Hlava plná lásky

Hlava plná lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525989/bmid_hlava-plna-lasky-654d6c1fecd99.jpg 4 524 101

NOVINKA BESTSELLEROVÉ ALI HAZELWOOD! Bee Königswasserová se v životě řídí jednoduchým pravidlem: Co by udělala Marie Curie? Kdyby jí NASA nabídla vedení neuroinženýrského projektu, Marie by jistě neváhala ani vteřinu. Matka moderní fyziky však nikdy nemusela spolupracovat s Levim Wardem. Samozřejmě, Levi je přitažlivý, vysoký a má ty svoje pronikavě zelené oči, ze kterých se její neurony můžou zbláznit – ale co si o Bee myslí, dal jasně najevo už na doktorátu. Když se však zničehonic Bee začne ztrácet vybavení, záhadně jí mizí důležité e-maily a podřízení ji ignorují, zdá se najednou Levi být jejím spojencem. Dá nakonec Bee Königwasserová všanc své srdce?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Love on the Brain , 2022

lenka5798
29.01.2024 5 z 5

Hlava plná lásky :-) Nejsem fanda romatických knih, ale tuhle autorku mám ráda už od přečtení Hypotézy lásky. Ani příběh Bee a Leviho mě nezklamal a moc se mi to líbilo. Jsem fanda seriálu Teorie velkého třesku a tyhle knihy mi přijdou hodně podobné a děje z prostředí vědy mě moc baví. Kniha se četla lehce, byla vtipná, byla sexy a byla úžasná. Pokud hledáte něco oddychového a relax na víkend je tato kniha správná volba.

LenkaMacak
28.01.2024 4 z 5

Příjemná oddechovka, na můj vkus tam nemuselo být až tolik sexuálních scén. Ale jinak za mě nadprůměrná romantika. 4/5*

petulkapeta
28.01.2024 5 z 5

,,Jsi vše co jsem kdy chtěl. "
Mě se příběh Bee s Leviho libila vic jak Hypoteza lasky. Bavila jsem se a i culila nad twitrovou konverzaci.

Iva095
27.01.2024 3 z 5

Romantické knihy čtu minimálně, ale minulí rok jsem četla Hypotézu lásky a ta byla skvělá a byl to i důvod proč jsem se pustila do Hlavy plné lásky. Ráda bych řekla, že jsem nadšená úplně stejně jako z předchozí knihy, ale to bohužel nejsem.
Kniha se četla pěkně, děj krásně plnynul, našla jsem i spousty zábavných momentů, ale také jsem si chvílkama říkala , že to není tak dobré jak jsem doufala a že ty hlavní postavy jsou takové nijaké a vlastně se k sobě moc nehodí.
Kniha nebyla špatná, ale ani nebyla tak dobrá jak jsem doufala, že bude. Takže za mě průměr.

Mae
27.01.2024 3 z 5

Nejsem moc fanoušek romantických knih, ale Hypotézu lásky jsem zhltla ve vlaku a přišlo mi to velmi zábavné a milé a bavilo mě akademické prostředí v moderním hávu. Hlavu plnou lásky jsem zhltla skoro stejně rychle, jenže jsem měla pocit, že čtu stejnou knihu podruhé. Je to Hypotéza lásky vol. 2. Sice se změnily okolnosti, ale postavy i celkový děj byly úplně stejné. Třetí knihu od autorky si určitě přečtu, ale jestli bude jenom dál recyklovat svou první knihu, asi nemá cenu číst ty další.

Áňa 998
24.01.2024 5 z 5

Po Hypotéze lásky jsem čekala na nějakou romantiku, která mě pobaví, donutí se usmívat jak měsíček na hnoji a že budu litovat, že jsem jí přečetla tak rychle. Bylo mi nad Slunce jasné, že až u nás vyjde další knížka Ali Hazelwood, musím si ji přečíst! A doufala jsem, že přesně takový efekt na mě bude mít!
V tomto příběhu se vrhneme do víru vědy a to rovnou do prostředí organizace NASA. Je to velká šance pro Bee, hlavní hrdinku, která má mozek Einsteina, i když na první pohled byste to netipovali. Dostane pozvání k projektu, který by ji mohl dost prosadit. K její smůle je jejím kolegou Levi Ward, neboli Wardebil, její úhlavní nepřítel z postgraduálu. Bee ale výzvu přijme, a jako správná vědkyně se rozhodne ukázat mu, že se sakra spletl.
Oba jsou skvělé postavy, jen Bee má u mě vroubek, nemá ráda kapelu Nickelback!
Děj knihy je sice lehce předvídatelný, ale autorka umí psát tak, že se nenudíte a hltáte stranu za stranou. Je tu toho tolik! Chemie mezi postavami, Twitterový účet patřící Bee - CoByNaToMarie, prostředí, závažnější témata, jako je postavení žen ve vědě.. Prostě čtete a najednou je konec.
Myslela jsem si, že Hypotézu lasky nic netrumfne, ale spletla jsem se, tohle bylo ještě lepší čtení. Bavilo mě snad všechno a ten konec mi vystřelil mozek z hlavy, prostě perfektní. Je mi jasné, že od Ali Hazelwood budu číst všechno, co napíše, klidně i nákupní seznam.

