Hitler - Kompletní životopis

Hitler - Kompletní životopis https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/5814/bmid_hitler-kompletni-zivotopis-FJk-5814.jpg 4 10 4

Publikace zkoumá osobnost Vůdce ze všech úhlů a zasazuje ji do celoevropských souvislostí. Publikace patří k tomu nejlepšímu, co lze v hitlerologické literatuře nalézt, neboť historik Joachim Fest patří bezesporu k nejlepším znalcům Hitlerovy osobnosti.

Literatura naučná Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Naše vojsko

Hitler - eine Biographie , 1973

OndřejzByžďova
28.01.2024 3 z 5

Joachim Fest sa pokladá za klasickú a rozhodne tú lepšiu literatúru, pokiaľ ide o veľmi široký sortiment literatúry o Hitlerovi. Možno síce vzbudíme dojem o povrchnosti, ale je príliš objemná a hrubá, než aby bol z nej väčší čitateľský zážitok. Na niektorých miestach je nezáživná.

Belbo
13.03.2018

Za sebe bych dnes spíš doporučil po Kershawa.

pavel7772
18.11.2017

Zatím mám rozečteno bohužel byla napsána v době kdy autor nevěděl že používá citace z podvrhu jako např. od Hermanna Rauschinga a jeho údajných hovorů s Hitlerem. Bylo odhaleno že tuto knihu falešných vymyšlených citací psal na židovskou zakázku novináře Rosenbauma přítele Churchilla. Blize zde http://nassmer.blogspot.cz/2012/12/rauschninguv-podvrh-1.html a http://nassmer.blogspot.cz/2012/12/rauschninguv-podvrh-2.html . Stejný problém je s citacemi z knihy Hovorů u stolu kdy se jedná opět o podvod. Např.zde https://www.amazon.com/Hitlers-Table-Talk-Powerwolf-Publications/dp/1548258768 Jinak souhlasim s komentařem od Kejmla.

KejmlP
07.04.2017 5 z 5

Dodnes nepřekonaný Hitlerův životopis, základ pro seriózní bádání o diktátorovi, jehož vliv na světové dějiny je patrný dodnes. Joachim Fest se jeví jako skutečný profesionál, který biografii dokázal vybalancovat tak, aby nespadla ani do jednoho z extrémů, tedy aby nebyla jen obžalobou a dokazováním zločinů, a zároveň aby také nespadla do vod revizionismu. Autor se vyhýbá opakováním různých lidových mýtů, novinářských zkratek a senzací, a popisuje skutečného člověka z masa a kostí, jehož reálný rozměr pomáhá celou nacistickou epochu dobře pochopit v její složitosti. Za zmínku určitě stojí i mezikapitoly s úvahami, které problematizují různé stránky epochy a Hitlerovi osobnosti, a nabízí mnohdy originální a neotřelé pohledy.

Adolf Hitler životopisy, biografie

Joachim Fest