Hlava plná lásky

Hlava plná lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525989/bmid_hlava-plna-lasky-654d6c1fecd99.jpg 4 524 101

NOVINKA BESTSELLEROVÉ ALI HAZELWOOD! Bee Königswasserová se v životě řídí jednoduchým pravidlem: Co by udělala Marie Curie? Kdyby jí NASA nabídla vedení neuroinženýrského projektu, Marie by jistě neváhala ani vteřinu. Matka moderní fyziky však nikdy nemusela spolupracovat s Levim Wardem. Samozřejmě, Levi je přitažlivý, vysoký a má ty svoje pronikavě zelené oči, ze kterých se její neurony můžou zbláznit – ale co si o Bee myslí, dal jasně najevo už na doktorátu. Když se však zničehonic Bee začne ztrácet vybavení, záhadně jí mizí důležité e-maily a podřízení ji ignorují, zdá se najednou Levi být jejím spojencem. Dá nakonec Bee Königwasserová všanc své srdce?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Love on the Brain , 2022

uzivatel9575
31.12.2023 5 z 5

Tak jsem zase beznadějně zamilovaná do knižního chlapa.. Proč jsou v těch knihách tak dokonalí?? :( :D
Ale ke knize.. Od začátku jsou samozřejmě karty odkryty, jak vše dopadne, ale ta cesta k tomu je vtipná, milá, svižná a v této knize i poměrně erotická :D prostředí vědců se mi líbí čím dál víc a říkám si, proč nás tohle na technice taky neučili.. Chci taky dělat helmy v NASA!! :D proste super čtivá kniha! :)

Ešína
23.12.2023 4 z 5

Po Hypotéze lásky jsem si řekla, že se musím pustit do další knihy. A dobře jsem udělala. Milý a roztomilý, tak bych popsala tenhle příběh. Moc se mi líbila chytrá Bee. Její styl a její občasné žvanění bylo super. A Levi? Omg Levi byl cukrouš.
PS: Dávám čtyři hvězdy kvůli stejnému vzorci jako u Hypotézy.

lena.o.knihach
21.12.2023 4 z 5

Letos jsem romantickým komediím propadla a těším se na každou další knihu tohoto žánru. Tentokrát jsem přečetla novinku od Ali Hazelwood, kterou jistě znáte díky Hypotéze lásky.

I tady se ocitáme ve vědeckém prostředí, tentokrát v Houstonu u NASA. Bee Königswasserová dostala jedinečnou šanci, která jí může změnit kariéru. Na projektu s ní bude pracovat Levi Ward. A kde je problém? On Bee nemůže ani vystát a už na doktorátu dával jasně najevo, že s ní nechce mít nic společného.

I když mi neurověda vůbec nic neříká a přiznám se, že bych někdy potřebovala odborná slovíčka vysvětlit, moc se mi to líbilo.
Bee je sluníčkářka, která má svůj styl a mezi vědci svým vzhledem vyniká na první pohled. Má skvělý smysl pro humor, miluje kočky a sport nepatří mezi její oblíbené aktivity.
Nad Levim jsem v podstatě celou dobu jen slintala. Chemie mezi nimi fungovala na jedničku s hvězdičkou.

Sice to bylo autorčině předchozí knize dost podobné, ale já byla spokojená.
Hlavu plnou lásky si bez výjimek připisuji na seznam těch nejlepších romcom, protože jsem ji dala na jeden zátah a moc se u toho bavila.

#spoluprace @knizniklub @knihkupectvi_luxor

Ketfl
19.12.2023 5 z 5

Hlava plná lásky je dalším příběhem z vědeckého prostředí. Tentokrát nás ale autorka zavede do tajů neurovědy a inženýrství v NASA. Musím uznat, že téma je to rozhodně zajímavé a v romantických knihách ne úplně běžné. Pokud jste četli knihu Hypotéza lásky a líbila se vám, tak vám mohu zaručit, že si zamilujete i tento příběh.

Taky zbožňujete knihy, kde chlap je bručoun a holka naopak sluníčko?
Já teda ano a tady přesně tohle dostanete. Bee je trochu bláznivka, ale zároveň skvělá holka se smyslem pro humor. Levi se tváří jako by ho nezajímalo nic jiného než jeho práce, a přitom je to absolutní miláček, který by pro lidi, které miluje, udělal cokoliv. Když jsem četla interakce mezi těma dvěma, fakt jsem se musela kolikrát usmívat, protože to bylo opravdu skvělé.

Autorka drží stejný styl příběhu, jako tomu bylo u Hypotézy lásky, přesto mě to vůbec nezklamalo. Naopak mi každý příběh přišel svým způsobem jedinečný. V příběhu se odhalí několik tajemství, ať už se jedná o ty v pracovním prostředí či osobním životě, mezitím je ale skvělé sledovat romantickou linku mezi hlavními hrdiny. I v tomto případě se jedná o slow burn, takže nějaké rošambíčko na prvních stranách neočekávejte. Spíš se jedná o skvělou a humornou romantickou oddechovku. Já si čtení užila od první do poslední strany a nemohu se dočkat další knihy z pera této autorky.

