Hra

Hra https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143111/bmid_hra-IqY-143111.jpg 4 1075 1075

Game / Hra série

Henrik HP Pettersson je podvodníček, ktorý kašle na celý svet a robí si, čo mu zíde na um. Jedného dňa sa mu do rúk dostane mobilný telefón, ktorý, napočudovanie, o ňom kadečo vie. Prostredníctvom neho dostáva pozvanie, aby sa zúčastnil na mimoriadnom a fascinujúcom zážitku, na hre v alternatívnej realite, odohrávajúcej sa vo svete nič netušiacich ľudí. Po úspešnom splnení skúšobnej úlohy mu ponúkajú celý rad vzrušujúcich zadaní, ktoré filmuje, premieta a hodnotí uzavretá skupina ľudí na internetovej sieti. V rovnakom tempe, ako vzrastá napätie v jednotlivých úlohách, zvyšujú sa aj odmeny za ich splnenie a umiestnenie aktérov v toplistine. HP sa podujíma na čoraz riskantnejšie akcie a je pripravený urobiť takmer čokoľvek, aby mohol ďalej hrať. Policajná inšpektorka Rebecca Norménová je jeho pravým opakom. Vzala osud do vlastných rúk a v policajnom zbore sa jej črtá úspešná kariéra. Všetko by bolo dokonalé, keby neexistovali lístočky, čo jej niekto necháva v skrinke. Ich pisateľ vie až nepríjemne veľa o jej minulosti. O tajomstve, ktoré by nemal poznať nikto. Prečo sa s ňou niekto takto zahráva? Hra postupne preniká do životov HP a Rebeccy, ich zdanlivo nezlučiteľné svety sa k sebe približujú. No ak skutočnosť je len hra a hra skutočnosť, čo vlastne je život? Wanna play a game? Chceš hrať?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Geim , 2010

BiancaB
21.02.2017 4 z 5

Na knize mě zaujala anotace i obal, po prvních pár stránkách jsem trošku propadla pocitu, že jsem očekávala něco jiného a že mě to trošku zklamalo. Jsem ale zvyklá, že u některých knih bývá rozjezd trošku pomalejší, takže jsem knize dala šanci a jsem moc ráda. Jsou sice některé okamžiky, které jsou už trošku méně uvěřitelné, ale u takovéto knihy s tím člověk musí počítat. Během čtení jsem si v hlavě vykonstruovala svou teorii jaký asi bude závěr knihy a jsem opravdu nadšená, že se mi po hodně dlouhé době stalo, že byl závěr úplně jiný a nečekala jsem to. Takže se s chutí pustím do dalších dvou dílu a doufám, že budou ještě lepší.

FMMMM
20.02.2017 1 z 5

Svižný začátek, skvělý nápad celosvětové hry. Ale cca v 1/3 mi připadá, že je kniha uměle natahovaná nezáživnými kliše jiných detektivek. Zhruba od poloviny víte, jak to dopadne. Od švédského krimi jsem čekal rozhodně více. Pro mě velké zklamání.

Tigergirl
04.02.2017 4 z 5

Na knize mě zaujal přebal a slibovaný obsah... Mám tento žánr moc ráda. (Sérii Saw miluju a toto je podobný styl) proto jsem se na čtení těšila :) Polovina knihy byla skvělá. Bylo to přesně to co jsem od knihy očekávala, ale od půlky už se děj začal stáčet jiným směrem a je to škoda. Myslela jsem, že se děj v celé knize ponese v podobném duchu už kvůli tomu že jsou 3 díly. Takže si rozplétání toho kdo stojí za Hrou a kdo ji řídí autor mohl nechat na později.Proto strhávám jednu hvězdičku.
Hlavní hrdina mi byl sympatický a sedí co celého děje knihy. Anglické výrazy mi nevadily. Bylo to zajímavé zpestření.
Jinak je ale kniha napsaná čtivě a líbila se mi. O čtení dalších dílů budu ještě uvažovat.

Vysky
25.01.2017 3 z 5

Moc povedená kniha,udržela mojí pozornost po celou dobu čtení.

