Gideon

Gideon https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508111/bmid_gideon-tfZ-508111.jpg 5 9 4

Mrazivý Štokholm a dve spriaznené duše, ktorých cesty sa na istý čas rozišli... Gideon a Freya sa poznajú odmalička. Zamilujú sa, no v ich prípade len láska nestačí. Osud ich zviedol dokopy, rozdelil a následne opätovne zblížil. Po jedenástich rokoch začínajú obaja s čistými štítmi. Prežívali jeden bez druhého a podnikali životné rozhodnutia, o ktorých kedysi snívali spoločne. Človek nikdy nezabudne na svoju prvú lásku. Aspoň tak sa to zvykne hovoriť. Nedostali príležitosť na šťastný koniec, no koniec koncov – o tom je predsa život, nie? Príbeh dvoch ľudí, ktorí boli pre seba správne nesprávni, nám ukazuje aj odvrátenú stránku o následkoch závislosti, ktorá sa nikdy netýka len jednotlivca, ale všetkých jeho najbližších.... celý text

januska82
26.08.2023 5 z 5

Moja prvá prečítaná kniha od tejto autorky.... A teda musím napísať.... Wau!!!Kniha bola veľmi pekne napísaná.
Príbeh dvoch mladých ľudí, ktorí si museli prejsť rôznymi obdobiami (závislosť na drogách, odlúčenie jeden od druhého, ale nakoniec znovu navrátenie sa k sebe).

Gideon, vyliečený narkoman, neskutočne dobrý, milý a láskavý človek s veľkým srdcom. Po nehode jeho sestry mu ostanú na krku jej malé dve deti o ktoré sa Gideon postará. Jeho láska k Freyi je nehynúca aj napriek tomu, že sa nevideli veľa rokov a že zistil, že je vydatá....

Freya tiež vyliečená narkomanka, no v určitej, pre ňu zložitej situácii, keď si má vyberať svadobné šaty a druhýkrát sa vydať za svojho terajšieho manžela Massima, ktorý ju miluje celým srdcom, nezvládne to a znova siahne po droge.
Dostane sa druhýkrát z toho???

Mne sa kniha veľmi, veľmi páčila a musím ju len všetkými desiatimi odporučiť!!!!

kristyna1301
26.07.2023 5 z 5

Smutně krásné vyprávění příběhu Gideona a Freyi, kteří pro sebe byli vším, přestože se jejich životní příběhy po určitou dobu nepsaly společně.

Gideon je snad první příběh z tvorby slovenského autora, který nepotřeboval jeden zvrat za druhým a přitom mě zasáhl tak, jako dlouho žádný.
Připadala jsem si jako divák, pozorovatel jejich příběhu, na kterém už v mnoha ohledech nešlo nic změnit. Já i oni samotní, museli přijmout vše co jim jejich minulá rozhodnutí nebo ruka osudu přinesla a naučit se s tím žít dál své šťastně nešťastné životy.

Gideon si mě získal svou silnou vůlí, svým charakterem, úžasnou empatickou povahou a v neposlední řadě schopností obětovat vlastní štěstí za štěstí osoby, kterou bezmezně miluje. Zejména při kapitolách z jeho pohledu jsem cítila obří kámen někde u srdce, který se mě nechtěl pustit až do samotného konce.

Do posledních stran jsem neměla nejmenší tušení jak to celé skončí a vlastně jsem si nebyla jistá tím, co je správné, jak bych se v dané situaci zachovala, jak bych se rozhodla...

Zůstávalo mi jen doufat ve šťastný konec. Jestli se naplnila moje přání, jak dopadl příběh dvou spřízněných duší Freyi a Gideona a pro koho byl konec vlastně šťastný (pokud vůbec byl), si ale budete muset přečíst sami.

Děkuju autorce za to, že pro nás napsala tento úžasný příběh, který ač byl plný utrpení a bolesti, si našel čestné místo v mém srdci i knihovně.

Za mě má tato kniha jedno velké doporučení a těším se na další příběhy z pera Karin.

Anna195
10.03.2023 4 z 5

Na túto knihu som sa veľmi tešila, keďže samostatná obálka aj anotácia ma hneď zaujali. Musím priznať, že lepšie napísaný milostný trojuholník som teda nečítala. A to nie som veľká fanúšička milostných trojuholníkov, ale autorka u mňa docielila to, že aj Gideon, aj Massimo pôsobili na mňa ako skvelí muži. Oboch som si ich obľúbila, a preto som chcela, aby obaja našli svoje šťastie.

