Glosy Pavla Maurera

Glosy Pavla Maurera https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424265/bmid_glosy-pavla-maurera-gYm-424265.jpg 4 6 4

Pavel Maurer je výraznou osobností české gastronomické scény. Ovšem ne v roli kuchaře. O jídle přemýšlí, píše, čte, ochutnává ho a hodnotí. Krátké glosy, původně odvysílané na vlnách Českého rozhlasu - Radiožurnál, jsou rozděleny do kapitol, které vám poodhalí náhled barda českého kulinářského světa na nejrůznější témata zahrnující kulturu restaurací, jídelní zvyky a rituály, nebo třeba specifika české i zahraniční kuchyně.... celý text

vvikingg
13.05.2023 5 z 5

Pracuji v gastronomii tak jsem Pavlové glosy uvítal, pohodové čtení, které v některých fejetonech přinutí k zamyšlení, co konzumujeme, nebo k úsměvu na tváři, některé postřehy napsané vtipnou formou, milovníkům dobrého jídla, gastronautům knihu doporučuji

Sandalkar
21.03.2023 4 z 5

Prijemne, stejne jako v rozhlase. Jen bych uvitala nejake fotky autora, jako doprovod jednotlivych fejetonu.

Aleen
07.03.2020 4 z 5

Asi bych měla raději odposloucháno v rozhlasovém zpracování, pro které tyto, dalo by se říci fejetony, byly napsány. Ale i takto to bylo fajn. Jeho vhledy do gastronomie české, evropské i světové jsou čerstvé jako utržené jablko a některé šťavnaté, jako čerstvě připravený steak. Líbí se mi názory na stravování, používání selského rozumu a přehled, který má o jídle. A v neposlední řadě se mi líbil jazyk, formulace, užívání výrazů. Pan Maurer prostě umí fakt hezky psát.

PavkaHu
18.02.2020 4 z 5

Zábavné, poučné, oddechové čtení. Stejně jako pořad v rozhlase.

Pavel Maurer
česká, 1959