Genesis

Genesis https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527279/bmid_genesis-6565928846861.jpg 5 997 997

Robert Hunter série

< 12. díl

Robert Hunter je povolán k nejděsivějšímu místu činu, jaké kdy navštívil. Ještě větší znepokojení se ho zmocní, když se při pitvě najde v těle oběti verš básně zanechaný vrahem. Zanedlouho se najde další mrtvola. Metody a podpis vraha se liší, ale stupeň použitého násilí nasvědčuje tomu, že za oběma zločiny stojí stejný pachatel. Hunterovy obavy potvrdí nález druhé části básně. Tento objev však nejenže spojí dvě vraždy, ale je už jasné, že jde o dílo sériového vraha. Robert Hunter i přes nedostatek forenzních důkazů musí dostihnout nejdisciplinovanějšího a nejsystematičtějšího zabijáka, na jakého kdy narazil; pachatele, který se kochá strachem oběti a pro něhož je smrt lekcí, již je třeba udělit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art , Levné knihy

Genesis , 2022

limruska
25.06.2023 5 z 5

Jak jinak, než zase skvělá Carterovská pecka!!!!
Každou knihu umí napsat skvěle, promyšleně a děsivě navzájem.

Janaves
23.06.2023 5 z 5

Brutální, napínavé, neskutečně čtivé, promyšlené.... Super!

rodak
22.06.2023 5 z 5

Jo, je to hodně drsné v průběhu vražd, vyšetřování. Má to hlavu a patu co se týče příběhu a rozuzlení. Takže proč ne? Stačí tak jedna, dvě Carterovky za rok.

AlbionFoxyFox
19.06.2023 5 z 5

Luxusní zápletka, rozuzlení i jednotlivé postavy. Knihu bych klidně snesla delší.

Anajkaa39
19.06.2023 4 z 5

nemohla jsem se dočkat dalšího případu detektiva Roberta Huntera opět mě autor nezklamal super čtení měl to spád velmi rychle se mi Cartrovi knihy čtou

allart
18.06.2023 5 z 5

Tradične sa autor vyžíva v brutálnych opisoch činov sériového vraha do najmenších podrobností až som mal niekedy pocit, že musím knihu odložiť, aby som to strávil.
Na druhej strane, som očakával, že ku koncu sa to zmierni, ako je u Cartera typické -ospravedlňovať konanie vraha nejakou životnou traumou. Čo som neočakával, bolo, že kto je vrah. Skvelé čítanie, aj keď nie pre slabšie povahy.

hnusák
15.06.2023 5 z 5

I když jsou případy Roberta Huntera velice podobné, zároveň se i liší ve schematech vraždících maniaků, popisy jednotlivých brutálních činů jsou až na kost, ale ruku na srdce, stejně tyto popisy každý z nás očekáváme, otřepeme se hrůzou a čteme dále o to usilovněji... Kniha se čte opravdu sama, tento poslední počin opět hodnotím za pět hvězd.

Titas9001
13.06.2023 5 z 5

Kam až může dojít brutalita? Od Já jsem smrt a Hovoru se smrtí jsem ten úzkostný pocit z věcí příštích snad nezažila. Přiznám se, že s přibývajícím věkem mně ten popis už nedělá moc dobře. Ty knihy jsou tak dobře napsané, že bych to možná i oželela, protože příběh je to výborný. Co může způsobit pubertální hra? Pátou hvězdu dávám za posledních asi 100 stran. Hunter jako vyjednavač ? Tak to se mně moc líbilo.

romanka26
08.06.2023 5 z 5

Carter je prostě záruka skvělého čtení. Perfektní jako vždy!

Karoley
07.06.2023 5 z 5

Genesis. Lekce strachu, bolesti a smrti. Vrah ještě zvrácenější, než kdy dřív...

Naši staří známí detektivové z útvaru ÚNTČ - Robert Hunter a Carlos Garcia tentokrát pátrají po sériovém vrahovi, který se kochá strachem oběti a pro něhož je smrt lekcí, již je třeba udělit.

Můj dvanáctý Carter a opět jsem nadšená! Neuvěřitelně čtivé, napínavé, mrazivé, šokující. Přečteno za dva dny, déle mi žádná kniha od autora nevydržela. A teď zas čekat!

tibicards1710
05.06.2023 5 z 5

neskutočné, ako vždy....

alexis818
03.06.2023 5 z 5

Prostě bomba,nejlepší krimi.Carter je nejlepší.

