Harry Trottel a poslední výstřel

Harry Trottel a poslední výstřel https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/3035/bmid_harry-trottel-a-posledni-vystrel-tRV-3035.jpg 3 59 4

Harry Trottel série

< 5. díl

Poslední dávka legrace z pera mistra parodie. Série Harry Trottel končí, protože už víme, jak vše dopadlo... Mnohem dojemnější, než jste čekali... Malá ukázka: "Řád sice nebyl rozpuštěný, ale jeho členové už se setkávali jen na svatbách nebo pohřbech. Třeba na pohřbu tvých rodičů bylo tolik lidí, že ti, co přišli o pár minut pozděc, už tu plechovku, do který jsme naskládali to, co po nich zbylo, ani neviděli."... celý text

Janeyx21
04.11.2021 3 z 5

Tak a mám to celé za sebou :-) Je škoda, že poslední díl byl takový trochu z rychlíku. Je to vskutku záležitost spíše jedné až dvou generací. Některé vtípky si myslím jak starší tak mladší ročníky nepochopí. Během celého dílu proběhla poněkud rozsáhlejší čistka postav a jejich skon nebyl zdaleka nijak dramatický ani honosný.

Pobavilo mě během čtení komentářů o celé sérii vyjadření některých čtenářů, jak je to trapné a podobně. Zábavné ale je, že čtou stále dál, takže to asi nebude tak příšerné, jak píšou :-).

I když to není žádná velká literatůra, já jsem si odpočinula a pobavila se. Účel splněn.

mulderka
06.02.2021 2 z 5

Zparodizovat 4 macaté díly originálu na nějakých 250 stránek menšího formátu, to už je dost velké sousto, aby se jím zadusil i autor kvalitnější literatury... No, sranda, ať korektní či nekorektní, došla, většina postav z příběhu vypadla a ty, co zbyli, nic moc dobrého nečeká. Pár neotřelých nápadů nemělo šanci na omezeném prostoru se nějak rozpracovat, a chvílemi je to i škoda, třeba u parodií na viteály.
Nezbývá než dodat, že za pár let se Harrymu Trottelovi pravděpodobně budou smát jen pamětníci doby vydání, neb většina legrace stojí a padá s dobovými narážkami. Už i já si stěží dnes vybavuji třeba, co je to zákon Bublanus a proč se tak jmenuje.
Předpokládám, že autorka s tímhle počítala a proto ten spěch honem to dopsat, dokud je ještě zájem. Jednorázovou dávku zábavy bohužel zabil poslední výstřel nabitý slepýma.

mercedes1j8
24.05.2013 5 z 5

Na Harryho Pottera sice nedám dopustit, ale toto... skvělé :D

curdto
30.11.-0001 5 z 5

Knížka, u které jsem se opravdu královsky bavil. Doporučuji jí všem.