Massimo bol jednoducho typ oddaného manžela, pre Freyu by urobil prvé-posledné, za čo si zaslúžil môj obdiv, keďže Freya sa nachádzala vo veľmi ťažkej životnej situácii a on jej bol veľkou oporou. No v určitých okamihoch mi ho bolo aj ľúto, keďže si zaslúžil byť šťastný, no veľakrát to mal s ňou veľmi ťažké...

Gideona si zamiluje asi každá čitateľka. To, že sa staral o dve deti, ktoré ani nebolo jeho zapôsobí na každú ženu, ale mňa na ňom zaujala aj jeho silná vôľa, aby v živote už nepadol opäť na dno. V tomto si zase Gideon zaslúžil môj obdiv...

Ale z hlavnej hrdinky Freyi som bola veľmi zmätená alebo som skôr nevedela, čo si mám o nej vlastne myslieť. Nešlo o jej životnú situáciu, len ma miatlo jej správanie voči manželovi či Gideonovi. Zároveň som vôbec nevedela odhadnúť, ako Freya naloží so svojím životom. Až ku koncu knihy som vedela lepšie pochopiť jej konanie.

V tomto príbehu som ani nevedela predvídať koniec, pretože som absolútne netušila, ako to medzi postavami dopadne, keďže možností bolo hneď niekoľko. Táto nepredvídateľnosť deja sa mne osobne veľmi páčila. V príbehu sa nachádza aj ťažká téma závislosti, o ktorej je nielen ťažké čítať, ale aj písať. No som rada, že aj u nás máme autorky, ktoré pracujú s takýmito vážnejšími témami. A práve tu bola téma závislosti veľmi dobre spracovaná.

kristy.books
02.03.2023 5 z 5

Autorkina prvá kniha, Prekliatie menom láska, bola vtipná a celkom bláznivá romantická oddychovka. Jej novinka sa nesie v úplne inej atmosfére - Gideon je emóciami nabitý príbeh o druhej šanci, v ktorom sa rieši viacero závažných tém, predovšetkým závislosť a jej dopad na človeka i jeho okolie. Bol to skvelý príbeh, ktorý som si užila od začiatku do konca.

Gideon mi bol od začiatku sympatický, no keď som sa dozvedela, že sám vychováva dve bábätká, úplne som si ho zamilovala. Mali spolu krásny vzťah, pri ich spoločných scénach ma vždy zahrialo pri srdci. V minulosti to nemal jednoduché, život mu uštedril veľa rán, ocitol sa na úplnom dne, no využil druhú šancu a mnoho vecí vo svojom živote prehodnotil. Mal skvelú rodinu, páčilo sa mi, aký mali medzi sebou blízky vzťah.

Musím sa priznať, že Freya ma trochu miatla. Doteraz úplne neviem, čo si mám o nej myslieť. Nebola zlá a nebola mi ani nesympatická, no miestami som z nej cítila také zmiešané vibrácie (čo sa týka jej správania, s jej závislosťou to nemá nič spoločné). Neviem, ako lepšie by som to vysvetlila. Bolo mi ľúto, ako sa k nej správala jej mama (túto postavu som naozaj nemusela).

Massimo bol tiež skvelý a má môj veľký obdiv, predovšetkým kvôli tomu, aký bol nesebecký, ohľaduplný, dobrosrdečný, milujúci. Na začiatku som si myslela, že ho budem neznášať, že mi v príbehu bude prekážať, ale jednoducho to nešlo, zaslúžil si len to najlepšie.

Romantická linka bola horkosladká a dosť komplikovaná, moje emócie dostali poriadne zabrať (cítila som sa ako na horskej dráhe). Vzťah Freyi a Gideona bol plný prekážok, tajomstiev, nevyslovených vecí, bolestí, smútku, ubližovania, no zároveň nesmiernej lásky, pochopenia, podpory.

Príbeh sa odohráva v prostredí Škótska, ktoré autorka veľmi pekne popísala (či už prostredníctvom rôznych švédskych slov, prísloví, jedál, miest a podobne).

Dôležitú úlohu v príbehu zohráva aj boj so závislosťou na drogách, liečba, recidíva, dopad závislosti na blízkych, čo bolo podľa mňa tiež popísané autenticky. V príbehu nájdete veľmi veľa pekných myšlienok a posolstiev.

Túto knihu vám odporúčam všetkými piatimi.

romantika

2023  93%Gideon