Hledání Aljašky

Hledání Aljašky https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144816/bmid_hledani-aljasky-QmT-144816.jpg 4 3654 3654

Románový debut dnes už známého Johna Greena je strhujícím vyprávěním o dospívání a hledání sama sebe. Šestnáctiletý Miles, posedlý sbíráním posledních slov významných osobností a touhou hledat „velké Možná“, je spíše outsiderem mezi svými vrstevníky. Jeho život získá zcela novou podobu, když přejde na internátní školu Culver Creek. Zde se rychle spřátelí se svérázným spolubydlícím a okouzlující, naprosto nepředvídatelnou Aljaškou Youngovou. Okamžitě je vtažen do světa, kde se porušují školní pravidla, pořádají různé večírky i provokace. Miles ožívá v dennodenním kontaktu s novými kamarády a stále víc miluje fascinující Aljašku. A tak vývoj směřuje k okamžiku, kdy se všechno nečekaně navždy změní... Živý, naléhavý a nekonečně dojemný příběh. Americkou knihovnickou asociací byl zařazen mezi deset nejlepších knih pro dospívající.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Looking for Alaska , 2005

Mikisan
14.08.2014 5 z 5

Četlo se jedním dechem. Zábavné, čtivé, hlubokomyslné...

2000katka
10.08.2014

Nelíbyl se mi začátek ani konec. Děj mi nic neříkal. Jeden bod za poslední slova známých lidí.

Lucy Sun
10.08.2014 4 z 5

Myslím si že tato kniha předčila Hvězdy nám nepřály. Kniha má v sobě tajemství velkého neznáma. John Green dokáže popsat pocity a udělat z celkem nezajímavých postav hrdiny. Mně osobně se kniha moc líbila a vřele ji doporučuji.

LordSnape
06.08.2014 5 z 5

Když čtete Johna Greena, vůbec vám nepřijde, že se jedná vlastně o "young adult" literaturu. Hledání Aljašky je pro mě po Hvězdách, které nám nepřály dalším důkazem o síle tohoto autora, který prostě umí svým postavám vdechnout život a hodit je sice do někdy banálních životních situací a rozhodnutí, ale i přesto dokáže ve čtenáři vzbudit ten pocit, že obracíte stránku za stránkou a čekáte, jak to celé vlastně dopadne. Jeho příběh i hrdinové žijí a vy je můžete potkat kdekoliv. Třeba u vás na škole nebo hned za plotem u sousedů. Přes všechen možný smutek pak zůstává ona lidskost, jež je cítit téměř z každé věty.

Elliska63
05.08.2014 3 z 5

Knížka super, i když občas trochu zdlouhavé. Úžasný humor, jak Aljašky, Válečka nebo Plukovníka. Všechny tyhle postavy jsem si zamilovala, kvůli jejich originální osobnosti a nápadům. Těším se na další knížku, kterou jsi od Johna Greena přečtu.

verunkab
05.08.2014 5 z 5

Miluju Johna Greena, takže pro mě jedna z nejhezčích knih. Rozhodně knihu nemůžete srovnávat s Hvězdami, protože je každá úplně jiná. Když jsem se dozvěděla že se příběh zfilmuje, nebyla jsem zklamaná, ale ani šťastná. Některé příběhy by se měli nechat tak jak jsou, protože například Aljašku bude muset hrát nějáká velice dobrá herečka. Knihu jsem si každopádně zamilovala .V knize jsou krásné přirovnání a určitě jí doporučuju.

EllSeifert
03.08.2014 2 z 5

Kniha byla celkem ucházející, první polovina byla místy vtipná, zajímalo mě, co se stane "potom", a nakonec byla jedna z mých teorií pravdou. Od knihy jsem si asi slibovala moc, podle kamarádek, kterým se hodně líbila. Pro mě byla zklamáním. Celé "potom" jsem dočítala s nechutí, uvažovala, jestli knihu vůbec dočítat budu... Jak se tu už psalo, znám hodně lepších a nedoceněných autorů. :)

Véča
02.08.2014 4 z 5

Podle mě byla knížka dobrá. Líbila se mi mnohem víc než Hvězdy nám nepřály, i když je to trošku blbé porovnávat, když jsou to dvě rozdílné knížky.
Celé "před tím" jsem uvažovala o tom, co bude "potom". Co bude to ono mezí tím. Měla jsem hrozně moc variant, ale přiznávám, že ta správná mě nenapadla. Brečela jsem, ale pak jsem to začala postupně chápat a líbilo se mi jak udělali na její vzpomínku ten kanadský žert. To bylo fakt krásné.
Možná si ji přečtu někdy znovu. :)

blanickaa1
02.08.2014 3 z 5

Mám trošku rozporuplné pocity. Kniha sama o sobě špatná nebyla, možná kdyby mi bylo tak o deset let méně, bavila by mně více. Co mi doopravdy lezlo na nervy byly ty děsný, ale fakt děsný přezdívky. No nic, přečteno, vracet se k ní už nebudu.

