1953

1953 https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533134/bmid_1953-66431f6fad4ab.jpg 5 3 3

Hellboy a Ú.P.V.O. série

< 2. díl

Mike Mignola zve na první Hellboyova dobrodružství v Anglii. V knize se rovněž poprvé představuje nový spoluscénárista série Chris Roberson. Výtvarného zpracování úvodních pěti povídek se ujali Ben Stenbeck a Michael Walsh. Na závěr je zařazen temný příběh Z plotem, jehož kresbu obstaral Paolo Rivera.

FireOfFilth
20.05.2024 5 z 5

Jedním slovem boží. Už dlouho mě nějaká kniha z Hellboyem nebavila jako tato. První tři kousky jsou relativně kratší a kreslené skvělým Benem Stenbeckem, který se prostě k hellboy univerzu hodí. Zábavné povídky, které mají spád a nenudí.
Nejdelší povídka Pozor, zlý pes! je také hodně zajímavá a má přesah do celkového univerza, ale pro mě byla tato povídka "nejslabší".
Celkově musím hodnotit 95 % a říct, že tato kniha se opravdu povedla.

DennisMoore
18.05.2024 5 z 5

Povídkové sbírky s Hellboyem v hlavní roli mě nezklamou. Mike Mignola se v nich ukazuje jako mistr point všeho druhu, ať už potměšile vtipných, roztomilých, vážnějších nebo všech dohromady. Zatímco dříve vyprávěl příběhy, které později propojoval, teď vypráví příběhy, kterými doplňuje. A pořád mu to zkrátka po čertech dobře jde.