Umění zabíjet

Umění zabíjet https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12605/bmid_umeni-zabijet-C5e-12605.jpeg 4 190 32

Špionážní román, jehož tématem je snaha tajné služby zneškodnit nebezpečného palestinského teroristu. V nenápadném restaurátorovi by nikdo nepoznal bývalého izraelského tajného agenta Gabriela, který po smrti své manželky a dcery žije samotářsky. Když je však třeba najít a odstranit vůdce palestinské teroristické organizace, je Gabriel povolán zpět do služby. Spolu s půvabnou Jacqueline, mladou, avšak zkušenou agentkou, se pustí do této obtížné a nebezpečné akce, plné spiknutí a nekonečných intrik. Náš hrdina je ovšem dostatečně chladnokrevný, aby jim odolal. Autor se nám obratně snaží přiblížit spletitou síť tajných služeb na Středním východě a celkem úspěšně se pokouší i o psychologické portréty hlavních postav. Rutinovaný špionážní příběh.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Domino

The Kill Artist , 2000

babicka_amalka
31.01.2017 4 z 5

kdysi jsem od Silvy už něco četla, teď jsem se k němu vrátila; rozhodně nezklamal ani tentokrát;

Selinute
18.12.2016 5 z 5

Izraelský James Bond ani tentokrát nezklamal a udržel mě v napětí až do samého konce. Opět výborné čtení a autora si přidávám do oblíbených.

analizátor
21.10.2016 2 z 5

Asi jsem jediný, komu příběh připadal naivní a složitě konstruovanej a chvílemi docela nesmyslnej. Závěr to taky docela zabil. Možná to dokáže schroupnout nějaký teenager nebo mamča na mateřské, takový slabší odvar Ramba :)

Jamka
06.07.2016 5 z 5

Ze začátku mi dělalo problém se do knížky ponořit, protože mě mátlo velké množství postav, ale jak se do toho člověk začte, je to smršť událostí a napětí. Byla to moje první knížka od tohoto autora a určitě nebude poslední!

princesse
01.06.2016 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a již čtu další. Moc povedená. Chviličku mi trvalo se začíst, ale opravdu jen chviličku, pak už napínavý a velmi čtivý špionážní thriller. Nezklamal a jistě stojí za přečtení.

kalache
15.05.2016 4 z 5

...zabijákům se netřesou ruce,nebo restaurátorům?Tyhle dvě povolání bych rozhodně netipoval bok po boku...

Jaruš7
22.04.2016 5 z 5

Jako vždy je D.Silva zárukou fajnové četby.

TheSarcasm
08.03.2016 4 z 5

Tak nebylo to špatné, občas tedy trochu naivní. Krasavici z předních obálek časopisů by asi nikdo nepoznal když se bude vydávat za sekretářku apod. Závěr mi přišel zbytečně složitý a popravdě jsem ty špionážní hry pořádně ani nepochopil. Ale napínavé to docela bylo, spád to mělo taky, určitě jsem se nenudil. Solidní oddycháč, který neurazí.

Ladinek
10.01.2014 4 z 5

Řemeslně velmi dobrá kniha. Neřekl bych, že je to v něčem nějak objevné, ale je to rozhodně poctivě napsaný thriller. Trochu to provedením připomíná Roberta Ludluma.

Mako123123
01.08.2013 4 z 5

Fakt dobrá kniha... pre tých ktorý majú radi akčnú detektívku, hraničiacu so špionážou skutočne odporúčam. 4/5 :)

technik1965
04.06.2013 5 z 5

Zasa jedna z vynikajúcixh kníh o agentovi Mossadu Gabrielovi Allonovi - d o p o r u č u j e m !!!

derminator
30.11.-0001 5 z 5

Dnes jsem knihu dočetl, vřele doporučuji. Zápletky jsou hodně nečekané jen ten konec mohl být lepší ale hodnotím jasně na 90%.

tajné služby terorismus špionáž

Daniel Silva