
29.12.2022 4 z 5

Vlk, další počin zajímavého spisovatele, který umí napsat velice čtivou záležitost. Od knihy jsem se nemohl odlepit stejně jak u předchozích dílů. Je to zapříčiněno stylem psaní a budováním napětí. To pan autor opravdu umí. Bohužel už je to druhá kniha kde dost uspěchal konec, který přijde z čista jasna a tak trochu, vlastně vůbec, se nedozvíme motivaci pachatele. Proč? To si budete muset přečíst sami.

Scarefish
28.12.2022 4 z 5

Příběh je dobře vystavěný a dobře se čte. Zápletka, napětí, gradace - je tu všechno, co má správná detektivka mít, včetně charakterů hlavních postav. Divné mi snad přišlo jen to, že babička dokáže před vnučkou ututlat fakt, že vlastní dům jak krávu v milionářské čtvrti. Pro samotný příběh to nemá význam, a tak si to autor mohl odpustit. Jo, kniha je fajn, až na ten nedopovězený konec. Ten má teda opravdu každá dobrá detektivka mít. Tak dávám jen 4 hvězdy.

Mia07
20.12.2022 4 z 5

Je škoda, že konec byl ušit horkou jehlou a chybí vysvětlení. Přitom kniha je jinak obsáhlá a je fajn znát začátek Miina nástupu k policii. Jinak se kniha četla velmi dobře.

klaraj093
19.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Dala bych asi 3,5 hvězdy.. Bylo to super, čtivé.. Stejně jako všechny ostatní knihy od Bjørka.. Ale občas mi to přišlo zbytečně zdlouhavé.. Napětí tam nechybí, autor to umí dobře stupňovat, což mě na tom severu baví.. Mam jeho knihy ráda.. Jediný co mě štve, že vraha zabili a víme prd co je zač a proč vlastně..

harena
17.12.2022 4 z 5

Styl autora se mi líbí stále víc, pro stupňování napětí používá hodně krátké věty, příp. na řadek jen jedno slovo a člověk chce číst dál a dál a nerad knihu odkládá. Ale ten závěr mě zklamal a hodně otázek PROČ zůstává. Vůbec nevíme, co vraha vedlo k vraždě, ke způsobu vraždy a objevením sestry jdeme do dalšího dílu???? Ale napínavé čtení to je.

Katulinka69
10.12.2022 5 z 5

No paráda, trochu jsem se bála jestli si vzpomenu na sérii co jsem četla, ale je tak dobře napsáno, že jsem hned vplula do nitra

Samuel Bjørk (p)
norská, 1969