Rapsodie

Rapsodie https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500469/bmid_rapsodie-nvw-500469.jpg 4 413 100

Handlíř série

ZA CO BYSTE BYLI OCHOTNÍ PRODAT VLASTNÍ DUŠI? Callypso je siréna, jejíž život se právě obrátil naruby. Sedm let nosila na ruce náramek s více než tři sta korálky. Na první pohled obyčejný šperk, jenže každý z těch korálků představoval magickou směnku – dluh Handlíři, vílímu králi. Handlíř má pověst nelítostného vyjednavače, který dokáže splnit jakékoli přání – za přiměřenou cenu. A dluhy neodpouští. Po Callypso za své laskavosti nikdy nic na oplátku nechtěl. Až teď. Do jejího života se ale nevrátil jen proto, aby obnovil jejich dávný vztah. V Jinosvětě, který existuje paralelně s tím naším, se děje něco podivného. Vílí bojovníci mizí a vracejí se jen ženy – ve skleněných rakvích, s kojenci na hrudích. A mezi otroky se šíří zvěsti o probouzejícím se zlu. Pokud má Handlíř svůj lid zachránit, musí požádat o pomoc sirénu, které před lety zlomil srdce. Jenže jeho nepřítel má naneštěstí v oblibě jedinečné tvory. A Callypso patří k těm nejvzácnějším…... celý text

Fantasy Erotika Dívčí romány
Vydáno: , Mystery Press

Rhapsodic , 2016

Majuš333
19.04.2023 5 z 5

Kývne bradou k mému náramku. "Jednoho dne je budeš muset všechny splatit. Už se bojíš?"
"Bála bych se, kdybys neměl ten holčičí culík," uchechtnu se.
"Není rozumné utahovat si z víly. Jsme proslulí vztahovačností."
"Promiň, tvůj culík je velmi, velmi mužný. Nejspíš mi naroste vous jen z toho, jak se na něj koukám."
"Drzoune," usměje se láskyplně.

'Rapsodie' je jedna z tých mála kníh, ktoré sa dajú čítať opakovane a neomrzia...
(A kto by nechcel takého kráľa noci???)
'Neznámý žalm' už ma láka ako siréna námorníkov :)

Benátky. Jsou ještě krásnější, než jsem si představovala.
"Neprojedeme se na gondole?"
"Proč bych měl-"
"A můžeme se podívat do jednoho z těch obchůdků? Chtěla bych si koupit masku."
"Copak nevíš, že práce a potěšení se nemají míchat?"
"No ne, naznačuješ snad, že jsem potěšení?"
"Mám na tebe špatný vliv."
"No tak, bude to sranda."
"Dobře, ale pod jednou podmínkou. Musíš pro mě něco udělat."
"Jasně, cokoli."
"Na konci večera mi moje koule zas vrátíš."

vladka16
08.04.2023 5 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak už se děj pěkně rozběhl. Líbilo se mi to.

M.C.SMITH
01.04.2023 5 z 5

Tohle bylo parádní čtení. Knihu jsem zhltla jako malinu a netrpělivě čekám na další díl.
Hodně mi to připomínalo Dvory od Massové - nahoře na přebalu knihy je napsáno že je kniha pro její fanoušky a hle, skutečně jsem je v tom viděla. Proto jsem si tu knihu také kupovala.
Kniha byla skvělá. Co mne trochu zamrzelo, byl uspěchaný konec, ale jinak to bylo skvělé a knihu mohu jen doporučit.
Je to oddechová fantasy, mne kniha přišla i vtipná.
Stojí za to.

knihomolkajanca
22.03.2023 4 z 5

Calypso je siréna a když chce, jejím půvabům dokáže jen málokdo odolat. Jenže v minulosti zaprodala kus své duše, a ne jen jednou. Rovnou třistakrát. Po sedmi letech se u ní doma zjevuje Handlíř - nelítostný vyjednavač, vílí král i muž, který jí zlomil srdce, a požaduje splacení všech dluhů. Calypso mu tak chtě nechtě musí pomoci přijít na to, kam ve vílím světě mizí bojovníci a proč se zpět vrací jen ženy s děsivými nemluvňaty

Americká autorka Laura Thalassa vás zavede do světa, odkud nevede cesta ven - tedy minimálně do té doby, než otočíte poslední stránku knihy. V rychlém sledu se proplétá minulost s přítomností, a po malých střípcích se dozvídáte informace nejen o světě, kde se to nadpřirozenými bytostmi jen hemží, ale i tom, co stojí za složitým vztahem Calypso a Handlíře.

