Rapsodie

Rapsodie https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500469/bmid_rapsodie-nvw-500469.jpg 4 413 100

Handlíř série

ZA CO BYSTE BYLI OCHOTNÍ PRODAT VLASTNÍ DUŠI? Callypso je siréna, jejíž život se právě obrátil naruby. Sedm let nosila na ruce náramek s více než tři sta korálky. Na první pohled obyčejný šperk, jenže každý z těch korálků představoval magickou směnku – dluh Handlíři, vílímu králi. Handlíř má pověst nelítostného vyjednavače, který dokáže splnit jakékoli přání – za přiměřenou cenu. A dluhy neodpouští. Po Callypso za své laskavosti nikdy nic na oplátku nechtěl. Až teď. Do jejího života se ale nevrátil jen proto, aby obnovil jejich dávný vztah. V Jinosvětě, který existuje paralelně s tím naším, se děje něco podivného. Vílí bojovníci mizí a vracejí se jen ženy – ve skleněných rakvích, s kojenci na hrudích. A mezi otroky se šíří zvěsti o probouzejícím se zlu. Pokud má Handlíř svůj lid zachránit, musí požádat o pomoc sirénu, které před lety zlomil srdce. Jenže jeho nepřítel má naneštěstí v oblibě jedinečné tvory. A Callypso patří k těm nejvzácnějším…... celý text

Fantasy Erotika Dívčí romány
Vydáno: , Mystery Press

Rhapsodic , 2016

Bryel
27.01.2023 5 z 5

„Ať si hory rostou a padají, ať si slunce klidně vyhasne a moře zaplaví zem i oblohu, ty budeš navždy moje. A ať si hvězdy vyblednou a zemi zahalí věčná noc, já budu navždy tvůj, dokud nezanikne temnota. “

Rapsodie mě zaujala už obálkou a to jsem ani netušila, jaký skvost v ní najdu!
Základem knihy je romantická linka mezi sirénou a králem noci, která doutná a doutná, až propukne v pořádný požár. Moc se mi líbilo střídání dvou časových linek, které se postupně doplňovaly. Věřím, že přibude trošku více akce a poznáme více z tohoto zajímavého fantasy světa.
Doporučuju všemi deseti a nedočkavě šilhám po pokračování. Kdo si zamiloval Dvory, zamiluje si i Handlíře. :)

Zuzi_cte
26.01.2023 5 z 5

Fiha tak to bylo neco. Ani na chvili vas knizka nebude nudit. Zadna hlucha mista. Porad se neco deje a vy chcete vedet vic. Vic o vztahu Dese a Callie, vic o zahade v Jinosvete, vic tajemstvi.. Fakt jsem si oblibila tu mrchu sirenu :-)

Presne takove knizky mam nejradsi - fantasy romance.
Safra potrebuju nutne dalsi dil.

Lethania
24.01.2023 3 z 5

Čekala jsem něco ve stylu Skleněného trůnu od od Sarah J. Maas, jak je napsáno na přední obálce knihy, ale kde nic, tu nic. První třetinu jsem se vyloženě kousala nudou, pak přišla nějaká kratičká akce, pak dlouhá romantika a pak konečně to, na co jsem celou dobu čekala. Škoda je, že mě příběh uspokojil až v posledních desítkách stránek. Smutné, ale pravdivé.
Doufala jsem v příběh plný akce a místo toho se mi dočkalo milostného románku plného sexu a zase sexu.
Další díl si ale určitě přečtu, neboť mě svět, který autorka letmo nastínila, rozhodně zaujal.

Leona333
24.01.2023 4 z 5

Na tuhle knihu mě upozornila kamarádka. Když mi jí ukázala, zaklepala jsem si před ní na čelo s tím; že tohle fakt ne...!!! Fakt jo! Řekla mi s úsměvem... A já se nechala přesvědčit... ; ) No, dobře jsem udělala.
Ač se zde, mimo jiné..., jedná i o milostnou zápletku, se vším všudy..., tak to rozhodně nebylo nikterak trapné, nebo přemrštěné. Dokonce to bylo díky dobře zvolenému námětu - nápadu, celkově dost čtivé. Siréna - Callypso a Desmond - Handlíř..., nejsou v notoricky známém, knižním vzorci ,,osudová žena a nechutně bohatý mafián, nebo právník..." Sláva! ; )
Tahle knižní fantasy, mě chytla hned v začátku a rozhodně si nenechám ujít pokračování, Neznámý žalm.
A přiznám se, že jsem velice zvědavá na obal druhého dílu... Tenhle je vážně víc jak povedený...!