Kari15
28.07.2014 3 z 5

3 hvězdičky jsou podle mě pro tuhle knihu ideální :). Na prvotinu dobré, ale.. něco tomu chybělo. A ta pitomá přezdívka mě strašně štvala!:D

Illča
26.07.2014

BESTSELLER JE PROSTĚ BESTSELLER :)
Kniha mě nadchla!:) ani jsem nelitovala těch tří stovek, které jsem za ni utratila :D
Zajímavý příběh a ke konci ještě lepší:)
Doporučuji přečíst tuto i ostatní knihy od Johna Greena

KerrKnock
25.07.2014 2 z 5

Kniha mi přišla zvláštní už od začátku, nedokázala jsem se začíst a knihu jsem odložila asi 30 stránek před koncem.

LittleAnnette
24.07.2014 4 z 5

Hodně čtivá a miloučká knížka, žádné složité čtení. Aljaška byla zvláštní povahy, vážně hodně, možná mě to chvílemi děsilo. Váleček se mi jako postava líbil, zajímavý byl zájem o jeho poslední slova, což se mi taky líbilo. Celkově ani jedna postava mi nebyla nepříjemná. Sice to nebyl příběh, který by mi hrozně vyrazil dech, byla bych z něj mimo a dokázala bych o Hledání Aljašky mluvit hodiny, i tak to bylo příjemné počtení a Green píše vážně skvěle, takže za mě 4 hvězdičky.

katerinad
23.07.2014 3 z 5

Na autorovu prvotinu dobré, ale ne dokonalé, velký vliv na můj dojem, měla zřejmě samotná Aljaška, ta holka byla prostě divná a nepříjemná. Kniha se dobře četla, pěkné napsaná, jen jsem očekávala větší dopad příběhu, který na konci prostě tak nějak zkončil bez "konce", na který jsem čekala, ne jen uzavření celé věci s Aljaškou. Každopádně myslím, že Green ukázal, že jako autor se stále vyvíjí, takže se těším na Papírová města.

Pavlnka
22.07.2014 4 z 5

Pěkná kniha pro mládež, jsem zvědavá na hvězdy, které mají být lepší.

JolanaC
19.07.2014 4 z 5

Od Johna Greena jsem nejdříve četla Hvězdy nám nepřály. Očekávala jsem, že bude stejně dobrá, i když jsem věděla, že je to autorova prvotina.
Nechápejte to zle, kniha není špatná. Ale nemám pocit, že by mě tolik zasáhla jako Hvězdy. Je tam pár opravdu hodně dobrých pasáží, vyloženě špatná asi žádná.
Jen mám pocit, že John Green má v této knize trochu problém napsat reálné postavy. (Možná má ten problém obecně, trochu jsem se s tím v některých místech potýkala i u Hvězd.)
Rozhodně je kniha čtivá a člověk se do ní snadno ponoří, tohle měl v sobě Green očividně už od svých počátků.
Možná jsem měla jenom příliš velká očekávání.

KriKri
18.07.2014 4 z 5

Kniha je hezká. Dobře se čte, ale čekala jsem něco jiného, něco víc dospělého.

adelv
16.07.2014 4 z 5

Asi jsem si tuhle knihu představovala úplně jinak. Ale i tak to bylo příjemné čtení.

hrubik
08.07.2014 4 z 5

Styl psaní Johna Greena prostě miluji. Jeho knihy se strašně dobře čtou a ty hlubší myšlenky, ty mě teda vždycky naprosto dostanou. Hledání Aljašky jako autorova prvotina nebylo vůbec špatné, přesto mě ale Hvězdy oslovily víc.

Misha11
08.07.2014 5 z 5

Všude se mluví o "Hvězdách", takže moje rozhodnutí, kterou knihu od Greena si přečíst jako první bylo jasné. Neměla jsem přílišné očekávání, ale kniha opravdu hodně překvapila..
Obálka mě příliš nenadchla, ale zase se jí musí nechat, že vystihuje obsah knihy.
Ze začátku jsem si říkala, že to nejspíš bude další nudný a nezajímavý příběh s předem prohlédnutelným scénářem.. Ale nebyl. Zapůsobil na mě a něco ve mě nechal, to jsem od knížky skutečně nečekala. Stránky byly plné humoru, čas od času tam bylo i malinko romantiky a ani smutnější pasáže nechyběly, takže to působilo i skutečně. Zvrat v půlce a i konec, kdy jsem pořád doufala, že to tak prostě nezůstane a že s tím autor 'něco' vymyslí mě zklamal, ale i potěšil..To je to co dělá Greena Greenem, ačkoli je to román ten závěr příliš románový (a ani romantický) není.
Rozhodně můžu doporučit, takhle knížka se u mě zařadila mezi ty Top, se kterými jsem měla tu čest trávit pár večerů a rozhodně jsem ji nečetla naposled.