Hledání Ztraceného světa

Hledání Ztraceného světa https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36581/bmid_hledani-ztraceneho-sveta-oH7-36581.png 4 17 17

Vyprávění o expedici jdoucí po stopách cestovatelů ze Ztraceného světa A. C. Doyla, kteří v nitru brazilských pralesů objevili prehistorickou flóru a faunu.

manka71
24.04.2022 5 z 5

Skvělé čtení. Škoda, že nám pan Mareš už další knihu nenapíše.

bigal
26.11.2020 5 z 5

Super první setkání s Jarkem Marešem.

matusko556
25.08.2019 4 z 5

Odporúčam,skvelé čítanie,klasický Jaroslav Mareš - záruka kvality.

lenka70
21.03.2016 5 z 5

též moc pěkná a zajímavá knížka,krásně napsaná.....

Radůz
27.09.2013 5 z 5

Úžasná a zajímavá kniha, kterou jsem přečetl už mnohokrát. Autor zde popisuje výpravu uskutečněnou na základě rozluštěných informací z knihy Ztracený svět od A. C. Doyla k tajuplné stolové hoře v srdci amazonských pralesů. Zde by údajně měla přežívat prehistorická zvířata a podle pověstí a legend amazonských Indiánů i nejvyšší démon pralesa Kurupuri, z kterého mají posvátnou hrůzu. V knize také nádherně popisuje život v pralese, jeho faunu a flóru, ale i místní záhady. Doporučuji!

SirokO
30.11.-0001 odpad!

V této knize se toho příliš neděje. Autor se v popisování krajiny nemůže dohodnout, zda je tedy zkušený dobrodruh s velikou praxí anebo pouhý začátečník, co se musí nejprve zásadám přežití a žití v džungli naučit. Žel, když jsem se dostal do 1/3 knihy, už jsem věděl, že se do konce nic ani stát nestihne.... přesto jsem knihu dočetl a ukrátil si tak dlouhou chvíli v autobuse. Je tu alespoň plno pěkných popisů Amazonie, kterým však vůbec nerozumím.