Marry123
23.01.2023 4 z 5

K Rapsodii nemám nějak extra co říct, jednoduše, líbilo se mi to. Pár mušek by se tam našlo, ale nad tím se dá přimhouřit očko. Kdo má rád Massovou, bude mít rád i tohle. Četlo se to svižně a děj plynul rychle. A i když bylo od první chvíle dost předvídatelné jaký vztah se mezi Cellie a Desem vytvoří, bylo to milé. Jsem zvědavá kam se děj posune dál, hlavně se Zlodějem duší...

petra5588
20.01.2023 4 z 5

Chvílemi opravdu hodně podobné knížkám od S. J. Maas, ale mnohem svižnější, vůbec jsem nečekala, že se v rámci jednoho dílu dostane děj tak daleko. Střídání kapitol z minulosti a přítomnosti bylo fajn, jen ty pasáže z přítomnosti občas postrádaly stejnou hloubku. Četlo se to skvěle, už se těším na další díl :)

nikiss76
19.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Jsem naprosto zaskočená a velmi spokojená. Nikdy jsem nic podobného nečetla a kniha mě pobavila, vtáhla do děje a nepustila až do samého konce.
Fantasy knihy patří k mým nejoblíbenějším, přečetla jsem jich již spoustu, a proto jsem většinou velmi kritická ohledně detailů, nejasností v ději a podobně. K této knize mám pouze jednu výtku a to, že jsem již v momentě prvního setkání Dese a Callie tušila, že Des vycítil svoji družku a to v momentě, kdy ho Callie k sobě poprvé přivolala a dotla se jej. Takže mě pak celkem překvapilo, že k tomuhle otevřenému vyznání došlo až v poslední třetině knihy. Líbili se mi oba hlavní hrdinové a jejich příběh, který byl vyprávěn pomocí flashbacků do minulosti a zároveň v současnosti. Bavila mě originalita a autorčin styl psaní. Už se moc těším až si přečtu pokračování této slibné fantasy série. Doufám, že se dočkáme více vtipných výstřelů v podání Callie a její kamarádky Temper.

AliceTief
19.01.2023 5 z 5

Tak tohle se ovšem četlo samo. Konkurence ve fantasy je hodně veliká, ale autorce se opravdu povedlo napsat originální příběh. Četla jsem se zatajeným dechem a dokonce nevíte jak to dopadne. Už se těším na další díl.

JaAnička
17.01.2023 5 z 5

"No - ty - vole - na - kole."

To bylo skvostné, zajímavé a velmi příjemné na čtení. Bylo to silné...těžká témata, z nichž chodí mráz po zádech, zlomené postavy, krvácející srdce a napětí, že by se dalo krájet...ale stejně po té knize sáhnete ještě jednou, nebo dvakrát...
Myslím, že ta kniha má všechno, co "napodobenina Maasové" (kromě délky, ale ono to možná taky není úplně k zahození) potřebuje (víly - check, temný svět - check, dark romance - check, bad boy with heart - check, akce na posledních stranách - check, žhavý flirting - check...) a máme BINGO, přátelé...
+ plus dvě dějové linky, které nádherně podkreslují charakter a hrdinka s zajímavou (i když trochu přesílenou) schopností...
Za mě 100% palec nahoru. A odteď ji budu doporučovat všem.

rakosnicek333
09.01.2023 5 z 5

Já ty temný víláky prostě můžu. Skvělý příběh, skvělý překlad, perfektní korektura a musím pochválit i původní obálku. Vydavatelství si zaslouží jedničku s hvězdičkou, což dnes bohužel není běžné.

Knihomol_ka
06.01.2023 5 z 5

Jednu věc ale nechápu. Jak jsem mohla žít bez této knihy ? Pokud milujete S.J.Maas, tak tohle je pro vás přímo jako stvořené. ( Rozložení dvorů, Vladaři, druh a družka a hlavně křídla !!).

Tenhle příběh je ale úplně o něčem jiném. Autorka nám tu popisuje minulost a současnost.

Callypso je siréna ( nadpřirozená bytost obdařená nadpozemskou krásou. Jedná se výhradně o ženy, které dokážou ovládat vůli smrtel- níků. Mají sklon dělat špatná rozhodnutí). Ta si získala moje srdce hned.