Určitě nečekejte nějakou promyšlenou worldbuildingovou záležitost. Zápletka není složitá a tento příběh na romantické lince stojí i padá. Chemie mezi hrdiny ale v tomto případě funguje, a funguje dobře. Handlíř je to prototyp chlapa, který si vás omotá kolem prstu - temný, záhadný, sexy. Jeho charakter mě zkrátka bavil a dialogy s Calypso měly šťávu. I samotná Calypso měla něco do sebe, rozhodně už kvůli své příslušnosti k sirénám, s nimiž jsem se u hlavní postavy setkala poprvé. Navíc neměla jednoduchou minulost a příběh se díky tomu dotkne i několika vážnějších témat.

Říše víl je drsný svět. Jak možná tušíte, právě tam se bude odehrávat to hlavní drama, i když v tomto díle k němu jen lehce přičichnete. Celé uspořádání hodně připomíná Dvory S. J. Maas, což Rapsodii ubralo na originalitě. Naopak kladem celé knihy je dobré a svižné tempo, kdy se neustále něco děje. Konec mohl mít větší grády, nicméně stále je to první díl a to nejlepší na nás tak pravděpodobně teprve čeká.

Pokud se chcete odreagovat, tohle je ta správná volba. Temnější atmosféra, zábavné postavy a po dočtení budete chtít více. Naštěstí pro nás - druhý díl vychází už koncem dubna.

Hodnocení: 85%

Pajuss27
21.03.2023 4 z 5

Kniha byla skvělá! Akorát mi trochu vadilo že je to jen skoro o jejich vztahu.. čekala jsem trochu víc popisu fantasy světa. Ale jinak se knížka četla hrozně dobře a těším se na další díl!

kikikrat
17.03.2023 4 z 5

Velice čtivá kniha. Okamžitě jsem si oblíbila Cally i Dese. Netušila jsem, že půjde hlavně o jejich vztah ale vůbec mi to nevadilo. Střídání minulosti a přítomnosti dávalo v tomto případě smysl. Vadilo mi jen, že tam toho fantasy světa nebylo víc. Třeba se dočkáme v dalším díle.

alzbeta2843
17.03.2023 5 z 5

Fantasy nie je vôbec môj žáner a kto by bol povedal, že fantasy môže byť táto :D Teraz už rozhodne budem k tomtu žánru otvorenejšia. Tento príbeh ma pohltil hádam už od prvej kapitoly a čím viac som bola závislejšia na príbehu. Páčilo s ami prelínanie prítomnosti s minulosťou a ako sa autorka hrala s čitateľom, kedy podsunula nejakú nápovedu, ale zároveň nechala mnohé nezodpovedané. Na konci príbehu som len nechápala a krútila hlavou. Určite sa pustím i do pokračovania, pretože hlavných hrdinov som si veľmi obľúbila a i inosvet :)

helg_abooks
26.02.2023 5 z 5

Kapitoly jsou psány : minulost - současnost . Ve většině knih mi to vadí. Často minulost jen přelétnu očima nebo rychle slupnu. Ale tady se mi to líbilo. Bez té minulosti by to nedávalo smysl. Jestli jste milovníky těžké fantazy, tak toto bylo založeno spíše na vztahu mezi hrdiny a fantazy svět/říše byl jen tak okrajově.
Desmond Flynn byl král noci neboli handlíř. Do jeho postavy se stoprocentně zamilujete. A u sirény Calypso nezůstanete pozadu. Je mezi nimi spousta chemie. A sexu. A klidně by ho mohlo být ještě víc. ( moc se mi líbí překlad )
Já úplně nejsem milovnicí nadpřirozených postav jako jsou víly a sirény, ale díky jedné recenzi jsem neodolala. A udělala jsem správně. Styl psaní mi sedl a já to přečetla jedním dechem. Určitě bude Rapsodie patřit mezi oblíbence a už se těším na druhý díl.

Myslím, že tato kniha si zaslouží více pozornosti, než má. Určitě za to stojí.

bowlly
21.02.2023 5 z 5

No tak to bylo překvapení. Čekala jsem průměrnou fantasy pro náctileté a byla jsem mile překvapena. Střídání času minulost/současnost ve vyprávění krásně zapadalo do příběhu. super čtení. Určitě si přečtu druhý díl.

