Genesis

Genesis https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527279/bmid_genesis-6565928846861.jpg 5 997 997

Robert Hunter série

< 12. díl

Robert Hunter je povolán k nejděsivějšímu místu činu, jaké kdy navštívil. Ještě větší znepokojení se ho zmocní, když se při pitvě najde v těle oběti verš básně zanechaný vrahem. Zanedlouho se najde další mrtvola. Metody a podpis vraha se liší, ale stupeň použitého násilí nasvědčuje tomu, že za oběma zločiny stojí stejný pachatel. Hunterovy obavy potvrdí nález druhé části básně. Tento objev však nejenže spojí dvě vraždy, ale je už jasné, že jde o dílo sériového vraha. Robert Hunter i přes nedostatek forenzních důkazů musí dostihnout nejdisciplinovanějšího a nejsystematičtějšího zabijáka, na jakého kdy narazil; pachatele, který se kochá strachem oběti a pro něhož je smrt lekcí, již je třeba udělit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art , Levné knihy

Genesis , 2022

Christie2020
29.07.2023 4 z 5

Tenhle autor prostě umí! Četla jsem všechny jeho knihy. Vyhovuje mi také, že jsou mi detektivové sympatičtí a nejsou alkoholicicož je teď asi v módě.
* dolů za trošku natahovaný konec.

Becca_books
28.07.2023 5 z 5

Prostě top! Za mě jedna z nejlepších knížek s Robertem. Propracované, promyšlené. Knihu nešlo odložit takže přes 400 stran sfouknuto za dvě noci. A teda být sama doma v patře a přemýšlet, zda jsem dole zamkla dveře...

misowi84
27.07.2023 5 z 5

Když tak přemýšlím, tak vůbec nemám rád knihy tohoto autora.
Vyjde totiž vždy jedna do roka, přečtenou ji mám prakticky hned.
Laťka se neustále posouvá. A já musím opět čekat. Mrzuté :D

bcmike
24.07.2023 5 z 5

Tak tohle byla opět jízda! Možná i nejlepší autorova kniha. Nemohl jsem se od knihy odtrhnout a každý večer jsem se těšil na pár dalších stránek. Vraždy jsou tentokrát velmi drsně popsány a děj šlape jak o závod. Chrise Cartera prostě miluju a nemohu se dočkat dalších jeho knih.

Lenka0007
23.07.2023 5 z 5

Carter nezklamal a překonává laťku, kterou předchozími knihami nasadil. Modus operandi se nemění, popisy násilí se stupňují, závěrečné vysvětlení neponechává žádné nezodpovězené otázky. Pět hvězd dávám málokdy.

keiko33
22.07.2023 5 z 5

Táto časť bola jedna z lepších časti autora, no nie najlepšia. Tou u mňa naďalej ostáva Zloba. Mám radšej pohrávanie sa s mysľou, nie krvavý opis šialených vrážd. Mám slabú predstavivosť, takže si tu hrôzu nedokážem dostatočne predstaviť. Preto mám radšej thrillery ako detektívky. Čo sa ale Carterovi nedá uprieť, je dokonalosť zločinu a opisu postáv. Všetko je krásne vysvetlené a na konci vám neostanú žiadne otázniky. Aj názov knihy dostane zmysel až na konci. Roberta a Carlosa mám rada, len my už trochu lezie krkom ukončovanie kapitol, ako Do prdele, Ježiši, To si deláš prdel... Aj keď to nieje Carterov Top, inak ako 5* to hodnotiť nebudem, keďže v tejto kategórii nemá Carter veľmi konkurenciu.

ivoiro
21.07.2023 5 z 5

Tak a Carter je zpět ve své nejlepší formě. Taky si posíláte video přes zprávy? Otevíráte je? Ona ta motivace vraha zase není tak úplně mimo a je třeba i pochopitelná.

Lachtaan
21.07.2023 5 z 5

První, zcela neplánované setkání s Robertem Hunterem a rovnou taková bomba! Dlouho mě žádná detektivka takhle nevtáhla, Carter si dokáže pohlídat sílu jakéhokoli zvratu a že jimi opravdu nešetří. Hned se vrhám do předchozích případů, tohle vypadá na zlatý důl pro mé čtenářské preference.