LahoferRose
23.01.2017 5 z 5

Od začátku mne kniha přitahovala. A koupě jsem rozhodně nelitovala. Kniha mne ohromně strhla! Bylo to - wow, wow, wow, co dál? Anders de la Motte byl napínavý, anglické výrazy přesně odpovídaly situaci a postavám, nezřídka jsem se u zasmála. Za mne jedno velké nadšení a honem na dvojku.

Vesmich
04.01.2017 5 z 5

To byl ovšem nářez! Úchvatný nápad a skvělé provedení! Takový ten příběh, který v člověku nějaký čas zanechá stopu. Například v tom, že se dívá, jestli v metru neleží nějaký mobil, anebo přemýšlí, jestli se nestal součástí hry, ve ktere původně hrát nechtěl. Stopy HRY nachází najednou ledas kde. Výborný, dynamický příběh! Dítě (14) to taky četlo, vzalo to jedním tahem a po dočtení pravidlo: " To byl teda hukot! Fakt dobrý!" Zkusila jsem i pokračování, ale nebavilo mě.

iLuciferie
28.12.2016 2 z 5

Děj jako takový mi přišel dobrý, ale kniha je napsaná opravdu děsně - hlavní hrdina je blb, jeho mluvu ani snad radši nekomentovat a přehnané používání anglických výrazů v situacích, kde lze naprosto přirozeně mluvit mateřským jazykem mě opravdu iritovalo.
Doufám, že tento i další díly zfilmují, protože pokračování by mě zajímalo, ale další takto psanou knihu už odmítám číst..

Irsaf
27.12.2016 4 z 5

Nebylo to nejhorší, ale nemohla jsem se pořádně začíst...
Ale přelouskala jsem ji :)

koubin007
23.12.2016 5 z 5

Další lahůdka ze Švédské kuchyně
Kniha se ke mě dostala ve verzi audio knihy.
Poslechl jsem ji téměř jedním dechem a hodnotím velice kladně.
Má zajímavou zápletku, napínavý děj a nečekané rozuzlení.
Prostě parádní švédská detektivka, na které jsme v posledních letech zvyklí. Styl mi hodně připomínal něco mezi Františkem Kotletou a J.A. Olsenem. Někdo píše, že ho konec zklamal, ale já si ho spíše vychutnal. Autor se dotýká aktuálních témat souvisejících s terorismem a IT kriminalitou, ale je třeba ho nebrat příliš vážně.
Děj je pěkně okořeněn anglickými hláškami, jako ve stylu amerických ganster movie.
Sečteno podtrženo, já se skvěle bavil.

Etelea
20.12.2016 1 z 5

Neuvěřitelné zklamání! Knize jsem dala nejprve 50 stran, aby mě chytla (obvykle mi stačí mnohem méně). Pak jsem slevila na 100. Ale ani pak to se mnou neudělalo absolutně nic. Jedno obrovské NIC.
Ztotožňuji se s názorem čtenáře Atrament. Pomalu doslova. Je mi líto:-(
Odkládám, život je příliš krátký, než abych ho marnila touto knihou.

dpxcz
18.12.2016 3 z 5

Kniha se dobře četla, čekal jsem ale něco více ve stylu "Erebos – Hra, která zabíjí!". Docela dost mě štvaly ty anglické pasáže i přes to, že mi angličtina nedělá žádný problém, ale prostě to bylo hodně rušivé. Konec knihy byl přípravou na další díl, který si asi přečtu.

Marisa
06.12.2016 4 z 5

Knihu jsem měla po pár dnech přečtenou, nedokázala jsem jí dát z ruky, ale hvězdu strhávám za již pode mnou zmíněné anglické fráze (ačkoli mi angličtina nedělá problém, štvalo mě to) a za konec, který jsem tak trochu nepochopila, asi se ale pustím do dalších dílů :)

BlackFairy
24.11.2016 3 z 5

Výborný námět, děj běží pěkně, pořád se něco děje, nemá hluchá místa. Nejspíš si nenajde fanoušky u čtenářů, kteří si hlavního hrdinu potřebují zamilovat, komu vadí ostřejší výrazy. Ani k jednomu táboru nepatřím, přesto "jen" tři hvězdičky. Poslechla jsem si příběh, dobrý, jedu dál. Trvalejší pocit to ve mě nezanechá a co mě přímo iritovalo bylo neuvěřitelné množství anglických frází. Naštěstí jsem i se svou chabou znalostí angličtiny nepotřebovala k ruce slovník, ale dá se předpokládat, že 100% čtenářů v čr bude rozumět? Že bychom alespoň k frázím foukli hvězdičku a pod čarou poskytli těmto čtenářům překlad? Nééé, proč?

unavensluncem
02.11.2016 3 z 5

Dobre se cte, ale zapletka je takova nejaka nedotazena...

