Harmonie ekodomu

Harmonie ekodomu https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194130/harmonie-ekodomu-oHo-194130.jpg 5 1 1

Pojednání o alternativních rodinných, ale částečně i veřejných stavbách domů založených na ekologickém principu.

hrdlickova_61
08.04.2019 5 z 5

Nejlepší je na téhle knížce to, že dům vystavěný podle popsaných principů můžete vidět naživo, a to při návštěvě certifikované přírodní zahrady manželů Kovářových v Rudolfově. Byla jsem kdysi na besedě na toto téma, pak jsme uspořádali výlet pro veřejnost, v jehož programu bylo mj. i toto místo, po čase jsme se tam s početnými zájemci vrátili znovu a zase znovu, pak byla další beseda a další návštěvy.

Je pořád co obdivovat. Přibyl zde ještě jeden dům (takový menší, pro účastníky vícedenních akcí), zahrada vzkvétá a v její blízkosti vznikají další podobné (komunitní). Někdy míváme při společných akcích i nějaké konkrétní téma, např. v loňském suchém roce zde bylo možné návštěvníkům ukázat, jak si takový přírodě blízký pozemek dokáže uchovat stín a vodu. Všichni se pokaždé cítí u Kovářových velmi dobře a zvlášť na malých dětech je to poznat, jak harmonické toto prostředí je. Název knížky se zkrátka potvrzuje praxí : o)

Stanislav Kovář
česká, 1953