Hlas krve

Hlas krve https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17106/bmid_hlas-krve-qR2-17106.jpg 4 168 22

Lidé si odjakživa vyprávěli hrůzostrašné příběhy, strach a hrůza člověka vždy svůdným způsobem přitahovaly. Tyto emoce se odrážely spolu s plameny ohňů v očích pravěkých lovců se stejným účinkem, s jakým rozšiřují zorničky moderního člověka filmové horory na plátnech kin. Hrůza je naším neodbytným stínem. Z krajiny stínů pocházejí i příběhy v této knize. Je to nebezpečná, nejistá krajina, v níž strach určuje světové strany a plíživý děs naznačuje směr putování. Hlas krve vás zve na cestu… Sestavil Ivan Adamovič.... celý text

eraserhead
28.11.2011 5 z 5

Vím, že mi za to mnozí mí horroroví přátelé vynadají (viď. Apache :-), ale toto je pro mě nejlepší horrorová antologie co kdy u náš vyšla a kteoru jsem četl. V mých očích překonává i takřka nedostižnou Tichou hrůzu a odsouvá ji až na druhou příčku. Ivanu Adamovičovi patří můj hluboký obdiv a obrovský dík za jeho úchvatnou práci. V mnohých případech opravdu to nejlepší, co si v literárním povídkovém horroru můžete přečíst. Kromě toho ukázka, jak dokáže být horrorový žánr různorodý, rozličný a barvitý. Tato kniha před mnoha lety opět rozvířila a oživila můj tehdy upadající zájem o horrorový žánr. Vděčím jí za mnohé. Dodnes jsem jí četl asi čtyřikrát a už se na ni zase chystám. Čistých 100%, nevybavuji si povídku, které bych dal méně. Povídky jako Loterie, Hlídač, Zapovězené, Kde jsi, rytíři? (její závěr mě fakt dostal!), Hlas ve tmě, Byl to démon či Lakandů patří mezi horrorové klenoty. Stejně jako všechny ostatní :-).

Apache
30.11.-0001 5 z 5

Třetí nejdůležitější u nás vydaná horrorová antologie. Ivan Adamovič se v 90. letech pokusil navázat na odkaz Korbaře (Tichá hrůza) a Zábrany (Lupiči mrtvol) a sestavil jednu z nejobsáhlejších sbírek, mapujících horrorovou povídku od 19. století až po současnost. Klenoty: např. Ch. Dickens - Hlídač; W. H. Hodgson - Hlas ve tmě; H. Kuttner - Byl to démon; S. Jackson - Loterie; R. Matheson - Noemovy děti, B. Lumley - Cesta domů a C. Barker - Zapovězené.