Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29797/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-tmz-29797.jpg 5 16100 16100

Harry Potter série

Harry Potter si myslí, že je obyčejný kluk. Když byl ještě malý, zemřeli mu rodiče a on zná jen těžký život u strýce, tety a jejich tlustého a rozmazleného synka Dudleyho. Vše se ale změní ve chvíli, kdy mu poštovní sova přinese záhadný dopis – pozvánku ke studiu na Škole čar a kouzel v Bradavicích, a obr Hagrid mu prozradí, že je kouzelník! Harry neváhá ani vteřinu a odjíždí do Bradavic, kde potká své nejlepší kamarády – Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, naučí se ovládat své kouzelnické schopnosti, stane se členem školního týmu famfrpálu – populárního kouzelnického sportu na košťatech, a především svede bitvu s Voldemortem, Pánem zla.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

Eseter
19.02.2013 5 z 5

Jsem velkým fanouškem celé ságy už mnoho let. První díl se mi ale zdá nejslabší. Zřejmě proto, že je psán pro mladší čtenáře, takže je nejvíc dětský. Ale pamatuju si, že když jsem ho jako desetiletá četla, tak mě naprosto pohltil a stala jsem se fanynkou téměř okamžitě. JKR má obří fantazii a skvělý smysl pro humor. Je to taky velmi citlivý člověk a to všechno se v jejích knížkách odráží. Nejvíc se mi líbí, jakým stylem dokáže vytvořit postavy. Většina je velmi uvěřitelná, plastická a má svou hloubku. Nemyslím, že se mi kdy jiná kniha vepíše víc do srdce jako Harry Potter.

Veru.nka
15.02.2013 3 z 5

Ani nevím, proč jsem se pustila do čtení těchto knih. Snad jen ze zvědavosti.
Neoduzuji Harryho Pottera, jelikož jsem na filmech o něm vyrostla.
Ale nejspíš už na to nemám ten správný věk.

Petruše90
08.02.2013 5 z 5

Na knížkách Harryho Pottera jsem vyrůstala, spolu s hlavními hrdiny :D Všechny díly mám doma, všechny filmy mám zkouknuté. Prostě skvělé, co víc dodat :)

Atík
05.02.2013 5 z 5

Úžasná kniha, co říct prostě Rowlingová

Nelin
02.02.2013 5 z 5

Příběh Harryho Pottera je nesmrtelný. Mám doma všechny díly a vždy se k nim ráda vracím. :))

tleming
01.02.2013 5 z 5

mile pohádkový rozjezd velké série

sarekaslukova
29.01.2013 5 z 5

První díl série Pottera a můžu ho přidat mezi mé oblíbené kousky. Vážně se mi to líbilo. A myslím si že kdyby se mi to nellíbilo nepouštím se do přečtení všech dílů.

Bet
29.01.2013 5 z 5

Do této knihy jsem se zamilovala.Super

tatruszka
10.01.2013 5 z 5

Harry Potter je příběh, který nikdy neomrzí. I když právě první díl jsem četla pouze jednou a to bohužel až po shlédnutí filmu. Když to zpětně srovnám s ostatními díly, které mají v sobě více akce, musím říci, že první díl je krásný pohádkový začátek příběhu, ke kterému se moc ráda vracím.

kleria
07.01.2013 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha(y) a i když jí budu číst po pátý tak mě asi nikdy nezklame :).

Phoenix16.cz
03.01.2013 4 z 5

Zpočátku jsem HP vnímala jako vtíravou pohádku pro malá děcka, na které ulítával mladší brácha, který vyměnil Pokémony za kouzla a čáry. Do kina jsem šla spíš z nutnosti, protože v té době jsem si dělala všeobecný přehled o všech filmech uváděných v kinech. Navzdory očekávání jsem přišla domů lehce nahlodaná, že ono na tom Harrym asi něco je (s odstupem času si uvědomuju, že za to nejspíš mohly vizuální efekty). Přesto už to byl jen malý krok ke knize, kolem které jsem denně chodila. Přečteno bylo za chvíli a já v Bradavicích uvízla následujících několik let. První díl je vyloženě úvod do děje, o kterém čtenář zatím nemá ponětí. V porovnání s ostatními díly je Kámen mudrců naprostá oddychovka pro dospělé, kteří si potřebují pustit fantazii na špacír, a úchvatný nový svět pro děti, které teprve začínají snít.

hradil
27.12.2012 5 z 5

J.K.Rowling nemá náhodou všechny díly Harryho Pottera ve 100 nejlépe hodnocených knihách.
1. díl je opravdu překrásně napsaný pro děti. Když jsem si ho přečetl podruhé, měl jsem nutkání této knize dát 4*. Vzpomínám si, že když jsem se učil číst, moje první přečtená kniha byla Harry a jenom díky této knize se rozvinula moje fantazie. Knížky jsou nádherné v tom, že si je čtete a během toho si v hlavě podvědomě ( u mě to tak je) představujete postavy,bytosti,krajiny atd. 5* dávám za to, že mě tato série naučila dělat 2 věci najednou, představovat si a číst!

