Hermetická iniciace Martinismu

Hermetická iniciace Martinismu https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165456/bmid_hermeticka-iniciace-martinismu-N6l-165456.jpg 5 12 12

Lasenicova Hermetická iniciace Martinismu je knihou, která hovoří jazykem čisté praxe. Shrnuje účinnou metodu vnitřního vzestupu, který vede k poznání a rozvinutí skutečné podstaty člověka. Společně se stěžejním textem jsou zveřejněny i pomocné texty používané Lasenicovými žáky, dále studie Martinismus a martinisté a série dokumentárních fotografií.... celý text

JP
27.04.2024 5 z 5

Automaticky jsem si mobil, kde jsem si knihu pustil, vystavil jako na nějakém oltáři, na svou poličku mezi svoje nekonečné sklenice a skleničky a balíčky s kořením a suplementy a celou dobu, kdykoliv jsem šel okolo, sledoval obálku. Proč? Nikdy to takhle nedělám. Začal jsem důkladně uklízet, rovnat, umývat. Mnohdy jsem se zastavil, nechal vát vítr z okna a poslouchal slova, nebo sledoval paprsky Slunce. Sledoval jsem se v zrcadle, svoje suché rty a strup sražené krve dole, po nemoci. Člověk ví, že text, která začíná:

"Povedu Tě územím, jehož začátku ni konce nevypátráš.
Povedu tě krajem, v němž mimo sebe sama a svého stínu
neuzříš nikoho. Ale přece ty sám se staneš světlem,
jež vdechne temnotám kol tebe smysl bytí."

...nebude nic míň, než banger. Jestliže vám hermetismus kdy dával, nebo dává jakkoliv smysl, jestliže patříte mezi lidi, kterým slovo poznání je voláním, Pierre de Lasenic vám určitě bude něco jako balzám na duši, se kterým se budete identifikovat a možná už i dřív než se do tohohle pustíte, v mnohém budete na stejné stezce, možná, že něco už budete sami dělat...

"Pokud budeš dbát na to, jestli si tě lidé váží, zůstaneš jejich otrokem." (...) "Každý má svůj vlastní osud, na kterém ty nic nezměníš." (...) "Uč se vidět a nevidět, slyšet a neslyšet, tedy žít ve Světě mezi lidmi a přeci nebýt jedním z nich." (...) "Společný pud tě nutí k vystoupení ze sebe sama, láká tě k vydání ideálu. Takzvaná společenská souhra tě často nutí k řečem, jež neměly z tvých úst vyjít. Nezískávej sympatie bližních tím, že se jim v řečech přizpůsobíš. Učiň naopak to, co tě naučím a oni se přizpůsobí tobě. (...) "Kdo chce dosáhnout pravého poznání, musí je v sobě vytvořit."

ondrej4555
28.11.2018 5 z 5

Pokud by někdy někdo chtěl poradit, jakou zbraň si má vzít do boje proti ubohosti, doporučím mu tuto knihu :-)

horkosladka
25.09.2018 5 z 5

Název může působit odrazujícím dojmem, že je dílko jen pro zasvěcené. Naopak. Na pár stránkách neskutečný skvost. Dokonalé shrnutí principů duchovní cesty.

Pierre de Lasenic (p)
česká, 1900 - 1944