DeathHarmony
20.02.2023 4 z 5

Celkový nápad byl dobrý, v některých věcech až dokonce originální. V tomto žánru už se sice značnou dobu intenzivně ráchám, takže pro mě jen tak někdo velký průlom neudělá... Ale přesto se mi jisté prvky líbily.
Dějově? Inu... Nebudu moc přísná, je mi jasné, že zde šlo hlavně o romantický vztah hlavních dvou postav, ovšem pokud se někdo rád vyžívá v promyšlených a dokonalých dějových zápletkách, bude zklamán. Pár věcí bylo možná překvapivých, hodně věcí předvídatelných, ale obecně vzato tu o žádnou velkou pouť a záhadologii nešlo.

Postavy byly průměrně sympatické, ale rozhodně mne neobtěžovaly (na to mám jiné knihy :Dd). Četlo se rychle, člověk měl možnost párkrát se u toho zachichotat (pokud je mentálně nevyspělý jako já) a párkrát si říct "kdybys nebyl debil, tak bys tady nebyl...", ale v zásadě wow momenty nebyly, nebylo co dlouho zpracovávat.

Dala bych tak 7,5/10, není to odpad, to ne, spíše klidové počteníčko, ale nedoporučuji dějově a worldbuildingově náročným čtenářům:)

LenaWirus
19.02.2023 3 z 5

Zápletka je vlastně pouze okrajově, jinak se řeší pouze vztah dvou hlavních postav. Mě to ale nevadí, nejednalo se sice o žádný nadprůměrný počin, bylo to ale čtivé a rychle to plynulo. Akorát hlavní hrdinku jsem si moc neoblíbila - byla nesympatická. Doufám, že zůstane pouze u jednoho dílu, vytvořit z tohohle sérii by bylo zbytečné a já jsem z všudypřítomných zdlouhavých sérií již otrávená.

orangerose
13.02.2023 5 z 5

Krásná a tajemná fantasy, siréna, král víl a noci, měnavec - vlkodlak, knížka je akční celá, sakra já už chci další díl, už aby vyšel 2 díl, těším se až vyjde, začnu ho číst.

Snad se dočkám :)

Duchoslp
12.02.2023 4 z 5

Taková oddechová romantika, kterou si určitě nenechejte ujít, pokud máte rádi magii, lásku, škádlení a drsňáka, který pro vás udělá cokoliv.

veronika3699
10.02.2023 5 z 5

Úžasné, vtipné, napínavé, mrazivé a tak hrozně sexy….nemohla jsem se odtrhnout a doufám že druhý díl vyjde brzy.Toto byl můj šálek kávy. Základ je podobný stylu SJM…ale i přesto je v tom něco nového. Určitě doporučuji. Byla to skvělá New adult fantasy.

Miliamka
09.02.2023 5 z 5

Potřebuju druhý díl! Dokonalá knížka na odreagování a odpoutání se od ostatních problémů. Vtáhne a nepustí, dokud nedočtete do konce. Souhlasím, že je to hodně podobné Maasové a takový trošku mix Dvorů a Trůnu, ale funguje to správně. Chemie mezi hlavními postavami je silná a drží vás ve střehu. Můžu jen doporučit a těším se na další díl.

Dolikcek
08.02.2023 4 z 5

Tohle mě velice bavilo.

Kniha velice čtivá, super postavy, děj utíkal velice rychle.
A kdo by si nezamiloval Desmonda :)

Velice se těším na další díly :)

Ellis03
07.02.2023 4 z 5

Musím říci, ze jsem čekala něco trosku jiného. Čtení mě bavilo, bylo to i místy vtipne a určitě mám velká očekávání od dalšího dílu. tem, kteří nemají radi romantiku ve fantasy knihách, bych to ale určitě nedoporucila. Nějaká zápletka zabrala tak 5 kapitol z 30. To ostatní byla romantika až erotika.
Jinak ale svět určitě zajímavý a pokud se v pokračování zápletka nějak více rozvine, myslím, ze i ta by mohla stát za to. :)

Wajny
07.02.2023 5 z 5

Ona si přeje.
On přání plní.

Já jsem Rapsodii objevila úplnou náhodou na Insta a jsem za to hrozně moc ráda, protože tenhle příběh je jedním slovem skvělý! A rozhodně by neměl utéct žádnému milovníku tohoto žánru!

Příběh je neuvěřitelně čtivý a vy si ho po přečtení budete chtít přečíst znovu. Jsou zde dvě časové linky, které perfektně zpracovávají vývoj postav, dozvíte se, jak vše začalo a ke konci vše do sebe zapadne. Kniha má úžasnou temnou atmosféru, originální námět a dramatický konec. Líbilo se mi, že občas do pozadí ustoupily akční scény a na místo toho se autorka zaměřila na hlavní postavy které byly opravdu skvěle vykresleny. Oba dva se chovali racionálně, byli k sobě upřímní a nebyli dětinští.

