Hadi a náušnice

Hadi a náušnice https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18699/bmid_hadi-a-nausnice-ktX-18699.jpg 3 192 192

Jedná se o vzrušující současný příběh tzv. ztracené generace japonské mládeže, který líčí vzájemné vztahy bizarního milostného trojúhelníku, svým způsobem rebelujícího proti japonské konzumní společnosti. Román je napsán svěžím jazykem. Od začátku do konce udrží čtenáře v napětí, přičemž šokuje nepřetržitým sledem jednotlivých scén plných násilí a sexu v kontrastu s jemným, až lyrickým líčením postupného prohlubování křehkého milostného vztahu mezi hosteskou Rui a punkerem Amou. Podrobně jsou v knize vylíčeny postupy při tetování a zavádění piercingu.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Argo

Hebi ni piasu , 2003

bosorka
01.02.2011 2 z 5

Jen díky útlosti knihy jsem dočetla do konce, protože mě moc nebavila. Přišlo mi to naivní, má to být drsné, ale na mě to působilo hrozně uměle, drsnost vecpaná tam jaksi násilně.

Stammel
30.01.2011 2 z 5

Nijak zvlášť mě nebaví, když mladí spisovatelé nemají o čem psát a píší proto hlavně o perverzitách, násilí a lidské ubohosti. Čím houšť (a šokantněji) tím lépe. Z takové knihy se možná dozvím, jak můžu sofistikovaně masakrovat sebe, případně své bližní. Nic zajímavějšího ale nenabízí, protože pod líbivou kulisou brutality se skrývá už jen banální unavená lovestory, o nic promyšlenější než v telenovele (to je ale případ většiny podobných děl).

Jistě lze říci, že zobrazením lidského dna to zachycuje něco ze života. Ale to by novela o veřejných záchodcích na maloměstském nádraží zachyovala taky. A bylo by k jejímu stvoření potřeba asi stejné množství pozorovacích a fabulačních schopností.

misssicccka
30.11.-0001 4 z 5

Docela překvapení, rozšířila jsem si obzory v oblasti piercingu, kde jsem byla naprostý diletant :).
Vzhledem k nízkému věku, oceňuji vyzrálost autorky :).

Japonsko zfilmováno 21. století japonská literatura generace Y tetování piercing

Hitomi Kanehara
japonská, 1983