Mája777
03.06.2023 5 z 5

Uf, to bylo něco. Jako už po několikáté se ptám, kam na to pan Carter chodí. Taková zvěrstva. Ale námět i zápletka nemají chybu a Robert i Carlos mě baví, i když tady jsme se nic moc z jejich soukromí nedozvěděli. No a zase je před námi období očekávání.
(3. 6. 23 - 14 056 - 38)

Ossinky
02.06.2023 5 z 5

To byla prostě bomba, propracované do posledního detailu, vše do sebe zapadne a o překvapení není nouze. Vraždy dost detailně popsané, chvílemi jsem musela odložit - toho násilí bylo moc, ale i přesto je Chris Carter můj nejoblíbenější geniální spisovatel.

janca1705
02.06.2023 5 z 5

Tohle je fakt síla!!

Pája699
30.05.2023 5 z 5

Stručně a jasně...byl to nářez :-D a místy pěkně nechutnej a krvavej .-) ale na to už jsme u tohoto autora zvyklý....kruté, promyšlené nezapomenutelné.....jako vždy od tohoto skvělého autora! Pro mě je to mistr ve svém oboru a jsem moc ráda, že píše dál! Byla to jízda, jako vždy.

Asi nemá cenu se více rozepisovat, vše už tu bylo řečeno a jen bych se opakovala :-)

Jsem neskutečně ráda, že jsem mohla prožít další skvělý příběh s Hunterem a Garciou. Je to prostě srdcovka.

barusak1
29.05.2023 5 z 5

Jako vždy jízda ...

Tupoun
27.05.2023 5 z 5

"Co to, kurva, jako je?" Se svou oblíbenou otázkou se vrací mezi čtenáře prostořeký Carlos Garcia i se svým mnohem upjatějším kolegou Hunterem. Konečně! Obavy, že se Chris Carter nevzpamatuje z osobní tragédie, byly pro mnohé na místě. Vlastně již v autorově úvodu knihy je vzkaz pro všechny, kdo se rozhodují odejít z vlastní vůle. Snad k tomu zpočátku sváděl i název knihy. A vlastně celý děj je postaven na tomto zlomovém rozhodnutí.
Ale že by to mělo byť jen minimálně negativní vliv na kvalitu příběhu, to ani v nejmenším. Autor opět stvořil několik nových, virtuózně humusnatých postupů vražd, které otřásají myslí čtenářů a možná i samotnou knihou. Člověk by bez přemýšlení vyhrkl, že jsou ty vraždy už na jedno brdo. OMYL!!! Vážení, toto je 12 kniha série. V každé knize jsou to minimálně tři podrobně popsané proměny člověčího těla v jateční zkoušku řezníka. To máme nějakých 36 brutálních vražd a ani jedna NENÍ STEJNÁ! Dovolím si tvrdit, že ani vzdáleně stejná. Jestliže toto autor dokáže, tak ti, kterým tento způsob tvorby vyhovuje, prostě musí knihu Genesis spolknout stejně nadšeně jako její nejlepší předchůdkyně. Je to další krvavý zákusek našeho Mistra popisujícího lidské zvrácenosti v nekonečném souboji s rytíři spravedlnosti Hunterem a Garciou. I když tentokrát... Byla to opravdu zvrácenost?! Není to právě kniha Genesis, kde se píše oko za oko...?

Danago
26.05.2023 5 z 5

Skvěla napsaná kniha. Autor píše moc dobře, ale tento díl, ač se může zdát, že už to nejde, tak zase posunul laťku výš. Toto je dokonale napsaná a do detailu promyšlená detektivka. Ano je hodně drsná, ale na to jsme u autora zvyklí a já jen s napětím čekala, zda pachatel bude mít ke svým činům pádný a přesvědčivý důvod a o co půjde. Ale i toto autor umí napsat velice přesvědčivě a uvěřitelně. Nic neponechává na náhodě. Nic nenechává jen na intuici a na náhodě , vše je podloženo důkladným a důmyslným vyšetřováním.
Navíc autor už čtenáři přestal stále dokola připomínat okolnosti Robertovi nespavosti a inteligence, což velmi oceňuji.
Děj je napínavý a postupně stále více graduje dokonce, i když už jsem si myslela, že dál to gradovat nejde, tak jsem se zatajeným dechem zjišťovala, že to jde.
Celá zápletka je perfektně uzavřená a nic nezůstane nedořešeno a nevysvětleno.

Česneksmedem
26.05.2023 5 z 5

Nejprve bych si dovolil poznamenat, že vysoké hodnocení má kniha oprávněně. Je to napsáno hodně drsně, takže některým z nás CHC posouvá hladinu nechutností, které jsme schopní ještě číst. Nevím, jestli je to dobře. Asi jak u koho. Poněkud ale nechápu to, že někteří komentující píší, že mají pochopení pro konání vraha. To je ale můj problém. Každopádně si rád přečtu další jeho knihu.

Chris Carter
brazilská, 1965