Desmond Flynn – vládce Říše noci, známý také jako noční král, císař večerních hvězd, pán tajemství, vládce stínů a král chao- su. Blonďak s křídly ? Halóóó ! Můj další manžel

Romantická linka je tu úžasná a příběh ještě poutavější. Tohle bude jedna z mých oblíbených sérii

Veve721
01.01.2023 5 z 5

Konečně New adult fantasy, které si toto označení plně zaslouží! V poslední době mi připadá, že autoři chápou rozdíl mezi YA a NA hlavně jako limit sexuálních scén, což je podle mě chyba. Postelové scény či množství brutality automaticky netvoří dílko, které zaujme dospělejší čtenáře. Rapsodie si však svou nálepku plně zaslouží. Autorka ve dvou časových osách skvěle vystihla rozdíl mezi chováním náctileté puberťačky a dospělé ženy. Líbil se mi vývoj charakterů i opatrné budování vztahu mezi hlavními hrdiny, které (konečně pro jednou) dává smysl. Hurá!

Někteří tvrdí, že Rapsodie není vykrádačka Dvorů od S.J. Maas, no podle mě kecaj. Rozložení vílích dvorů, pouta druhů, fixace na křídla? Jakože říkejte si co chcete, je to totálně okopčené. Přesto to neodsuzuju, protože i když svět působí jak přes kopírák, autorka se ve svém příběhu zaměřuje na úplně jiné věci než Maasová - postupné budování křehkého vztahu mezi hlavními hrdiny trvající několik let, vyrovnávání se s tragickým dětstvím, poznávání vlastní kladné stránky,... Akční dobrodružství ustupuje do pozadí, místo toho dostáváme dokonale vykreslené charaktery, které nejsou dětinské, nechovají se nelogicky a neprosouloží celou knihu. To však neznamená, že mezi ústřední dvojicí není žádná chemie, právě naopak! Kéž by tak dokonale vykreslené vztahy byly v každé knize.

Laura Thalassa napsala dílo, které je stylem psaní mnohem vhodnější pro dospělé čtenáře a mně je takovéto uchopení tématu vážně sympatické. Proto mi vůbec nepřekáží míra inspirace, kterou očividně načerpala jinde, protože jde o výborné zpracování, které vás chytí za srdíčko. Těším se na další díly série.

Nelly
31.12.2022 5 z 5

Krásná knížka, která mi dlouho bude ležet v hlavě a srdci.

janca6129
30.12.2022 5 z 5

Rapsodie je konečně NA, v níž si to své najdou i dospělé milovnice YA/NA romantické fantastiky. Velkou roli tu hraje milostná linka, čímž je trochu upozaděn děj jako takový, ale upřímně mi to nevadilo.

Má to skvělý námět i temný podtón děsivých událostí v Desmondově říši, který doutná napříč celou knihou a u konce se pomalu rozhoří.

Velké plus si zaslouží Desmond, který je sice děsivým vílákem Handlířem, ale ne tím toxickým způsobem, jaký známe u jiných knižních bad boys. Dokáže být milý, pozorný i spravedlivý či starostlivý. Prostě muž, kterého si už dokážete představit jako chlapa do života.

Navíc cením skvělý překlad a redakční práci, neb se to obzvlášť u tohoto žánru vidí jen málokdy.

katasokolov
27.12.2022 5 z 5

‍️‍️‍️

Výborný nápad, který se snoubí s geniální milostnou linkou, jež nás provází celým příběhem, přičemž si můžeme užít začátky tohoto vztahu před osmi lety a následně jeho pokračování v přítomnosti. Ani nemůžu říct, která z dějových linek se mi líbila více, protože byly brilantní obě.

Jsem nadšená z celého děje a zejména z postav, kteréžto se mi zamlouvaly úplně všechny. Autorka píše neskutečně čtivě a stránky vám doslova jen prolétnou pod rukama. Když přiznám, že už se neskonale těším na další díly této trilogie, tak se asi nikdo divit nebude.

Přestože se opět jedná o příběh, ve kterém se vyskytují víly, nejedná se o žádnou chabou napodobeninu a celý svět je vymyšlen vskutku dobře s notnou dávkou originality. Jsem velmi zvědavá, jakým směrem se bude ubírat další cesta našich hrdinů a na konečné rozuzlení a rozpletení jednotlivých nitek opředených tajemstvími.

Pokud máte rádi epické milostné příběhy na pozadí nadpřirozených světů, pak by vám tato novinka rozhodně neměla uniknout!

Jeanine8
17.12.2022 5 z 5

Mno, tak tohle bylo příjemné čtení! Maas to sice připomíná, jen ta omáčka není tak překombinovaná, což někteří jistě uvítají. Líbil se mi nápad s korálky. Těším se na pokračování!