DOPORUČUJI!

Holubka
19.12.2023 5 z 5

Autorka mě opět nezklamala. Hlava plná lásky byla vtipná, milá, romantická, dechberoucí. Určitě mě to bavilo víc jak Hypotéza. Bee jsem si prostě oblíbila víc. Byla skvělá a Levi byl taky úžasný. Chudák Bee a její krční páteř, ale 43 centimetrů výškový rozdíl? Měla bych z Leviho závratě :D A scéna s Penny a její snaho přivodit Bee mdloby? To bylo skvělí.

Wajny
18.12.2023 5 z 5

Hlava plná lásky je mix vědy a romantiky s dobře vykreslenými postavami. Autorce se povedlo vytvořit zajímavý pohled do vědeckého světa, zejména do NASA a neurovědy, i když některé informace mi přišli zbytečné, protože jsem jim nedokázala porozumět. Přesto je kniha velmi čtivá. Příběh je vtipný, inteligentní a neuchýlí se k trapnému humoru.

Romantická linka je povedená, avšak odhalíme tu podobnosti s další autorčinou knihou Hypotézou lásky – je zde podobná situace, stejný mužský hrdina, dějová zápletka i vyústění. Mě to, ale nijak nevadilo, protože jsem mezi knihami měla velký rozestup, ale kdybych knihy četla ihned za sebou, tak bych byla docela zklamaná. Poznávání hlavních hrdinů je pozvolné a ani nechybí to správné jiskření. Bavili mě i erotické pasáže, které jsou velmi dobře napsané. Líbí se mi, že jejich vztah se vyvýjí bez zbytečných dramat, intrik a divných zápletek.

Bee je kombinací průbojnosti a zároveň mírného nedostatku sebevědomí. Co je na ní úžasné, je to, jak autorka dokázala vystihnout její inteligenci a vtip. Bee umí poutavě popsat složité vědecké koncepty a přesto zůstává lidská a srozumitelná. Je fajn vidět takovou silnou a výřečnou hlavní hrdinku, která má reálné problémy a řeší je.

Levi je ze začátku odtažitý, ale postupně odhaluje svou pozornost a laskavost. Jeho vývoj a tajemství přidávají do příběhu lehké napětí.

Osobitě vykreslené postavení žen ve vědě přináší do příběhu hloubku a sílu. To je další vrstva, která podporuje myšlenku autorky a jejího důrazu na důležitost rovnosti ve vědě a nejenom tam.

Ali Hazelwood je jistota, pokud hledáš milou romantikou knihu s dobrými postavami a skvělými dialogy. Její hlavní hrdinky jsou výrazné, chytré a vždy se dokáží prosadit. Romantická linka je plná skvělých rozhovorů a neuvěřitelného jiskření mezi postavami. A netradiční prostředí dodává jejím příběhům na atraktivitě.

Instagram - Nikmakbooks

Komaeda
15.12.2023 5 z 5

Mně to přišlo odlišné od Hypotézy, a ještě lepší

Lutzinka
15.12.2023 3 z 5

Čte se to rychle, je to zábavné, zajímavý a originální styl psaní, hezky vykreslené pohledy na ženy ve vědě.
Ale je to naprosto stejný vzorec děje, jaký byl u Hypotézy lásky, takže to ztrácí přidanou hodnotu.
Stejná hlavní hrdinka, stejný "nepřítel" a stejná zápletka, stejný děj, stejný konec.

Tenebris_Draco
10.12.2023 5 z 5

Miluji to! Znovu!
Ali Hazelwood umí prostě zahrát na tu správnou notu v mém nitru. Takovou, která hledá sexy, milého a na první pohled odtažitého muže, do kterého se okamžitě zamiluji. Ovšem to pak způsobí, že hlavním hrdinkám, jak zde, tak i v Hypotéze lásky strašně závidím. A to mě neuskutečně štve.
Kde já mám svého Adama nebo Leviho!
Každopádně doufám, že se budou vydávat další knihy autorky, abych se znovu zamilovala.

badliar_id
10.12.2023 4 z 5

"You were always in my head. And I could never get you out."
Ali vážně umí psát vtipné a milé příběhy. Hlava plná lásky se dost podobá její předešlé knize Hypotéza lásky, ale mně to nějak extra nevadilo.
Bee mi občas lezla na nervy, ale jinak se mi její postava líbila. Levi je úžasný..
Konec jsem tedy nečekala a chvíli jsem byla zaražená :D.. Už se těším na další její knihu!!
Btw Hypotéza lásky je za mě stejně nejlepší..

