Gričská čarodějnice 7. - Vzpurník na trůně

Gričská čarodějnice 7. - Vzpurník na trůně https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61446/mid_gricska-carodejnice-7-vzpurnik-na-t-kTb-61446.png 4 61 3

Předposlední svazek oblíbené knižní série. Císař je obklopen jen několika věrnými, mezi něž patří jeho mladý tajemník, jeho hofmistr a mladičká schovanka. Zrada, která hrozí ve zdech paláce a kterou se tato skupinka snaží odvrátit, slaví nakonec vítězství a císař umírá nešťastný a zklamaný těmi, kterým chtěl prospět. Jeho věrní pak narychlo opuštějí zemi.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Ivo Železný

Grička vještica 7 - Buntovnik na prijestolju

Hradčiatko
27.04.2024 5 z 5

Historicky človek vie, ako Jozefov život skončí (a tiež jeho manželiek), a predsa sa neubráni mu nejak držať palce a dúfať, nabral na ľudskosti, charaktere a rytierskosti... Ako som ho spočiatku nemusela, tak si ma potom jeho postava získala. Autorka vie tvoriť atmosféru svetlá, zvuky, pocity, myšlienky, necháva každú postavu žiť vlastným životom, obdivujem toto majstrovstvo a som šťastná, že mi kamarátka celú sériu zohnala, že ju môžem mať doma a že som si ju mohla znova prečítať!

Torak
25.12.2019 5 z 5

Krásná série ke které mně přivedl původně můj děda. Neuvěřitelně čtivé a napínavé. Knihy jsem po dědovi zdědil a jsem šťastný, že je mám ve své knihovně. Po letech se k sérii opět vracím a užívám si to.

maryzka
04.05.2012 3 z 5

Chce se zavolat AT ŽIJE CÍSAŘ JOSEF II.