Marlow

Marlow https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443407/bmid_marlowe-xYy-443407.jpg 5 113 113

Gereon Rath série

Berlín, konec léta 1935. V rodině Rathových si jde každý svou cestou. Adoptivní syn Fritz pochoduje s Hitlerjugend na stranický sjezd do Norimberka, Charly se protlouká jako advokátní koncipientka a soukromá detektivka, zatímco Gereon Rath, nyní již povýšený na vrchního komisaře, se musí zabývat případy, které nikdo jiný nechce. Jeho instinkt lovce ho nutí pátrat po okolnostech smrtelné dopravní nehody, třebaže ho nadřízení z tohoto vyšetřování odvolají a přeloží jej na jiné oddělení. Jde o Hermanna Göringa, který má být vydírán, o tajné spisy, morfium a špinavou politiku. A o Charlyino životní trauma, o smrt jejího otce. A také o muže, s nímž už Rath nechtěl mít nikdy nic společného: o krále podsvětí Johanna Marlowa.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Marlowe , 2018

a.k
16.11.2020 5 z 5

Ani se mi nechce věřit, že už to je sedmá epizoda. Opět to bylo výborné. Když jsem kdysi brala do rukou první díl, čekala jsem pouze detektivku, která se bude odehrávat v meziválečném Berlíně. Dnes už netrpělivě vyhlížím každé pokračování, které mě vrátí do toho prohnilého nacistického pekla a dovolí mi poznat další životní osudy Gereona, jeho rodiny i dalších postav z jeho okolí. Tohle je mnohovrstevnatý příběh, kterému dokážete propadnout. Moc doporučuji.

martin8550
15.11.2020 2 z 5

Nejslabší díl celé série, nezáživné líčení nacistických rituálům vtažení historických postav do děje, z mrtvých vstání a návrat padoucha z Bílé ruky, nedomyšlenost zápletky....

Gracian1964
08.11.2020 5 z 5

Napriek zdanlivej hrúbke knihy veľmi rýchlo prečítané, takmer so zatajeným dychom. Séria nemá klesajúcu úroveň, skôr stúpajúcu alebo aspoň zotrvávajúcu. Som veľmi spokojný. Gereon sa veru dostal do riadnej kaše. Dramatické finále. Som zvedavý, ako sa to bude vyvíjať. Dúfam, že bude, hm....

mats379
23.10.2020 5 z 5

Výborný díl skvělé série. Nejvíc oceňuju První padlé, tato kniha je hned druhà v pořadí. Jsem moc ráda, že detektivky nemají klesající úroveň, spíš naopak. Čím asi autor skončí, emigrují hlavní hrdinové, rezignují nebo nedej bože zemřou...?

Ella_85
16.10.2020 5 z 5

Ja jsem spokojena, a je dobre ze to jeste neskoncilo...mame se na co tesit...uz jen to jak se popasuje s M. a nabidkou byvaleho zlocince.
A ctete pekne od Mokre ryby...jinak nebudete vedet proc, jak a co u tech dalsich ;-)

Stardust
14.10.2020 5 z 5

Z detektivky se stal špionážní thriller (vrah je jasný prakticky od začátku). Ale kvalitní thriller. Jsem zvědavý, jak daleko do historie hodlá Kutscher Ratha zavést.

marimari
01.10.2020 5 z 5

Nemůžu dát víc než 5. i když si zaslouží víc. V součané době můj nejoblíbenější autor. Doufám, ře nebudu čekat dlouho na další!

Saša57
01.10.2020 5 z 5

Vynikající série z nacistického Německa. Doufám, že pokračování bude brzo.

astroweb
07.09.2020 5 z 5

Skvělé čtení už po sedmé. Více než samotný spletitý kriminální příběh, příběhy, se mi libí historické pozadí nacismu na vzestupu spojené s osobním životem hlavních postav detektivů.

Jaruš7
04.09.2020 5 z 5

Superčtivo, jako celá předešlá série.
Jako banalita vypadá jednoduše dopravní neštěstí, ale dovede ohrozit vysokou politiku.
V hajlující atmosféře se Německo mění, vztahy, posty, důvěřivost a zklamání.
Citace:" Přišel k ní, políbil ji a podal ji balíček, který prodavačka tak hezky zabalila. "Malý dárek. Pravé norimberské perníčky."
...vybalila si dàrek. Pak nadskočila jako kdyby v balíčku bylo něco, co po ní chňaplo.
" Co je tohle?"
..v tu chvíli nevěděl, na co se ptá, protože to bylo celkem evidentní, celý ten balíček voněl po perníčcích. Pak to uviděl: kulaté placičky byly zdobené hákovými kříži z mandlí. Toho si při koupi nevšiml. Ani nápisu na obale.: V upomínku na Říšský stranický sjezd svobody.
" Do prdele. To jsem neviděl. Promiň. V Norimberku, ale hákovým křížům neunikneš. Byly na každém rohu."
Vzal jeden a začal odlupovat mandle. Tak teď už to vypadá líp. Katolické perníčky s křížkem.
"Doufàm, žes právě nezneuctil budoucí výsostný znak Německé říše."
" Ty to na mě přece nikomu nepovíš. Ani klukovi ne."

Vrchní inspektor Ráth je znovu na indexu ze svérázných postupů a z utajovaných důvodů při vyšetřování podezřelých úmrtí.
Jeho mistrně geniální tah jej staví do pozice hráče, který vzbuzuje mimořádný respekt, neb jednoduše řeší neřešitelné.
Nej v nejnovějším trendu.

encyklopedie
04.09.2020 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších sérií .... není potřeba nic psát, je to u každého pokračování stejné.... vynikající atmosféra doby roku 1935 .......
opět 100%