Adel.007
10.12.2023 5 z 5

Tak tohle byla jednohubka. Hodně mě to bavilo narozdíl od hypotézy lásky. Tahle kniha se jí fakt povedla a musím říct že já jsem se u dlouhé knihy dlouho nezasmala.

Kira283
07.12.2023 5 z 5

Svižné, vtipné, chytré. Ali se za mě stala královnou chytrých romanťáren :))

kalinkacz
02.12.2023 4 z 5

Ali Hazelwood se díky Hypotéze lásky stala jednou z nejpopulárnějších autorek romantických komedií.
I mě samotnou její první kniha dost bavila, takže jsem neváhala a jakmile vyšla její novinka Hlava plná láska, tak jsem se dala do čtení.
Ze zahraničních recenzí jsem věděla, že se jedná o romantickou komedii, která jede podle prakticky stejného vzorce jako Hypotéza lásky... Tedy vědecké prostředí a 2 postavy, které se na začátku příběhu moc nemusí. Jednoduše se autorka držela toho, co jí zafungovalo napoprvé... Je to ale dobře?
Na jednu stranu samozřejmě ano, jako čtenář víte, do čeho jdete a že vás to bude nejspíš bavit. Na stranu druhou dostáváte něco, u čeho máte prostě pocit, že už znáte.
Hlava plná lásky se mi četla dobře, chemie mezi postavami mě bavila a vědecké prostředí je za mě prostě super volba! Zároveň ale po dočtení prostě musím říct, že Hypotéza je jen jedna.
Trošku se bojím autorčiny třetí romantické komedie, která je sice podle recenzí nej autorčinou knihou, ale opět se drží stejného mustru. Na jaře vyjde v češtině první YA kniha autorky, tak uvidíme.
Závěrem už jen řeknu jediné, Ali Hazelwood mě baví, budu ji dál číst a píše za mě parádní oddechovky, u kterých se vždy pobavím.

S.H.
28.11.2023 4 z 5

Hypotéza byla lepší,ale i tak se to čte jedním dechem a až na ten trochu přepálený konec to zase neuvěřitelně utíkalo.

alnovka82
21.11.2023 4 z 5

Moc milý romantický příběh. Ale při srovnání s Hypotézou lásky i já patřím do fanklubu Hypotézy. Přesto dávám 4/5 *.

Comp.Bear
21.11.2023 5 z 5

Četla jsem Hypotézu, která se mi líbila, ale tahle knížka mi přijde ještě lepší.

Jaklová.katka
19.11.2023 3 z 5

Lepší než Hypotéza.
Tady krásně fungovala chemie mezi Bee a Levim.

Zomy
18.11.2023 5 z 5

Je to skoro stejné jako Hypotéza lásky. Což je jenom dobře, protože poprvé to fungovalo. Je to stejně suprové!

Na začátku jsem se trochu bála, protože ta dvě nedorozumění byla jasná tak od stránky 4. Nemám ráda, když celou knížku víme, kde je problém a ti dva kolem toho chodí jako kolem horké kaše a pořád jim to nedochází. Tady z toho ale autorka dokázala hezky vybruslit.

Četlo se to skvěle, dala jsem to na jeden zátah a úplně se do obou zamilovala. Chápala jsem Bee, proč nechce ani tu pitomou kočku a věděla jsem, že pro Leviho nebude problém ji nakonec přesvědčit - jejich vztah se vyvíjí bez dramat, intrik a nějakých křečovitých zápletek.

U Ali Hazelwood mě baví, že dostanu svoji dávku nereálné přeslazené romantiky, kterou prostě potřebuju (musíme si přiznat, že Levi zkrátka neexistuje) a zároveň je znát, že to napsala chytrá ženská a že i chytré ženské (což jsme my čtenářky :-) ) tyhle pohádky potřebujou.

Moc se mi líbil i překlad s parádními slovním hříčkami, ať už se týkaly koček nebo řešily hradBee hlavní hrdinky.

Karlík27
18.11.2023 4 z 5

Kniha byla fajn ale za mě hypotéza lásky byla lepší

Medasek
16.11.2023 3 z 5

Oproti knize Hypotéza lásky, se mi tahle moc nelíbila. Postavy mi přišli protivné a tak nějak jsem se s nimi neuměla vůbec sžít. Příběh taky pokulhával a co mi na něm vadilo asi nejvíce, byla jeho strašná předvídatelnost. Vím, že u tohoto typu knih se jistá předvídatelnost dá očekávat, ale tady to bylo až do očí bijící. Po prvních dvou kapitolách jsem v podstatě předpověděla každou scénu v příběhu a to mu dost ubralo na zajímavosti. Obecně mi připadal takový nemastný neslaný.

2023  85%Hypotéza lásky
2023  86%Hlava plná lásky