Hrdý Budžes

Hrdý Budžes https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181031/bmid_hrdy-budzes-jhZ-181031.png 5 2339 2339

Helenka Součková série

Kniha prostřednictvím vyprávění děvčátka zachycuje život herecké rodiny, která není zadobře s totalitním režimem a v této atmosféře hledá odpovědi na svoje dětské otázky. Volně navazují romány "Oněgin byl Rusák" a "Darda".

misssicccka
12.05.2013 5 z 5

chci mít taky jednou takovou prďáckou holčičku (vnímavou, upřímnou, ukecanou a živelnou), která mě bude bavit svými dětskými postřehy a soudy tohoto světa a moji osoby..
na pozadí vyprávění malé holčičky autorka dokázala podat svědectví o absurditách "tamté" doby

čohynka
18.04.2013 5 z 5

Helenka Součková je prostě super....!! :) Moje nejčtenější knížka, nejlepší divadelní hra... A když se mi nechce číst, pustím si audioknihu - samozřejmě ve skvělém podání Báry Hrzánové.. :)

aannyy
13.04.2013 5 z 5

Pěkná knížka, vtipná. Moc se mi líbila :-)

anibeni
11.04.2013 5 z 5

Knížka je dobrá, jen jsem měla problém s tím, že jsem před lety viděla divadelní hru s Hrzánovou, jejíž výkon mne naprosto ohromil a tak jsem nyní celou knihu četla, jako bych já sama byla Hrzánová...

Valentine
22.03.2013 5 z 5

Skvělé, čtivé, pravdivé. A tak moc vtipné, že jsem až žasla. Vřele doporučuji :)

Zorka
09.03.2013 5 z 5

Přiznám se, že jsem nejprve viděla divadelní zpracování, a tak jsem mezi řádky viděla neustále to geniální ztvárnění hlavní role Bárou Hrzánovou. I tak je ale knížka skvěle napsaná ... to naivní, spontánní a přitom tak pravdivé vidění tehdejšího světa...

hrabenka
03.03.2013 4 z 5

Knížka mně mile překvapila,krásně se četla,příjemné.

kattyV
21.02.2013 5 z 5

Helenka mi notně připomněla mne samotnou, když jsem byla malá. Jsme vlastně vrstevnice, vyrůstala jsem ve stejné době. A taky jsem byla taková přemoudřelá holčička, i když jsem se tak nelišila od davu kolem sebe. Neměla jsem rodiče z divadla, ani "nevhodné" názory. Nebo jsem si je nechávala pro sebe.
Takže Helenka je prostě moje krevní skupina. Samozřejmě to ještě umocnilo představení s jedinečnou Bárou Hrzánovou, které jsem viděla asi pětkrát.

Askarinka
20.02.2013

Tahle kniha je úžasná. Mám ji strašně moc ráda, můžu jí číst stále dokola a nikdy mě neomrzí!!!!A hrdý budžes vytrval:-D

Vevericka.eva
20.02.2013 5 z 5

Čtivé, vtipné. Parádní relaxační kniha, která pobaví a nabije pozitivní energii.

Andrejz
14.02.2013 5 z 5

Moje úplně nejoblíbenější knížka!!! :))

t.mon
31.01.2013 5 z 5

Ta knížka je fakt skvělá a zábavná.

Melanka
26.01.2013 5 z 5

Obdivuji, jak autorka dokázala zcela autenticky popsat bolševickou éru očima dítěte. Strašně smutné a přitom veselé čtení. Ráda se ke knize (i divadelnímu představení) vracím.

Ormos Atalia
11.01.2013

Nejprve jsem se s tímto příběhem setkala prostřednictvím divadla, a to v hlavní roli s Bárou Hrzánovou a byla jsem z toho nadšená, krásně zpracované, takže doporučuji jak přečíst, tak i zhlédnout jako představení!

novoterka
06.01.2013 5 z 5

Tato knížka mě dokáže pokaždé spolehlivě pobavit , zvlášť pak v podání Báry Hrzánové ,ať už jako mluvené slovo, nebo divadelní představení.

Evelína Š
02.01.2013 5 z 5

První jsem viděla divadlo, které snad ani nemusím komentovat a až poté jsem četla knížku. Skvěle jsem se bavila, i když divadlo je asi o kapánek lepší. Ale i tak dávám knižnímu vyprávění Helenky plný počet bodů :-)

sabca
02.01.2013 5 z 5

Knížka, přesto že vyjádřená očima 8leté dívenky se dobře četla a je napsaná vtipně. Jelikož jsem tuto dobu sama zažila, mohla jsem zavzpomínat. Opravdu stojí za to tuto knížku si přečíst a i se k ní veracet.

bovinka
18.11.2012 5 z 5

V posledních letech považuji tuto knihu za nejlepší, co jsem četla. Ano knížka je tragikomická, ale já se bavila.... tak strašně moc jsem v tom viděla herecké historky, které vyprávěla moje babička. Viděla jsem též i divadelní představení a nadchlo mě. Nicméně jsem ráda, že knihu jsem četla jako první.

sachista
18.11.2012 4 z 5

Konečně jsem přečetl kultovní román Ireny Douskové, jež se stal předlohou pro úspěšnou divadelní hru. Je to napsáno velmi čtivě, volba vyprávění očima žákyně základní školy má sama o sobě velmi komediální potenciál, nicméně románem prostupují i některé méně veselé události, čímž kniha dostává až tragikomický nádech. Báru Hrzánovou si v roli Helenky dokáži naprosto živě představit a věřím, že tato role může patřit mezi její životní výkony na divadle. Takže nezbývá než vyrazit do Divadla Bez zábradlí...

Ben Nevis
24.10.2012 5 z 5

Nejprve jsem četla knížku a až pak si pustila přestavení s B. Hrzánovou. Přestože je Bára herečka skvělá, přišlo mi přestavení jenom jako recitace knížky, a tak mě až tak nenadchlo. Ale knížka mě nadchla, protože autorka humor prostě umí.