Deset bílých zemře

Deset bílých zemře https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24531/bmid_deset-bilych-zemre-he4-24531.jpg 4 20 4

Geordie Sharp série

< 4. díl

Poslední z příběhů britského důstojníka SAS Geordieho Sharpa a jeho jednotky, kteří jsou tentokrát vysláni do Afriky, kde se mají podílet na výcviku elitní vládní jednotky. Jak už to tak bývá, vše nepůjde úplně podle plánu.

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Deus

Tenth Man Down , 1999

ThomasRuhe
08.06.2022 3 z 5

V první polovině je příběh volnější, sledujeme jak několik vybraných členů SAS zde dohlíží na výcvik afrických vojáků. To je takové seznámení. Druhá část je výrazně akčnější, více boje, hledání diamantu a jaderných střel. Celkově hodnotím knihu jako slušný průměr.

čef
13.11.2020 5 z 5

Nebyl to vůbec román o tom, co naznačuje titulní strana, tedy o souboji SAS s Navy Seals, to asi jenom řádil ožralý výtvarník, který knihu určitě nečetl. Zde šlo o tvrdý boj kdesi v jižní Africe, kde jde o věci, kterým nemůžeme my žijící v našem blahobytu rozumět. Hlavně jde o život v divokém prostředí africké pustiny a taky samozřejmě o obrovský diamant a atomové střely. Příběh jistě hodně napínavý, takže jsem si smlsl.

Renda698
08.11.2020 4 z 5

nově jse jmenuje kletba

Plútarchos
05.01.2017 2 z 5

Asi nejslabší, co jsem od Ryana četl. Tohle nebyl ten hrdina SAS, jak jej znám z předešlých knih. Slabý odvar akčního a napínavého příběhu kdesi v Africe, popisem surovostí naopak zbytečně překypuje. Tohle dílko nemohu doporučit, i když mám autora jinak v oblibě...

Chris Ryan (p)
anglická, 1961