Sarah11
24.01.2024 5 z 5

Autorka se stále drží stejné šablony, ale díky jejímu stylu psaní to na mě perfektně zafungovalo i napodruhé a věřím, že by to zafungovalo i víckrát. Kniha se čte velmi lehce a plynule, je to vtipné a osvěžující a postavy vám snadno přirostou k srdci. Atmosféru skvěle dokresluje originální prostředí a objevují se tu i závažnější témata jako postavení žen ve vědě a problematika jednotných přijímacích zkoušek, což knize dodává trochu větší hloubku.
Chemie mezi hlavními hrdiny funguje skvěle a překvapivě mi tady ani tak nevadila ta sexuální scéna, která sem, na rozdíl od Hypotézy lásky, zapadla mnohem lépe.
Jedinými dvěma mouchami je pro mě postava Rocío, která mi přišla zkrátka "too much" a neustálé vzdychání hlavní hrdinky nad tím, jak ji Levi strašně nenávidí, i když je později už nad slunce jasné, že to tak není.

Librorumistka
19.01.2024 5 z 5

Zpočátku jsem měla trochu problém se do knihy začíst, protože mi na první dobrou nesedla hlavní hrdinka. Po pár stranách mi však začala být sympatická a příběh si mě postupně získával. Předem upozorňuju, že Bee je opravdu svérázná hlavní postava s řadou charakteristických rysů, která mi však postupně přirůstala k srdci. Mužský protagonista byl sice méně zajímavý, ale romantická linka a chemie, která mezi nimi panovala, se mi velmi líbila. Kniha je napsaná skvěle a čte se takřka sama. Do příběhu je navíc zakomponována i tématika žen ve vědě a jednotných přijímacích testů na postgraduály, což je příjemné osvěžení a knize to dodává mírnou hloubku. Za mě má kniha určitě ano!

Knihoholka.
18.01.2024 5 z 5

Moc mě to bavilo! Zasmála jsem se, odreagovala se a byla jsem absolutně vtažena do děje. Zároveň jsem se něco i dozvěděla a vzor Bee Marie Curie je absolutně boží. Knihu jsem si velmi užila a může mi někdo najít Leviho v reálu prosím? Děkuju pěkně.

tyrkysoveknihy
15.01.2024 4 z 5

Vím, že se HLAVA PLNÁ LÁSKY v podstatě řídí stejným receptem jako Hypotéza lásky, ale líbilo se mi moc. Navíc romantické knihy obecně nejsou TAK originální, takže mi to vůbec nevadilo. Při čtení jsem se bavila a to je všechno, na čem záleží, když jde o romance.

Jednoduše nesouhlasím s lidmi, kteří si stěžují na spoustu podobností s Hypotézou lásky. Asi bych se jich s chutí zeptala: a co čekáte? Všechny romance jsou ve finále na jedno brdo a o to přece vlastně tak nějak jde. Stačí, když si pustíte pár Hallmark romanťáren a zjistíte, že ty filmy jedou podle stejné šablony. Vypadá to asi jako: mladá úspěšná žena z velkoměsta jede za prací či na návštěvu k rodině do menšího města, kde buď potká někoho nového koho nesnáší na první pohled a často s ním musí na něčem spolupracovat, nebo jdou naopak proti sobě. A pokud ten týpek není nový objev, tak je to stará láska s kterou to nevyšlo a mají teď druhou šanci. Já osobně v tomhle hledám jakýsi klid a pohodu. Je to takové pohlazení po duši kde jednoduše víte, že to vždycky dobře dopadne. No a takové jsou pro mě i knihy Ali Hazelwood. Je mi jedno, že týpek je zas o dost vyšší než hrdinka nebo že každá s hrdinek má nějakou svou malou “posedlost a další možné paralely (projděte si Goodreads).

Upřímně. když jsem viděla některé reakce, trochu jsem se bála, ale lidi jsou prostě divný. Jednoduše jsem si tu knížku fakt zamilovala! Děsně mě to bavilo a nové postavy mi přirostly k srdci úplně stejně jako Adam a Olive. A o tom to je.

Za výtisk knihy k recenzi děkuji knihkupectví Luxor a společnosti Euromedia.

pogmanka
14.01.2024 5 z 5

Druhá knížka od autorky a užila jsem si ji úplně stejně jako tu předchozí. Přesně takové komedie naprosto zbožňuju. Obě hlavní postavy jsem si oblíbila a přála jim, aby jim to dobře dopadlo. Těším se na další knížku od autorky.

Doomiiniikaa
14.01.2024 5 z 5

Opět jsem nadšená z naprosto skvělé oddechovky. Tak příjemně se to čte, že úplně ztrácíte pojem o čase a najednou máte dočteno a chcete víc. !!

