Mlčení jehňátek

Mlčení jehňátek https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84514/bmid_hannibal-lecter-mlceni-jehnatek-roJ-84514.jpg 5 1950 1950

Hannibal Lecter série

Thriller o mladičké policejní inspektorce, která hledá úchylného vraha žen a při pátrání používá instrukcí vězněného psychiatra, odsouzeného za kanibalismus.

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Československý spisovatel

The Silence of the Lambs , 1988

jaakubsykora
21.01.2015 5 z 5

Dokonale dokonalé. Nedokázal jsem knížku odložit, četl jsem během hodin fyziky, při jídle, při cestě na autobus, při cestě z autobusu. Lecter je psychopat, kterého jsem si svým způsobem oblíbil. Skvělé a ještě jednou skvělé! Jinak, knížka mnohem lepší než film, a to že film je sakra dobrej.

t.o.m.m.y
15.01.2015 5 z 5

Stejně jako předchozí díl mě knížka uchvátila. Čtivé, jen těžko jsem jí odkládal před spaním, pořád jsem četl další a další kapitolu, než jsem se donutil jít spát :-) Určitě doporučuji!!

eve6145
14.01.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih. Zajímavější než film. Prostě super :-)

lenka1048
30.12.2014 5 z 5

Kniha je naprosto úžasná ! Doslova jsem ji nechtěla odložit z ruky, zápletka mě zhypnotizovala. Kdybych neměla i jiné povinnosti, čtu ji bez přestání. Také mi to dlouho netrvalo ji přečíst. Trochu mě zamrzelo filmové zpracování. U čtení knihy jsem si udělala naprosto jiné představy .. podle mého názoru je kniha lepší , jak už to ( většinou) bývá :) !!

gallovl
27.11.2014 5 z 5

Knihu jsem četla několikrát a určitě se k ní ještě vrátím (nejednou).
Tohle je prostě klasika, je to napínavé, i když člověk ví, jak to vše dopadne (každý už určitě viděl film).

lenka.v
17.11.2014 5 z 5

Super , super a ještě jednou super!!!
Ať si píše a říká kdo chce co chce . Dr. Lecter je geniální psychopat ze kterého mrazí.
Knihu jsem o víkendu odložila jen abych navařila rodině jinak šlo vše mimo mně.

callahanh
08.11.2014 4 z 5

Co si budeme povídat, zhlédnutí filmu ubírá knižnímu zážitku, protože čtenář už má konkrétní představy o podobách hlavních hrdinů a také atmosféra knihy není tak hutná jako ve filmu. Harris ale píše dost filmově, takže není divu, že Mlčení neminula adaptace. Román je psán velice stroze, sleduje zároveň několik situací, mezi kterými přeskakuje, tudíž je v nich vždy jen to nejnutnější a autor se ničím ostatním nezdržuje. Tento přístup k tomuto stylu naprosto sedí, takže kniha je čtivá, napínavá a má hodně zajímavé charaktery. Nejzajímavější je samozřejmě Hannibal Lecter, z něhož už přes papír vyzařují ohromné charisma a respekt na jedné straně a strach na straně druhé. Dialogy mezi ním a Clarice patří k vrcholům díla a i přes zmiňovanou úspornost nemá čtenář problém pochopit, proč zrovna ji Hannibal uznává a chce s ní hrát své hry. Ztvárnění Buffalo Billa je potřebně děsivé a "vyšinuté", z čehož pramení napětí a bizarnost některých momentů. Přiznám se, že v akčních chvílích jsem byl trošku zmaten, protože ty popisy mi přišly takové prkenné, ale to je prakticky jediná výtka, kterou ke knize mám. Možná kdybych neviděl film, hodnotil bych ji ještě lépe. 80%

veronica 01
01.11.2014 3 z 5

Příliš popisné a někdy zdlouhavé. Sice nerada, ale musím se přiznat, že filmové zpracování se mi zdálo o dost lepší.

Leslie739
26.09.2014 5 z 5

Než jsem se začetla, dalo mi to trochu zabrat, ale to jen asi proto, že to byl nový styl psaní.
Každopádně dějově i obsahově, a myšlenkově se mi to líbilo a pro náročnější čtenáře to je určitě to pravé ořechové.

Lucy Sun
02.08.2014 5 z 5

Absolutně skvělá kniha. Dr. Hannibal Lecter je má nejoblíbenější knižní postava. Všechny knihy Thomase Harrise vřele doporučuji.

sojmen
11.07.2014 5 z 5

Super kniha, hlavně pasáže s Dr. Leterem.

Adlethka
18.05.2014 5 z 5

žádná slova, musíte si to přečíst!

K.M.
14.05.2014 5 z 5

Je to úžasná kniha i když musím přiznat že jsem se docela nudila u kapitol kde nevystupoval doktor Lecter

Klarineta
27.04.2014 5 z 5

Knížka je naprosto SKVĚLÁ! Nemohla jsem se od ní odtrhnout, i když sem věděla, jak to celé dopadne, protože jsem viděla filmové zpracování. Hlavní postavu Clarice Starlingovou a Hannibala Lectera jsem si zamilovala. Celý příběh nemá ani jednu nudnou chvilku - a to je velké plus! Všem vřele doporučuji, STOJÍ TO ZA TO!

Landys
04.04.2014 4 z 5

I když jsem nejdříve viděla film, tak mě knížka bavila..

Ladys
28.02.2014 5 z 5

Tak tohle mělo grády. Můj první thriller. Dodnes považuju za nejlepší spolu s Deaverovým Tanečníkem

isi
26.02.2014 5 z 5

výborně napsáno :) , doporučuji

kvádr
18.02.2014 4 z 5

musím shlédnout film samotný, abych to srovnala s knihou, jinak dílo velice podařené, ale četla jsem lepší...

Lenča89
26.01.2014 5 z 5

skvělá kniha!!!

hanapek
21.01.2014 4 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem dříve viděla film, jsem si chvílemi připadala, že čtu scénář.