Mudry
20.07.2023 5 z 5

Asi není co dodat ... opět skvělé !

josska
18.07.2023 5 z 5

Chris Carter a jeho knihy,,prostě nejdou odložit,,jen číst a číst..ponořit se do děje,ale musím to většinou dávkovat,,a v téhle knize ještě víc,,je to brutální,napínavé,jsem zvědavá kolik vlastně ještě bude dílu....

Maky806
16.07.2023

Carter opět nezklamal. Byl to pořádný masakr, který mě nutil číst dal a dal. No musím si teď přečíst něco romantickýho na uklidnění

marek7167
14.07.2023 5 z 5

Skvěly díl, který opět posunul limity násilnosti o kus dál. Velkou roli v tom hraje lidská představivost a uměni autora popsat scény tak, jakoby se čtenář díval na film nebo to zažíval na vlastní kůži. Klobouk dolu! Zakončeni super vč. malého překvapení. Velmi oceňuji, že autor do knihy vkládá pravidla aplikované psychologie, díky čemuž knihu děla o něco zajímavější a uvěřitelnou. 5* zaslouženě!

Margherita_N
12.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Jeden z nejnásilnějších dílů série. Vrahovu motivaci do absurdna vyžene to, že vyjde totálně vniveč, protože ji nikdo nepochopí. Tím dostává jakousi bizarní autentičnost, stává se přece běžně, že člověk zaslepený dávnou křivdou jedná roky pod jejím vlivem, ačkoli ostatní se přes to dávno přenesli nebo to prostě nikdy tak neprožívali. Spoiler: Robertův osobní život stále není. García už je tak dvacet let ženatý s Annou, a ačkoli se milují nejvíc na světě, ještě se necítí na založení rodiny. Ani dvanáctá kniha série tedy nepřináší důraz na nic jiného než nekonečnou brutalitu sériových vrahů.

petrarka72
11.07.2023 5 z 5

Ultranásilné - ve způsobech vraždění i jeho příčinách. K tomu několikerý zvrat, závěrečný mejdan s podrobným vysvětlením a prohloubení vhledu do mysli těch, kteří někoho ztratili. (A příjemný nadhled. Hunter v boxerkách a ponožkách při komunikaci s brutálním vrahem mě upřímně rozesmál.)

Makůvka
10.07.2023 5 z 5

Opět parádní thriller z pera Chrise Cartera. Tentokrát více brutálnější než předešlé díly a to jsem si říkala, že už to víc nejde, ale moje fantazie asi nepracuje na plné obrátky. Autor mě ale přesvědčil, že hranice brutálnosti a originalita příběhu jdou stále posouvat.
Co mě dostalo, byl konec první kapitoly, kdy jsem si říkala, že to asi nebude dobré číst v noci a sama doma... ale příběh byl tak poutavý, čtivý a zároveň děsivý a drsný, že člověk musel číst dál a dál.
Zápletka byla skvěle vymyšlená, vše do sebe zapadalo a hlavně nechyběli mí oblíbení vyšetřovatelé Robert a Carlos.

Colletka
09.07.2023 4 z 5

Boží!!! Opět brutální a promyšlené.

MarKy95
06.07.2023 5 z 5

Nejlepší jako vždy.

Holanka
02.07.2023 5 z 5

Ach Bože, jak tuto sérii miluji. Chris Carter opět nezklamal, kniha byla skvělá. Strhující příběh, brutální vraždy, milované postavy Roberta a Carlose, prostě skvělé. Nemohu se dočkat dalšího dílu.

anovy64
02.07.2023 5 z 5

Není co dodat, Carter je prostě skvělý. Každá jeho kniha je skvělá, čtivá, originální a promyšlená do detailů.

rimar
01.07.2023 5 z 5

Chris Carter je prostě králem drsných brutálních příběhů a opět to potvrdil. Dej se rozběhne šíleným tempem od začátku a čtenář jen zírá s čím přišel pan mistr tentokrát. Není tu žádná omáčka okolo a i osobní problémy Huntera a Garsii jsou v pozadí a neruší. Bylo to super správní chuti po několika rádoby trilirech co jsem poslední dobou mohl číst. Cartr má dar neskutečně splétat příběh přicházet se vzraty a vtáhnou čtenáře do příběhu jako málokdo a nezbývá než se těšit na další perlu od tohoto autora. Možná že přišel čas osvěžit si předchozí díly protože už mi některé pasáže utíkali co vlastně znamenají protože na rozdíl od jiných autorů bohudík.neomyla pořád dokola co se hlavní postavě před lety stalo.

Chris Carter
brazilská, 1965