Historie válečnictví

Historie válečnictví https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113588/bmid_historie-valecnictvi-Vw5-113588.jpg 4 11 3

V této čtivé, kontroverzní knize líčí nejvýznačnější a nejčtenější vojenský historik nejen historii válečnictví, ale analyzuje také světové dějiny a roli, kterou v nich sehrálo ono nutkání člověka vést války.

Literatura naučná Historie Vojenství
Vydáno: , Beta-Dobrovský

A History of Warfare , 1994

LadyMichelle
29.03.2022 5 z 5

I když autor trochu vynechal popis vzniku a využití ponorek, je předkládáný výklad knihy neskutečným čtenářským zážitkem. Keegan dokázal popsat historii válečnictví velmi komplexně i srozumitelně od pravěku až do dvacátého století. Velmi se mi líbilo vkusné rozčlenění jednotlivých kapitol i vkládané obrazové přílohy, které dopomohly k vytvoření vizuálních představ o vojenské historii.

braunerova
06.05.2017 4 z 5

Hodně zajímavých informací, například o vývoji bojového vozu, jezdectva nebo dělostřelectva. Nebavily mě pasáže věnované teorii, třeba o Clausewitzovi.

"Co to byl střelný prach? Nicotnost. Co byla elektřina? Bezvýznamnost. Tahle atomová bomba je druhým zjevením v hněvu!"
Winston Churchill

grapas
07.03.2012 5 z 5

Opravdu skvělá čtivá kniha, žádná encyklopedie. Dozvíte se příjemnou formou vše od toho jak vznikl první luk přes vývoj architektury, která musí nutně reagovat na války a jiná ohrožení.

válečnictví války vojenské dějiny

John Keegan