Autorka stvořila originální svět plný nadpřirozených bytostí - víly, vlkodlaci, sirény.... a taky nový nadpřirozený svět - Jinosvět. Oba dva světy jsou propojeny a mají i svou vlastní vládu a "policii". Líbí se mi fungování magie, hlavně ta Handlířova a jeho splácení dluhů. Hodně mě bavilo "detektivní" pátrání po záhadě, která se odehrává v Jinosvětě.

Callie, siréna, je hodně silnou postavou, která se musí vypořádat s hroznou minulostí. Je vtipná, sarkastická a jde si za svým. Dokáže ukázat i svou slabou stránku a ke konci si říci i o pomoct.
Handlíř je perfektní! Líbí se mi to tajemno kolem něj a že i přestože je vykreslen jako totální alfablbec, který je mocný a nebojí se jít přes mrtvoly. Když byl ale s Callie vůbec tak nepůsobil, nebyl hnusný ani povýšený a choval se k ní opravdu hezky.
Tuhle dvojici jsem si opravdu oblíbila - jsou sympatičtí, téměř nic mi na nich nevadí a skvěle se k sobě hodí.

Líbí se mi propojení fantasy s milostnou linkou, která sem opravdu pasuje a vůbec jsem není vtlačena na sílu. Romantická linka je zajímavá, tajemná a místy i hodně zábavná. Líbí se mi, že je vše postupné (podložena i jejich společnou minulostí), nechybí pošťuchování a ani erotika. Vše dává smysl a působí přirozeně a uvěřitelně.

Tohle prostě chcete číst! Už teď vím, že se zařadí mezi mé oblíbence letošního roku!

Instagram - Nikmakbooks

patricieG
31.01.2023 5 z 5

Tohle je naprosto skvělá knížka, konečně něco kde polovinu knížky nečtete o tom jak si 17ti leta hlavní hrdinka stále na něco stěžuje. Moc se mi líbila zahada s mizejícími bojovníky a ženy v rakvich s dětmi. Desmond a Callie jsou oba skvělí. Zároveň se mi líbilo, že jsme je měli možnost dobře poznat diky tomu, že se v knížce prolíná minulost se současností. Četlo se to opravdu samo, už se nemůžu dočkat dalšího dílu.
IG patricie_s_knihou

Literarytwins
28.01.2023 5 z 5

Pro fanoušky Sarah J. Maas. Okay, čekala jsem jistou podobnost, ale přiznávám, že mi vadí trošku vykradení pozadí konceptu ACOTARU konkrétně křídla, druh & družka, "pod horou" a pán temnoty (vidím v tom chtě nechtě Rhysanda). Nicméně a tím končím svoje držkování musím říct, že Divokou říši od Stacey M. Brown jsem si zamilovala, ale TOTO?! Jako pardon? Byť je pár věcí okopírovaných, tak z Rapsodie jsem si doslova a do písmene sedla na prdel a odpouštím jí to (alespoň se tím netajila). Laura Thalassa má neskutečně čtivý styl psaní, mně velmi blízký i včetně jazykové formy. Miluju to, jak se s tím vůbec nemazala, zbožňuju chemii hlavních hrdinů Desmonda a Callie a miluju celý ten příběh! Totálně jsem téhle sérii propadla a ještě, že druhý díl vychází v březnu, nebo by mě z toho čekání švihlo. Miluju to, jak se krásně ten vztah mezi hlavními hrdiny propracovává. Normálně to v knihách sice nemusím ale střídání minulosti se současností v případě této knihy dodalo jen na dokonalosti. A jak já se u toho i nasmála, ježiš tohle si prostě musíte přečíst, je to dokonalost. Když se objasnilo, proč se čekalo tolik let, než se znovu setkali, pukalo mi pro Dese srdce. Ale je to skvělé, spojení sirény a víly je prostě tady hodně dobré a spíš než Dvory bych to přirovnala k Půlměsíčnímu městu. Skvělá byla i nejlepší kamaráda hlavní hrdinky. Zato Eli byl pěkně na facku. Miluju Rapsodii i její postavy a prostředí, jediné co bylo nechutné je zápletka....z té mi nabíhá husí kůže a doufám, že toho zmetka dostanou!