Gloria

Gloria https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471555/bmid_gloria-14V-471555.jpg 5 140 30

Příběh o vlaštovce Glorii, kterou neviditelná touha táhne z jihu do zimy na sever, kde se její osud protne s osudem osamělého řidiče dodávky a mladého uprchlíka, snad nejvíc ze všeho připomíná Wildeovy nebo některé Andersonovy pohádky. Právě v nich často kdosi nepatrný, nebo i bezejmenný změní chod velkých dějin a příběhů. Na rozdíl od princů a králů jsou hrdiny této pohádky ti nejobyčejnější a nejopuštěnější lidé. Kulisami jsou jim místa kolem silnic, benzinky, betonové plácky a předměstí. Přesto si k nim, navzdory mnoha překážkám, proráží cestu naděje.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Baobab

Quelqu'un m'attend derrière la neige , 2019

Darkry
18.12.2021 5 z 5

Nádherná pohádka v níž se linky příběhu proplétají jako vlaštovky za letu, jen aby na konci stvořily obraz lásky a oběti obyčejného života plný prosté avšak přenádherné magie. Nelze si nevzpomenout na Wildeova Šťastného prince.

bosorka
26.11.2021 5 z 5

Nádhera. Drobnička, kraťoučký, ale o to silnější příběh. nedalo mi nevzpomenout na Oscara Wildea a jeho pohádky. Jsou podobně silné a dojemné. Ale Timothée de Fombelle je jedinečný, prostě umí, je to nadaný spisovatel, který vládne náramně krásným jazykem, až srdce plesá.

Dadulina
04.10.2021 5 z 5

Gloria je důkaz, že silný příběh nemusí mít 1000 stran. Krásné - dojemné - aktuální.

sadlo
19.09.2021

Prostě nádherné čtení. Můj oblíbený autor opět nezklamal.

jes09
31.08.2021 5 z 5

Nadherý příběh, který vezme za srdce.

TerJac
02.08.2021 5 z 5

Krátká povídka, která jakoby již z dálky sálala teplem. Autora miluji, a touhle kratičkou povídkou opět ukázal svůj cit a smysl vystihnout příběh do posledního detailu, kterému zkrátka nic nechybí. A přesto řekne vše potřebné a ukryje v sobě hned několik životních pravd. A tenhle příběh beru jako ujištění mě samotné v myšlence, že každý dobrý skutek se nám vrátí. Možná ve chvíli a podobě, jaké jej nečekáme ... ale přesto.

Ditules
26.07.2021 4 z 5

Od autora poměrně nečekaně krátká povídka o životě vlaštovky. Dojemné, výstižné.

smrtonos4157
20.07.2021 5 z 5

Pro mne krásným jazykem napsaná knížka oblíbeného autora . Ilustrace docela sugestivně dotváří dojem z knihy .

Nikola_
12.07.2021 5 z 5

Moc milá knížečka..

Neverdin
02.07.2021 5 z 5

Nádherná, kratičká povídka, lehoucka jak vlastovka. O tom, že vsechno má svůj smysl a kazdy dokaze pohnout kolem osudu. Mistrně napsaná a vypointovaná. Dalsi potvrzeni toho, že Timothee de Fombella nutno milovat. A je to pak laska na cely zivot.
Jen by u nas mohl vycházet vic....jeste ze je ten Baobab. Díky.