Ztracené světlo

Ztracené světlo https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/4966/ztracene-svetlo-4966.jpg 5 173 31

Detektiv Harry Bosch byl už natolik znechucen nekonečným bojem s byrokracií a pokrytectvím v LAPD, že za sebou práskl dveřmi a tím ukončil svou policejní kariéru. Pro věčného rebela je ale výslužba nekonečnou nudou, a tak se Harry rozhodl využít čerstvé licence soukromého detektiva a vyšetřit jeden z případů, jejichž spisy si odnesl z kanceláře. Jedná se o zapomenutou vraždu zaměstnankyně hollywoodského filmového studia, do jejíhož vyšetřování Harry před lety krátce zasáhl. Nyní má mnohem těžší pozici: bez policejního odznaku mu zůstávají mnohé dveře zavřené a občas čelí otevřenému výsměchu či pohrdání. Přesto všechno trpělivě sleduje krvavou stopu, která vede od dívčiny mrtvoly k záhadně zmizelé počítačové expertce FBI, dvěma zastřeleným policistům – a nakonec ke zjištění, že v pozadí celého případu stojí organizace vlivnější než hollywoodští magnáti a bezcitnější než losangeleská policie. Teď jde jen o to, jestli tihle lidé Harrymu dovolí, aby pátrání ve zdraví dokončil...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Domino

Lost Light , 2003

Erzetka
29.01.2019 5 z 5

Opět bravurně napsané. Sice mi k Harrymu sedí víc policista než soukromé očko, ale proti guštu... Zapomenutá vražda, krádež dvou milionů dolarů, zmizelá agentka FBI...k tomuhle a k jednání Miltona a ostatních mě napadá jediné - dej někomu moc, ukáže ti charakter... No a konec s Maddie? Jdu na další díl.

moudivlacek
03.10.2018 4 z 5

Bylo to dobré vyprávění, odhalila jsem všechny zloduchy, až na toho posledního, do toho jsem to tipla až na posledních stránkách, kdy to bylo jasné snad každému.
A zase je tu ústředním tématem lidská chamtivost.
Jinak musím přiznat, že mi víc Harry seděl coby policista. Ráda jsem četla o jeho soubojích s nadřízenými. Zde mě zklamal moc a moc přístup hlavně Kiz. Jako kdyby byl prašivý. A to samé i Lindell. A on se mi sám nezdál v mnoha případech takový "odbojář", jako za starých časů. I když opět neposlouchá rady druhých.
Ale ten závěr, ten mě překvapil. Jen nechápu Elizabeth. Jsem zvědavá, jak to bude s Harrym a jeho celkovým životem dál.
Pokračuji v sérii.

Lolila
03.03.2018 5 z 5

Opäť sa budem opakovať - skvelý spisovateľ, výborná detektívka. Harry skončil u polície, stal sa z neho súkromný detektív. Pri vyšetrovaní starého prípadu sa ako vždy dostáva do problémov, ale aj napriek tomu sa nevzdáva:-). Postupne všetko do seba zapadá a záver prekvapí.

Mako123123
08.09.2017 5 z 5

Už som dakde písal že knihy od M. Connellyho považujem za velmi dobré ba až vynikajúce. že k čítaniu jeho kníh (najmä príbehy o Harrym Boschovi) sa rád uchyľujem ked si potrebujem prečítať niečo fakt kvalitné, prirovnal som to ku pohladeniu duše. Tiež som písal že tieto knihy si šetrím (i ked dnes už viem že ku niektorým sa môžem vrátiť pretože za ten čas mi časť z nich už vypadla z hlavy, sladká zábudlivosť :)) To šetrenie (na horšie časy) je dôvod prečo asi polovicu kníh ešte nemám prečítanú a tiež zhodou okolností niektoré som čítal skôr než iné. Táto kniha je však zo všetkých asi najšpeciálnejšia (teda zatiaľ, resp. pokiaľ si pamätám :D, ešte špeciálna bola aj /Temnejšia než noc/ ) Je o Harrym Boschovi tentokrát v prvej osobe, čo je fakt super. Dalej príbeh je dosť zaujímavý- poprvý krát vyšetrovanie na vlastnú päsť. No a tretím dôvodom špeciálnosti je asi ten úplný záver. Nebudem spoilerovať ale pre tých, ktorí vedia, diel /Deveť drakov/ som čítal už predtým. A fakt ma ten koniec tu pri /Stratenom svetle/ milo prekvapil. :) 10/10
Idem na /úžiny/.

minirock
18.06.2017 4 z 5

Příběh se rozjíždí pomalu, do poloviny je to docela nuda. Harry si v penzi jen tak soukromě vyšetřuje krádež peněz z natáčení filmu která se stala před několika lety. Do případu zasahuje FBI a ani policejní složky zrovna nejásají nad tím jak se Harrymu případ daří objasňovat. Závěr jako vždy famózní. Přesto "jen" čtyři hvězdičky, četl jsem už lepší díly.

KaiShun
14.06.2017 5 z 5

Start pomerne nudny i na HB ale kolem poloviny neskutecny obrat , za me jedna z nejlepsich a jedeme daaal

Ječmínek
15.05.2017 4 z 5

Velmi dobrá detektivka. Harry Bosch pomalu postupuje k cíli jako buldok. Vše do sebe logicky zapadá. Ke konci akčnější, dojemnější. V žánrech "detektivky", nebo třeba i "thrillery", se tato kniha u mě umístila hodně vysoko.

DickBach
25.07.2016 5 z 5

Velice dobře vymyšlené, skvěle napsané. Strhující a nečekaný závěr. Osobně mně dostalo jedno z rozuzlení, kterého jsem se konečně dočkala ve Vegas. Děkuji za to.

vangog
04.03.2016 5 z 5

Hodně dobře napsaná kniha.Zabil několik much jednou ranou.Nádherně se to četlo.Mohu jen doporučit

dikobraz
20.01.2015 5 z 5

Opakujem sa, 5 hviezdiciek. Tato cast bola jedna z najlepsich. Bez odznaku, neohrozeny stary pes vs. FBI. Good job!

guru
29.02.2012 5 z 5

Autor sa pekne rozpísal, a toto dielo mi prišlo zatiaľ ako najlepšie od tohto autora. Konečne použil normálne členenie (kapitoly primeranej dĺžky), zvolil subjektívneho rozprávača v Boschovej osobe, a pekne vyšperkoval zápletku.