Gon #1

Gon #1 https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/7731/bmid_gon-1-aG6-7731.jpg 4 22 6

Veselé i napínavé příběhy posledního žijícího dinosaura na Zemi, který svým svérázným způsobem chování zasahuje do života normálních zvířat. Kniha se obejde bez textu pouze s pravými jmény zobrazených živočichů.

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Calibre Publishing

GON Vol.1 , 1992

Norri
16.06.2023 4 z 5

Gon je nepatřičný. Zakrslý T-Rex nepatřičně žijící mezi savci. Nepatřičně silný parchant bezohledně dominující všem ostatním zvířatům. Z nejzlejší medvěda si udělá polštář, z krále zvířat zase poslušného koníka. Jeho ambicím neunikne ani chudák bobr. Snad jenom orlové jsou s ním za dobře a není to tím, že tenhle T-Rexík neumí moc dobře létat. Je to velmi rychlá, svižná, vtipná a skvěle nakreslená groteska.

instageek_cz
30.10.2021 4 z 5

Gonovy příběhy vypráví jeho tvůrce Masashi Tanaka pouze prostřednictvím obrázků. Sám k tomu říká, že by mu přišlo zvláštní dát zvířatům lidskou řeč, a že chtěl u Gona nakreslit něco, co bude mnohem zajímavější než cokoliv, co se dá vyjádřit slovy. A to se mu podle mě povedlo.

Gon je naprostý svéráz s gigantickou silou v čelistech (nemá problém do nich vzít celý kmen obrovského stromu) a kůží tak tvrdou, že si na něm vyláme zuby jakýkoliv predátor. Kniha se skládá ze čtyř povídek a jednoho prologu, přičemž vše slouží jako skvělá představovačka hlavního hrdiny a jeho povahy.

Tenhle dinosauří trpaslík je absolutně nebojácný a z nikoho si nic nedělá. Proto když dostane chuť na lososy, neváhá je sebrat přímo největšímu medvědovi v okolí. Jindy si zas osedlá lva a vyrazí na lov pakoňů, rozhodne se postavit lepší hráz než bobři, nebo se se svýma malýma ručkama nechá „adoptovat“ do rodinky orlů skalních!:))

Je to zkrátka velmi originální, milé a vtipné čtení, či spíše prohlížení, takže tuhle raritku vřele doporučuji! Pokud se vám tedy povede ji někde sehnat. Proto doufám, že u nás ještě někdy dostane další šanci, a ideálně i v barvě!:)

Hodnocení: 8/10

PS: Další recenze nejen na komiksy a mangu najdete na mém Instagramu, profil instageek_cz, díky!:)

p3tris
16.02.2015 4 z 5

Japonský komiks není jen manga. Při čtení (vlastně prohlížení) si připadáte jako při sledování nějakého přírodopisného dokumentu od National Geography. A ono to tak vlastně i je. Sledujeme třeba lva na lovu, nebo grizzlyho chytajícího lososy. Jenže do toho se tak nějak pořád motá malý tyranosaurek Gon. To vše v nádherné perokresbě. A jelikož se jedná o příběhy zvířat, vystačí si bez bublin s textem. Moc pěkná záležitost.

RaptoR
31.01.2013 3 z 5

Nejsilnějším aspektem této knihy je kresba, o tom není pochyb. Na mangu dosti netradiční, ale nadupaná dějem a akcí. Slabým článkem je děj, který je vlastně žádný. Tři kraťoučké příběhy máte pročtené za deset minut a největším napínákem je to, jestli už to někdo tomu malému bastardovi nandá... A ono nic.
Ani nevím, komu by měla být tato kniha určená. Greenpeace by trnula hrůzou, kdyby viděla, že udělat bobří hráz z celého lesa je vlastně sranda a i týrání rysa není zábava k zahození. Vlastně jsem se nemohl ubránit empatii se všemi, kteřím přišli s Gonem do styku. Ale vizuálně je to zpracované perfektně.

Ruw
11.02.2011

Slova sice žádný nejsou, ale výborná kresba a příběh je plně nahrazuje. Gon je pěkně sebestředný zmetek a musím přiznat, že oběti jeho choutek (zubů a lebky) jsem do jedný od kojota, přes medvěda a rysem konče dost litoval.

Esmit
30.11.-0001 5 z 5

Tak tenhle dinosaurus mne naprosto dostal. Ta jeho pokerová tvář, úžasná spící poloha a jeho růst s orly... vřele tenhle komiks doporučuji, nemá žádný text a potrháte se smíchy.

Autorovy knížky

2000  84%Gon #1