Sančez
12.01.2024 5 z 5

Pecka. Tady bylo vše humor, romantika, vášeň, láska, smutek a dokonce i napětí s detektivní zápletkou. Začátek mi sice trval protože spisovatelka pīše tak trochu jinak než jsem zvyklá. Ale když jsem se začetla tak pecka.

NNiky
10.01.2024 4 z 5

Pecka! Tisíckrát lepší než Hypotéza!
Romantika, napětí a nesmírně vtipná hrdinka. Bee si prostě oblíbíte.

Literarytwins
10.01.2024 5 z 5

Ali Hazelwood asi netřeba představovat. Kdo jste četl její bestseller Hypotézu lásky, tak víte přesně, co od její tvorby čekat. Ani v případě Hlavy plné lásky rozhodně nesáhnete vedle.

Tento příběh se mi oproti předchozí knize četl podstatně lépe. Ano, i zde zavítáme společně s hlavní hrdinkou doktorkou Bee Königswasserovou do vědeckého prostředí. Jenže tentokrát se nebudeme věnovat kádinkám, ale neurovědě. Bee je vášnivou fanynkou chemičky Marie Curie-Skłodowské, miluje kočky a je správně extravagantní a švihlá. Naproti tomu Levi Ward a.k.a. "Wardebil", vážený inženýr a vědec pracující pro NASA, je uzavřený, tichý a naší hrdinkou doslova opovrhuje. Nebo je to možná všechno úplně jinak? @CoByNaToMarie?

Nebudu lhát, ze začátku jsem měla chvilku problém se tím začátkem prokousat a začíst se. Doporučuji to ale vydržet, protože ten příběh stojí rozhodně za to. Hlava plná lásky má naprosto boží humor. Moc se mi líbí i to, že se autorka i nadále věnuje tématice misogynie. Krásné obálky, neotřelé prostředí, skvělí hlavní hrdinové, moment překvapení. To vše je pro mě Ali Hazelwood. A to jsem si fakt myslela, že prostě vím! A byť jsem se ve spoustě domněnkách trefila, stejně jsem skončila se sanicí na zemi od překvapení.

Dala bych bývala plný počet, jenže začátek byl na mě moc kostrbatý a konec zase v některých věcech až moc zrychlený. I tak ale za tuto knihu oroduji a vám všem určitě doporučuji si ji přečíst.

4,5/5

dooky
07.01.2024 3 z 5

Hypotéza mě očarovala. Hlava plná lásky bohužel trochu zklamala. A to jsem si myslela, že se určitě budu zase rozplývat. Bohužel. Nějak mi to tentokrát nesedlo a ústřední dvojice mi společně tolik nefungovala.

leny.wood
07.01.2024 5 z 5

Typ knížky, u které víte, kdo je padouch a kdo hrdina od samého začátku, a přesto si čtení užijete plnými doušky. Zbožňuju tyhle romanťárny, vždycky pohladí moji duši.
Jo a ty erotický scény? Když už nic, tak tyhle vám pod kůží zůstanou.

moudivlacek
05.01.2024 4 z 5

Chtěla jsem se odreagovat a prostě se jen tak pobavit, a to se povedlo na plné čáře.
I když začátek byl pro mě takový nic moc, četla jsem dál a rozhodně to stálo za to. Rozhodně nikdo nemůže říct, že vědci jsou nudní patroni. Jsou to lidé jako my ostatní, a někdy prostě jen my nevidíme je takové, jací jsou. A to je také ze začátku "problém" našich hlavních hrdinů. Jeden o druhém si myslí něco, cosi ten druhý mylně vykládá. Teprve když Levi a Bee začnou v NASA pracovně spolupracovat, najednou se začínají malé pravdičky klubat ven, a oni zjistí, kolik toho mají společného, a jak si špatně vykládali minulé zážitky. Každopádně samozřejmě nezůstane jen u práce.
A aby to nebylo až tak moc "růžové", samozřejmě tu nejsou kolem nich jen lidi, co jim "přejí" nejen úspěchy v práci, ale i v lásce.
Je tu plno humorných scének či hlášek. Dozvěděla jsem se plno zajímavého o vynikající ženě Marie-Curie. A vím, že tuto knihu jsem nečetla naposledy.

RemiBlack
02.01.2024 5 z 5

2023/33
Nejsem si jistá, jestli bych těsně po dočtení dala 5 hvězdiček, protože je to trochu mimo moje žánry, ale hodnotím po půl roce, a pořád na ni vzpomínám ráda, tak si to zaslouží. Postavy jsou příjemné, zápletka sice zas tak nepřekvapí, ale je zasazená do zajímavého prostředí. Jak píše někdo pode mnou, Levi je cukrouš. :D Pod to se podepisuju.

(2023/32
Nikki St. Crowe - Vicious Lost Boys 4)

E.T.007
01.01.2024 5 z 5

Napriek do očí bijúcej podobnosti s Hypotézou lásky ma to bavilo čítať. Vlastne sa mi to zdalo o trošku lepšie než Hypotéza. Bolo to také pružnejšie, iskrivejšie. Za mňa teda plný počet hviezd.

2023  85%Hypotéza lásky
2023  86%Hlava plná lásky