Hanza: Obrazy z dějin severského námořního obchodu

Hanza: Obrazy z dějin severského námořního obchodu https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20409/bmid_hanza-obrazy-z-dejin-severskeho-nam-jGf-20409.jpg 5 10 2

Autor se celoživotně věnuje tématu severského námořního obchodu a dějinám svébytné organizace hanzy. Ta v době svého vrcholu ovládala nejen severomořský obchod, ale celou řadu měst a své opěrné body měla od pobřeží Anglie po vnitrozemí Ruska. Čtivý text, který se zabývá i vývojem lodí a námořního obchodu, doprovází množství ilustrací.... celý text

roman9739
09.09.2022 5 z 5

Pan Zimák sestavil a napsal velmi zajímavou, a odbornou knihu, zabývající se mimořádným společenstvím - co jsem se potřeboval dozvědět, to jsem zde našel, byť jsem knihu nedočetl až do konce.

braunerova
22.11.2016 4 z 5

První část knihy se zabývá historií mořeplavby v Baltském a Severním moři a vznikem Hanzy. Velmi zajímavá byla třeba kapitola věnovaná Řádu německých rytířů. Druhá část pojednává o hanzovních loděnicích, lodích a plavbě na moři. Třetí část popisuje obchodní zastoupení v jednotlivých zemích. Poslední část je pak o úpadku Hanzy.
Autor zpracoval téma s důkladností sobě vlastní, občas mi z těch počtů beček se slanečky, treskami a kožešinami šla hlava kolem.

spolky Baltské moře námořní obchod hanza Severní moře

2002  92%Hanza: Obrazy z dějin severského námořního obchodu