Hádej, jak moc tě mám rád! Budeš můj kamarád?

Hádej, jak moc tě mám rád! Budeš můj kamarád? https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462085/bmid_hadej-jak-moc-te-mam-rad-budes-muj--gAF-462085.jpg 4 25 5

Táta zajíc měl hodně práce, a tak se zajíček s oříškovou srstí vydal na dobrodružnou výpravu po okolí sám. Ale s kaluží a soutěžit se svým stínem není vůbec žádná zábava. A tak běžel dál. Doběhl až k Mračné hoře a ve vřesu tam na něj čekalo překvapení - sněhově bílý zajíček! Kouzelná knížka s překrásnými ilustracemi vypráví příběh o přátelství mezi dvěma malými zajíčky.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Svojtka & Co

Will you be my friend?

yaoiyuri
23.10.2023 4 z 5

Příběh jednoduchý, ba prostoduchý, ale ta kresba je tak epicky ňufíkatá!

Anniee
17.03.2023 4 z 5

Hádej, jak moc tě mám rád je prostě láska. A pořád se nemůžu rozhodnout, jestli je rozkošnější kniha nebo kreslené příběhy v televizi. Milují to i děti v mé třídě ve školce - tuhle jsme četli během týdne několikrát.

Vera Silent
15.03.2023 4 z 5

Ilustrace jsou opravdu nadherne a pribeh je obstojny. Celkove to neni nase nejoblibenejsi knizka, ale je to kazdopadne velice esteticky darek pro rodiny s detmi.

TyttoMetsasta
10.01.2022 4 z 5

Pěkná kniha pro nejmenší. U nás sklidila velký úspěch..je velmi milá.

Sidonka3
10.05.2021 3 z 5

Je samozřejmé, že knížky pro ty nejmenší mnoho textu nemají. Děti dlouho pozornost neudrží a raději se dívají. A že je tady na co se dívat! Ilustrátorka Anita Jeram se vytáhla, její obrázky jsou přímo skvostné. Rozhodně nehrají všemi barvami, takže jsem měla trochu obavu, aby mé malé nesplývaly, ale kdež! Koukaly jsme spolu, ještě jsme si o nich vyprávěly a nemohly jsme si to vynachválit.
Text je průměrný, spíše slabší, a že je lepší si hrát s někým skutečným, než jen se svým odrazem ve vodě nebo se honit se svým stínem, ví i ti nejmladší. Příběh je ukončený hravou pointou. V textu chválím hlavně velká písmena, která se můžou hodit staršímu sourozenci, který se učí číst nebo i předškolákům, kteří už poznají některá písmena. Jsou zde krátké věty, většinou i kratší slova a celá knížka má asi deset stránek. Hlavně díky obrázkům to je roztomilá knížka, kterou pravděpodobně budou chtít mít děti ve svém v pokojíčku. :-)

Sam McBratney
irská, 1943 - 2020
2014  95%Hádej, jak moc tě mám rád!
2015  90%Hádej, jak moc tě mám rád! Jaro
2015  90%Hádej, jak moc tě mám rád! Zima
2015  92%Hádej, jak moc tě mám rád! Podzim
2021  82%Hádej, jak moc tě mám rád! Budeš můj kamarád?