PetraKysova
15.12.2022 5 z 5

Konečne! Konečne dobrá fantasy pre dospelých a nie automatický nie je fantasy pre dospelých len kvôli sexu, dobrá fantasy pre dospelých je keď sa hlavná hrdinka nechová ako 16 ročný fracek.
Táto kniha je presne to čo mi tak dlho chýbalo, milujem fantasy ale som dospelý človek s malým dieťaťom. Nechcem čítať o tom ako sa 300 strán len fňuká a nič nedeje. Chcem čítať presne toto. Dospelá ženská, s hroznou minulosťou s ktorou sa musí vyrovnať. Do toho je siréna a do toho Desmond Flyn. Baví ma keď si celý svet myslí ako je ten chlap zlý a najhorší a este horšie monštrum než Hádes s Herkulesa. A on je naopak ten najlepší človek akého môžete poznať.
Bolo skvelé sledovať súčasnosť a minulosť. Ako sa stretli ako sa to medzi nimi vyvíjalo. Prečo sa chovajú tak ako sa chovajú. Prečo odišiel a ked to vypláva na povrch tak je to tak smutné. Milujem za prepašovanie Harryho Pottera a ako plakala u Dobbyho smrti. Lebo buďme úprimní robíme to tiež. Dúfam ze v ďalších častiach viac spoznáme Jinosvet lebo ma naozaj zaujíma. Aj keď keďže to skončilo ako skončilo rozhodne spoznáme viac Jinosveta. Musím povedať že zlodeja duší som si tipla, ako bolo povedané že má rohy. Ale celé to pozadie čo robil.... Škoda ze nebolo povedané prečo, aj keď sa to ešte neskončilo, takže že by hlavný lotor ešte nebol odhalený? Nechám sa veľmi rada prekvapiť.

lena.o.knihach
12.12.2022 5 z 5

Rapsodie je první díl trilogie Handlíř, který v originále spatřil světlo světa už v roce 2016 a já jsem moc ráda, že tento starší kousek přeložili a vyšel i u nás. Proč? Protože tohle chcete číst.

Callie (siréna) nosí náramek s více než tři sta korálky. Každý z nich představuje dluh jedné z nejbezpečnějších bytostí - Handlíři (víle).
Kniha se odehrává v současném moderním světě a Jinosvětě, kde se pomalu rozvíjí zápletka příběhu. Má dvě časové roviny a obě mě moc bavily.

Postavy jsem si oblíbila hned (i ty vedlejší). Callypso je chytrá, krásná, odvážná a podniká se svou nejlepší kamarádkou Temper. Obě mají skvělý smysl pro humor, který mi sednul.
Handlíř je vílák jak má být. Prostě si představte nádherného, svalnatého, vysokého chlapa v černém oblečení s úchvatnými křídly a máte Desmonda Flynna.

Miluju tu chemii mezi Desem a Callie. Miluju jejich příběh a šíleně moc se těším na pokračování. Rapsodie je objev letošního roku a v mých topkách nebude chybět. A jestli je pro fanoušky Sarah J. Maas? Rozhodně! A nejen pro ty.

Janičta
07.12.2022 4 z 5

Ve svém žánru docela dobrá kniha, takže pěkné 3,5*

Na jméno S. J. Maas neslyším, Skleněný trůn mě málem přiměl vypíchnout si oči, víc než první díl jsem nedala. Dvůr trnů a růží byl sice o něco lepší, ale stejně mě nic nenutilo zkusit druhý díl. Takže před Maas spíš zdrhám :D
Ale nakladatelství věřím a když jsem četla, že koupili práva rovnou na všechny tři díly, rozhodla jsem se to zkusit a nelituji.

V knize hraje prim vztah dvou hlavních hrdinů, objevují se i vsuvky z minulosti, které vysvětluje, jak se poznali.
Svět ve kterém se ocitáme, ale příliš vysvětlen není. Jen se vysvětluje to nejnutnější. To je škoda.
Zápletka není nijak extra živá, graduje na konci knihy.
Na hlavního potížistu si ale budeme muset počkat, ale autorka nastínila možné podezřelé.

Verulesa
06.12.2022 5 z 5

Už jsem četla knížky, na kterých bylo uvedeno, že jsou pro fanoušky Sarah J. Maas a ikdyž mám pocit, že ze SJM jsem už “vyrostla”, tak jsem za ní ještě nenašla adekvátní náhradu. Až doteď. Fantastický. Strašně moc se těším na další díly.