.Verča.
26.12.2012 5 z 5

Koho by kdy napadlo, že puberťačka, která nejraději čte o nádherných klucích a lásce, propadne nejvíce prťavému, brýlatému klukovi, co má ošklivou jizvu na čele? Mě teda rozhodně ne.
Tohle je nádherná kniha. Roztomilý úvod do nejlepší ságy na světě. A pokud to někoho ze začátku nebaví, ať čte dál. Jednou ho to polapí. Každého to polapí. A pokud tvrdíte, že ne... Možná to bude tím, že jste první viděli filmy. Kašlete na filmy! Rowlingová je prostě první liga a každý by si měl HP povinně přečíst.
A víte co? Jdu si to přečíst znovu...

studentik
16.12.2012 5 z 5

Potřetí čtu tuto řadu a jsem opravdu nadšen. Pořád objevuji v knížce něco nového. Joanne si vyhrála s dějem, který prý vymýšlela ve vlaku. Opravdu mě zajímá jakým směrem se bude zaobírat dále, ale přeji jí to nejlepší a oddané čtenáře jako jsem já.

vykyi
09.12.2012 5 z 5

Co na to říct? Ke knížkám jsem se dostala až když byl v kinech 6. díl a já byla skutečně zvědavá, co se stane v tom posledním. Proto jsem neváhala a přečetla si vše, abych to měla komplet. I po 4 letech od prvního otevření ale knihy neztratily punc a já při čtení stále lituji, že jsem v 11 nedostala žádný dopis. :)
První díl je ještě dětský, nevinný,... I přesto jsou zde záporné postavy, které způsobují mrazení. Dursleyovi jsou stále důvodem, proč nadevše zbožňuji svou rodinu. :D
Nechápu, jak nějaké dílo může tolik zblbnout mysl, ale jsem za to nesmírně ráda. Bez paní Rowlingové by byl život krutý. :)

LEGACY
08.12.2012 5 z 5

Jsem veliký fanoušek filmového Harryho Pottera, proto byla pro mě četba taková povinost, kterou jsem si náramně užil. Velice mě mrzí, že jsem se ke knížce dostal až po objevení filmového světa. Knížka se totiž čte vskutku snadno, rychle stránky ubývají a do tohoto kouzelného, magického světa se dostanete srdcem i duší jednadvě. Je to vlastně taková podobná, přesto místy zcela odlišná verze filmu, je dobré znát obě podoby. Omlouvám se, že zde tolik narážím na filmovou podobu, ale já už si asi nepomůžu a budu jej mít nejspíš navždy zafikslovaného podle filmu, kterýho jsem viděl nespočetkrát. Nyní znám ale potřebně detaily, které ve filmu nalézt nemůžete a u některých jsem byl hodně překvapený. Jinak konec mě dost překvapil. Na každou postavu se nyní divám jinak, převážně o Nevillovi tam toho bylo dost. J.K.R. stvořila opravdu něco neskutečného a já ji zato obdivuji a z lásky k tomuto dílu němůžu jinak než dát plný počet. (Přešteno od 30.11.2012 do 8.12.2012.) ´´Skutečný, detailní příběh o Harrym Potterovi objevuji až nyní a jsem nažhavený na další díly´´

MAGY
30.11.2012 3 z 5

Tento díl je asi ze všech nejslabší , ale stejně se mi líbí .

hiresm
28.11.2012 4 z 5

Jednoduché, líbivé a čtivé. To je skvělá kombinace dětské knížky.

Filipfifas
19.11.2012 3 z 5

Naprosto magická kniha, jen asi zhruba prvních padesát stran poměrně nuda. Jinak fajn kniha.

Denaille
17.11.2012 4 z 5

Po tom, co jsem si pustila všech osm filmů, měla jsem strašnou chuť znovu si přečíst knížky, protože už jsem nedokázala vybavit rozdíly. První díl byl pro mě vždycky takovým nijakým, protože jsem ho jako malá nečetla a k sérii jsem se dostala až už byl na světě film Vězeň z Azkabanu. A opět vzledem k filmu se mi zápletka i styl zdály hodně jednoduché, takže jsem se na to moc netvářila.
A teď? Je mi devatenáct a přesto jsem tu knihu dokázala dočíst s pocitem, že jde o skvělou knížku, kterou si ještě několikrát přečtu.
Nejde o to, že je zápletka primitivní, že jsou to knížky pro děti, že to nemá takovou atmosféru jako film. Pro naši generaci je to něco jako futra, kde si děcka měří svoji výšku. Tyhle knížky s námi rostly, vyvíjely se a nakonec všechno skončilo tehdy, když jsme dali sbohem dětství a fantazii. Když jsem první díl znovu otevřela, cítila jsem takovou šílenou nostalgii...
A ještě jednu věc jsem si uvědomila... Nevím, jestli Rowlingová měla nějakou představu, o čem budou další díly, nebo jestli to na ni přicházelo až během psaní. Obdivuji ale s jakou genialitou propojila informace, které se v prvním díle zdály nedůležité a v těch dalších příbězíh hrály důležitou roli.
To, že stvořila svět, který se vyrovná Tolkienově Středozemi se nedá popřít a já jsem ráda, že jsem měla možnost s tímto příběhem vyrůstat.