Hledá se autor bestselleru - Povídky 2011

Hledá se autor bestselleru - Povídky 2011 https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81428/hleda-se-autor-bestselleru-povidky-81428.jpg 3 5 3

Literární soutěž Hledá se autor bestselleru, určená dosud nepublikovaným autorům, zaznamenala nebývalý ohlas. Do prvního ročníku přišlo přes čtyři sta povídek, na jejichž hodnocení se podílela odborná porota i široká veřejnost, a výsledek - sborník pěti vítězných povídek - nyní držíte v ruce. "Poslední cesta" Jiřího Drašara vás přesvědčí, že láska kvete na každém místě a v každém věku. V humoristické povídce "Den, kdy se Vidímová svlékla" se s Lucií Verrall vrátíte do školních škamen. "Kód" Antonína Mazáče vám ukáže, že i lupiči musejí cestou za objektem svého zájmu překonat nečekané nástrahy. V "Prokletí" Petra Doležala zakusíte utrpení člověka pronásledovaného totalitním režimem. A konečně "Návrat" Terezy Prasličkové vám přiblíží nesnáze, s nimiž se musí vypořádat propuštěná trestankyně.... celý text

viweb
06.01.2021 4 z 5

Vyloženě oddechová četba. Myslím že každý si tam něco najde. Mě se líbila nejvíce první a poslední povídka.

Dan
16.07.2011 2 z 5

Jasně nejlepší je první povídka Poslední cesta, s výborně vygradovanou pointou.
Z povídky "Den, kdy se Vidímová svlékla", mě zaujal pouze název. Nemůžu si pomoct, ale osobně mi to přišlo příliš postavené na hlavu.
Podobné spory (avšak v menší míře) jsem objevil v Kódu. Bude to možná mnou, ale první polovinou povidky Prokletí jsem se opravdu prokousával z donucení, druhá polovina nabrala lepší směr. Za slova chvály rozhodně stojí Návrat. Velmi čtivě napsaná a řadil bych ji kvalitativně hned za Poslední cestu.

jasmína
10.07.2011 2 z 5

Zaujala mě hodně a dojala jen první povídka, ta, která vyhrála :)

Autoři knihy

Antonín Mazáč