Stínová královna

Stínová královna https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297474/bmid_stinova-kralovna-eP0-297474.jpg 4 199 61

Havraní říše série

1. díl

Po matčině smrti se život korunní princezny Lorelei dramaticky změní. V zájmu posílení odvěkého spojenectví její rodné Havraní říše a sousedního Morcantu se Lorelein otec znovu ožení, a sice se sestrou zesnulé královny, Irinou. Zpočátku se zdá, že je všechno v nejlepším pořádku: panovník Havraní říše i jeho dvě děti jsou konečně šťastní. Irina však pomocí temné magie postupně ovládne celý zámek včetně krále, jenž se stává pouhou loutkou, závislou na vůli své manželky. Lorelei, která po své matce zdědila magické schopnosti, poznává v mocichtivé maceše silnou soupeřku. Poté, co Irina krále zabije a zmocní se trůnu, Lorelei a jejímu bratrovi nezbývá než utéct a žít ve vyhnanství. Postupně získává na svou stranu nejen vesničany sužované Irininou krutovládou, ale i mladého krále Kola, vládce Eldru, obývaného Dračím lidem. Lorelei ví, že proti Irině může bojovat jen jedinými zbraněmi – a to kouzly a černou magií. Musí však být rychlejší, důvtipnější a silnější než Irina a v boji o trůn Havraní říše je ochotná obětovat i to nejcennější – svůj vlastní život.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Baronet

The Shadow Queen

Airin
16.07.2016 5 z 5

Tato kniha se mi opravdu dobře četla. Mnoho akcí se dočkáte hned na první straně knihy a nepustí vás až do posledního slova.
Příběh se netáhl, byl rozdělený do dvou linií. Jedna se soustřeďovala na princeznu Lorelei – její život po smrti matky, útěk z paláce... Druhá linie se zajímala o Kola – díky jakým událostem se z tak mladého prince stává král, jeho tajemství a samozřejmě cestování s princeznou Lorelei.
Velmi jsem si oblíbila tento příběh, zasazený do dob, kdy žili králové na svých skvostných zámcích. Neskutečně ráda jsem byla hlavně proto, že se od poloviny knihy příběh soustředil pouze na cestování Kola a Lorelei. Sice zde byla další linie, soustřeďující se na královnu Irin, ale to bylo opravdu výjimečně.
Tento příběh je napínavý, plný akce a zvratů. Už od začátku příběhu mi kniha připomínala film Sněhurka a lovec, kde se lovcem stává náš král Kol. Mnoho situací je zde podobných přesně tak, jak se to stalo i ve filmu. Ale to není nic negativního, naopak.
Z přečtení této knihy mám opravdu dobrý pocit a mohu jen vřele doporučit.

Autorovy knížky

C. J. Redwine