Habsburkové v českých dějinách - Ve stínu tvých křídel

Habsburkové v českých dějinách - Ve stínu tvých křídel https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139464/bmid_habsburkove-v-ceskych-dejinach-ve-s-AKS-139464.jpg 5 20 4

Obnovené a rozšířené vydání knihy o nejznámějším evropském panovnickém rodu z pera erudovaných českých historiků. Kniha usiluje o nezaujatý pohled na rod Habsburků, jejich vládu hodnotí v evropském kontextu a pozornost věnuje proměnám postoje české společnosti k jednotlivým panovníkům. Součástí knihy je také bohatá a unikátní obrazová příloha.... celý text

niki-chan
07.11.2017 4 z 5

Velmi zajímavé čtení, které je kvalitně zpracováno. Nikdo, kdo se zajímá o Habsburky by tuto knihu neměl minout.

jaro999
04.10.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Obsahuje velké množství informací a poskytuje objektivní pohled na úlohu Habsburků v českých dějinách. Doprovází ji zajímavý obrazový materiál.

PavelT
03.09.2015 5 z 5

Knihu vřele doporučuji. Není nic moc dalšího k psaní, snad jen zmínit přehledy členů Habsburského rodu včetně vedlejších větví, jejichž součástí je i rodokmen.

KikiZ
29.05.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila moc, byla psána velmi čtivě a poutavě a hlavně přináší chronologické portréty habsburských panovníků na českém trůně. Poučné.