Atrament
24.09.2016 1 z 5

Docela zajímavý námět, ačkoliv nijak zvlášť originální, totálně zabitý zvoleným jazykem a nesympatickými postavami - třicátník, který mluví jako patnáctiletý nadržený puboš a má IQ cca 80 a jeho krajně otravná sestřička policajtka, jejíž přítomnost v ději jsem pochopil ve smyslu - aby tam byla i nějaká postava s tragickou minulostí.

Děj je sice příjemně přímočarý, ale zároveň i dost předvídatelný a občas ne moc logický. Chování hlavní postavy a jeho myšlenkové pochody jsou přesně na té úrovni toho retardovaného puberťáka, čímž mě iritoval natolik, že jsem mu prostě nedokázal fandit, naopak jsem si většinu knihy přál, aby už ho konečně někdo sejmul. Aby toho nebylo málo, byly jeho eskapády prokládány otravnýmy plky jeho nešťastné sestřičky, která z nějakého důvodu musela nutně pořád ventilovat své nejnitěrnější pocitečky a prakticky všechno co se jí přihodilo dávat nějak do kontextu se svojí smutnou a temnou minulostí. Ach jo :(

Skandinávci umí dělat skvělou muziku, ale začínám mít pocit, že skandinávské moderní literatuře, po vyzkoušení několika dnes tak populárních tamních autorů, se začnu vyhýbat velmi velkým obloukem.

trudoš
22.09.2016 3 z 5

Jak se mi líbil ústřední motiv, který postavu moderního floutka hned zkraje uvrtá do absurdního víru událostí, tak mě s každou další stránkou mrzel nevyužitý potenciál celé konspirační zápletky. Lépe řečeno, využitý jinak, než bych si já přál. Má s tím co do činění především zaujatost vůči hrdinovi, jenž mi svou povahou rychle začal brnkat na nervy. Což je pro autora svým způsobem plus, že dokázal tak pěkně vykreslit tolik nesympatickou figuru. Když však pominu nelibost nad jejím často nesmyslným chováním, pořád mi zůstává zklamání ze Hry, kolem které se všechno točí. Anders de la Motte sice vynalézavě synchronizuje jednotlivé úkoly a jejich následky v širším kontextu, přesto celkový smysl i účel zůstávají v rovině prvotního modelu, postrádajícího podvozek. Výslednému dojmu pak nepomáhá ani pro skandinávskou krimi příznačné podmalování osobními tragédiemi všeho druhu. Až má člověk pocit, že čí život ve Švédsku není zvrácenou telenovelou v režii Larse von Triera, ten jakoby nebyl.

petra4080
22.09.2016 4 z 5

Bezva nápad, zajímavý vývoj, hlavní postava mě bavila. Ve druhé polovině dostane děj pěkný spád a už vás to nepustí :-)
Za přečtení určitě stojí.

handlovas
20.09.2016 4 z 5

Knize dávám velmi slušné 4 hvězdičky, četla se jedním dechem. Děj mě velice zaujal, myslím, že celá myšlenka Hry je z autorovi strany velmi dobře promyšlená a ve výsledku ani ne zas až tak nereálná nebo vyloženě přitažená za vlasy.

Způsob mluvy a myšlení HP se mi velmi líbil, velmi dobře celkově dokresloval jeho osobnost a pohled na svět - velké díky také překladateli, který si se spoustou anglických hovorových výrazů zakomponovaných do mluvy HP poradil na výbornou.

Michaeles
26.08.2016 4 z 5

Kniha s velice zajimavou myslenkou. Docela me bavila az na nejake pasaze a otevreny konec. Sice nevim jestli budu cist i dalsi knihy ale kniha rozhodne stoji za precteni.

Guepp
14.08.2016 4 z 5

Oceňuji nápad! I když mě knížka moc bavila, na další díly se nevrhnu - možná kvůli mně nesympatickým postavám. Ale určitě ji všem doporučuji. :-)