Gravitace

Gravitace https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21848/bmid_gravitace-el1-21848.png 4 213 61

Thriller z prostředí kosmických výzkumů řeší problém výskytu nové, zákeřné choroby způsobené neznámým organismem. Hlavními hrdiny románu jsou astronauti, především mladá lékařka Emma Watsonová, která je vyslána NASA jako náhradnice na Mezinárodní kosmickou stanici ISS. V té době se už ale na stanici začínají dít nevysvětlitelné změny na pokusných zvířatech a později na záhadnou nemoc umírá jeden ze členů posádky. Emma se snaží najít přičiny a postupně vycházejí najevo nové šokující skutečnosti. Astronauti na kosmické stanici umírají a ohroženo je i celé lidstvo. Podaří se Emmě a odborníkům na Zemi přijít na účinný prostředek proti zhoubnému organismu?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Gravity , 1999

MAXA71
17.03.2016 4 z 5

Iný dejovy prejav ako som u autorky zvyknutá, ale aj tak veľmi dobré čítanie. Pútavé.

Meebo87
07.03.2016 5 z 5

přečteno v originálu a hodně se mi líbila

Jančislava
17.12.2015 3 z 5

Mě se kniha až tak nelíbila. Tess mám ráda, ale jak už jsem dříve psala, její samostatné knihy ( krom Zahrady kostí ) mě moc nebaví. Gravitace mi přišla směsí červené knihovny a literatury pro mládež, což je skoro to samé. Děj byl dost předvídatelný a trochu naivní. Je pravda, že mě to místy chytlo a měla jsem potřebu číst dál. Stanice ISS byla hezky popsaná a procedury kterýmy musí astronauti projít. Proto dávám 3 hvězdy, no 3,5 bych dala doopravdy.

Azala
29.11.2015 5 z 5

super napínák, doporučuji

Mycak
07.10.2015 5 z 5

Kniha mě úplně strhla. Donutila mě hledat si další informace k tématu. Knihy Tess zbožňuju, ale tahle je pro mě top.

cendar
29.07.2015 5 z 5

Velice povedené, popis všeho byl uvěřitelný a stylem mi to připomínalo knížky od Crichtona.

LEN.ny
08.07.2015 5 z 5

Když nepočítám sérii Rizzoli & Isles, tak spolu se Zahradou kostí podle mne nejlepší kniha od Tess. Zajímavé téma i zpracování, kniha rozhodně nenudí a ke konci, který už do značné míry již tušíte, se nelze od příběhu odtrhnout. Zaujme detailní popis kosmické stanice, stejně jako nemoci astronautů. Vede až k zamyšlení o nekonečnosti a lidské neznalosti vesmíru. Shrnutím velmi povedená kniha.

nikol2178
01.05.2015 4 z 5

Kniha byla hodně zajímavá, ale v jednu chvíli mi přišlo, že se děj moc neposouvá dopředu, tak jsem knihu na nějakou dobu odložila, a když jsem se k ní vrátila, tak jsem ji přečetla přímo na jeden zátah! Knihu si už asi znovu nepřečtu, ale doporučuji ji ostatním, kdo mají rádi Sci-fi, můj šálek kávy to úplně není, ale užila jsem si to :)

mulderka
29.01.2015 4 z 5

Právě jsem dočetla a musím uznat, že takový nervák jsem tedy nečekala. Příjemně mě překvapily hodně drsné popisy situací - na to, že autorka je žena, dokonce ani ten konec nebyl tak přeslazeně romantický ;-) A před odbornou úrovní můžu jenom smeknout...Určitě si od TG přečtu i další knížky!

orinka3
02.01.2015 1 z 5

Kdo má tento typ literatury rád, bude spokojený. Dobře se to čte, nenudí, postavy jsou životné - jen mi malounko vadí, že je to takové typicky americké, pokud mi rozumíte. Zavedené schema, rutinovaně nahozené mezilidské vztahy, očekávání katastrofy, do toho Houston s presidentem:) - prostě jako bych se dívala na béčkový katastrofický film made in USA.

Jia
25.08.2014 5 z 5

Vynikající thriller, napínavý, ale i poučný, výborně vymyšlený, moc se mi líbil.
Možná malá připomínka - podrobné popisy průběhu onemocnění astronautů jsou jen pro silné žaludky.
Pět hodně velkých hvězd (stylově, když je to za vesmírné téma :-)

Jakeneg
19.08.2014 5 z 5

Úžasné čtení, už dlouho jsem se nazačetl do sci-fi jako byla tato kniha. Vřele doporučuji. Osobně jsem se i hodně poučil o ISS a různých kosmických výpravách vysílané na naši oběžnou dráhu. Kniha vás vtáhne a nepustí. Místy se díky představám na oběžné draze dostáváte i do pocitu strachu a beznaděje.

Dousabel
10.08.2014 5 z 5

Super, super, super. Předem musím říct, že sci-fi není rozhodně mým šálkem čaje, ale T.G. mám hrozně ráda, tak jsem si řekla, že to zkusím. A rozhodně teda nelituji! Klobouk dolů, že se do pustila do něčeho takového. Chytne prakticky od první stránky a už nepustí. Možná byl konec trochu přitažený za vlasy, ale ono to k tomu tak nějak patřilo. A kdybych mohla, dala bych 6. hvězdu za, ať už odborné medicínské věci nebo z kosmonautiky, každopádně jí to muselo dát hroznou práci.

katerina8681
29.07.2014 4 z 5

dobré a bláznivé sci-fi :D , vážně super!!!

missa85
13.06.2014 5 z 5

Jedním slovem: SUPER .... člověka to opravdu vtáhne do děje tak, že lítá v kosmu a bojí se, že se z knížky nakazí taky :-D

šipek
09.06.2014 4 z 5

Tak jsem dočetl tuto knihu a docela mě mile překvapila, jelikož toto téma není můj oblíbený žánr. Jelikož Tess G. je má oblíbená autorka , tak jsem si jí přečetl a nelituji. Dokonce jsem zjistil, že jsem viděl film.

mechulka
17.01.2014 5 z 5

opět vynikající.

astroweb
12.06.2013 5 z 5

Zpočátku jsem knihu odsouval jakoby vymyšlenost,ale potom jsem se začetl víc a víc. Napínavé, vynikající autorčin jazyk,hluboce lidské.

MarsiL
24.10.2012 5 z 5

Velice zajímavá kniha. Tess G. píše opravdu úžasně.

Izu
28.03.2012 4 z 5

Hodně zajímavá knížka o vesmíru a astronautech.Bylo to hodně napínavé,až na ten konec,který myslím ale nebyl zas tak sladky :)

kosmonauti, astronauti

Tess Gerritsen