Hlas tvojho srdca

Hlas tvojho srdca https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458204/mid_hlas-tvojho-srdca-lRP-458204.jpg 4 23 9

Nová kniha známej autorky románov pre baby Kasie West s názvom Tajomný hlas srdca je príbehom o tajomstvách, láske a priateľstve plným vtipu, ktorým si autorka získala zástupy fanúšikov na celom svete. Šestnásťročná Kate je hanblivá a utiahnutá, komunikácia veru nie je jej silná stránka. Najlepšia kamoška jej chce pomôcť a prehovorí ju, aby si ako voliteľný predmet dala nahrávanie školského podcastu. Stane sa posledné, čo by čakali, a Kate vyberú za moderátorku. Práve ona má ľuďom dávať rady v éteri? Nemožné. Na vlastné prekvapenie však zistí, že jej moderovanie ide celkom dobre. Až kým raz do podcastu nezavolá chalan, ktorý si nevie dať rady so svojou tajnou láskou. Kate pochopí, že rozdávať rady ostatným je celkom v pohode. Naozaj ťažké je počúvať svoje vlastné srdce. Ako sa s tým popasuje?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Listen to Your Heart

PepkazDepka
02.04.2024 5 z 5

Autorku nepoznam, kniha sa ku mne dostala nahodou, uz davno nie som ani cielovkou. Napriek tomu sa mi pacila, bol to fajn navrat do tinedzerskych cias. Fajn citanie na dve poobedia.

Mish.k.a
26.04.2023 2 z 5

Souhlasím, že se mi tato kniha od autorky líbila zatím nejméně a vlastně ani moc nelíbila...

E.T.007
20.01.2023 4 z 5

Milé, príjemné, pohodové čítanie. Autorka má na také príbehy proste talent.

Petra-1
31.10.2022 3 z 5

Tak tahle kniha pro mě byla ta nejslabší od autorky. Nevím proč, ale celkem jsem se u čtení nudila a musela jsem se nutit, abych knížku vůbec dočetla.

Karin94
13.11.2021 4 z 5

Vôbec neľutujem, že som opäť vyskúšala niečo od Kasie West a jej tzv. "westovky". Toto bola taká príjemná, vtipná, ľahká letná oddychovka.

Šestnásťročnej Kate sa stane niečo, o čo nemala vôbec záujem. Stane sa moderátorkou školského podcastu, kde má dávať rady ľuďom. No po nejakom čase zistí, že jej moderovanie celkom ide, a poslucháči ju majú radi. Jedného dňa tam zavolá chalan, ktorý potrebuje poradiť s jeho tajnou láskou. Kate s jej najlepšiou kamarátkou Alanou potrebujú zistiť, kto je ten tajný chalan a pre koho ona prechováva city.

Kniha sa mi páčila veľmi, aj keď niesom moc za tému "podcast", pretože nerozumiem tomu, ani to nejak nevyhľadávam, ale zato tam boli dosť zaujímavé témy, pre ktoré určite odporúčam si knihu prečítať. Trocha čo ma mrzelo bolo, že som očakávala viac romantiky ako je u autorky zvykom. Každopádne páčil sa mi autorkin ľahko, ničím nenáročný, pútavý štýl písania. Postavy boli velmi sympatické, a dialogy vtipné.

Hlavná postava Kate bola hanblivá a utiahnutá, ale zato veľmi sympatická. Jediné čo sa mi na nej nepáčilo bolo, že sa dala ľahko zmanipulovať.
Alana bola najlepšia kamarátka Kate, ktorá bola zas úplný opak Kate. Ona bola tiež v pohode, ale prišla mi až moc stredobodom pozornosti.
Diego bol taký chrumkavý, milý chlapec pre dnešné teenegerky
Frank mi bol zo začiatku strašne nesympatický za jeho arogantnú a hnusnú povahu, ale aj ten si to potom u mňa nakoniec vyžehlil.
A náš záhadný "Looking for love" bol tak tajomný, že som skoro až do samého konca nevedela, kto to je. Mala som jeden tip, ale potom ani o ňom som si nebola istá, či je to vôbec on. V tomto to autorka dosť dobre, záhadne a tajomne napísala.

Ak potrebujete vypnúť a len tak si oddýchnuť, a opäť sa ponoriť do niečoho letného, keďže čoskoro nám prídu veľké mrazy, a máte radi lovestory, tak vám knihu odporúčam všetkými desiatimi :)

SknihouVrukách
17.08.2021 5 z 5

Po dvoch rokoch som prečítala ďalšiu knižku od Kasie West a úprimne som prekvapená, pretože som nečakala, že sa mi bude takto páčiť.

Kasie West píše úžasné feel good romantické oddychovky a táto kniha bola stvorená na letný deň. Romantika bola v tejto knihe opäť záhadou a trošku mi pripomenula knižku P.S. Mám ťa rada. Úprimne ja som romantickú linku neodhadla, ale myslím si, že pokiaľ takéto knižky čítate tak sa dá odhadnúť. Postavy sú strašne sympatické a strašne sa mi páčili všetky tie hlášky. Z postav mi najviac sadla Alana. Prostredie pôsobí veľmi letne, aj keď sa dej odohráva cez školský rok, ale to prostredie jazera dodalo príbehy pekný letný vibe. Téma podcastu bola veľmi originálna, osobne som nič podobné nevidela a bolo to pekné okorenenie deja. Samozrejme tu boli aj menšie zvraty, ktoré boli dokonalé.

Kniha sa čítala úplne sama. Ani som sa nenazdala a už som mala za sebou 100 strán. Autorka knihu napísala veľmi jednoducho, takže ste schopní ju prečítať aj za jedno popoludnie.

Nebudem klamať majstrovské dielo to nie je, ale kniha poslúži ako skvelá oddychovka. Jedine čo mi vadilo bolo to, že v knihe boli gramatické chyby. Knižku po dlhom uvažovaní hodnotím 4,5/5

Tweety0207
06.01.2021 4 z 5

Kniha sa čítala dobre ale oproti predošlej knihe je to znova trochu slabšie.

PandickaAdka2
01.01.2021 3 z 5

(SPOILER) No tak mne sa táto jej knižka páčila zo všetkých najmenej. Neviem či by som mala to srdce pomáhať najlepšej kamoške získať chlapca do ktorého som zaľúbená. Na mňa je to dosť masochistické. A celkovo mi Alana dosť vadila, keby je moja kamoška tak po čase by som ju asi zaškrtila. Posledné strany sú najlepšie, keď sa všetko medzi Kate a Diegom vyriešilo, milé :)

petusska01
09.12.2020 5 z 5

Kasie mám veľmi rada a tento príbeh sa jej veľmi podaril. Malo to svoje muchy, kedy som mala dojem akoby niečo z príbehu vypadlo (vystrihli) ale celkovo musím povedať že to bolo prijemné, vtipné a tiež na nervy ako boli všetci domotaní :) našťastie sa všetko vysvetlilo. Príjemná romantická oddychovka na akú sme pri Katie zvyknutí, super.

Kasie West
americká, 1976
2017  84%Po tvém boku
2019  86%P.S. Líbíš se mi
2020  84%Kluk odvedle
2017  83%Náhradní kluk
2018  79%Láska a jiné úkoly

Kniha Hlas tvojho srdca je v