Anglický zabijak

Anglický zabijak
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168277/anglicky-zabijak-168277.jpg 4 172 172

Gabriel Allon má za sebou pestrý život. Niekdajší agent izraelskej tajnej služby, ktorého koníčkom je reštaurovanie obrazov vie o smrti, zrade a špionážnych praktikách viac, ako by si želal. Navzdory tomu mu objav vo vile švajčiarskeho bankára vyrazí dych. Z nezávideniahodnej situácie môže vybŕdnuť iba za pomoci bývalého šéfa Ariho Šamrona. V živote agentov však náhody neexistujú. Všetko je dôsledkom zložito zinscenovaného komplotu, ktorého pozadie tvorí boj o zbierku vzácnych umeleckých diel nadobudnutých nelegálnou cestou. Zápas záujemcov je neľútostný a každý, kto si trúfa postaviť sa proti enkláve mocných s neslávnou minulosťou riskuje krk. Najmä ak v úzadí striehne profesionálny zabijak v službách korzickej mafie, známy pod krycím menom Angličan, ktorý prešiel špeciálnym výcvikom. Ohrození sú všetci, čo sa ocitnú tajnému spolku v ceste, či už ide o vysokopostaveného policajného dôstojníka, alebo o dcéru muža, ktorý pichol do osieho hniezda. Svajčiarske Alpy, malebné portugalské pobrežie, Paríž, Londýn, Benátky - Gabriel Allon musí mať všade oči na stopkách, ak má nájsť spojivko medzi krádežami umeleckých predmetov, sériou vrážd a vyviaznuť živý, keď konečne našiel zmysel života.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The English assassin , 2002

Selinute
18.10.2015 5 z 5

Když jsem si tuto knížku půjčovala, měla jsem trochu obavy, že tento žánr - špionážní román, bude spíš něco pro pány a že mě to asi nebude až tak bavit. No, opak byl pravdou. Temné stíny druhé světové války, umělecké předměty ukradené Židům a střídání zajímavých reálií Švýcarska, Francie, Korsiky, Portugalska, Anglie a Itálie tvoří napínavou kulisu tohoto poutavého příběhu. Za mě 5*.

kaja.marik
06.07.2015 5 z 5

Kniha se dobře četla a byla zajímavá. Konec byl nečekaný.

Nedporučuji lidem, kteří trvají na tom aby vše bylo realistické - třeba jsem nechápal, proč zloduši vždy nejdřív nechají hlavního hrdinu aby získal další stopu a teprve potom člověka který mu tu stopu dal odstraní. Mě to nevadilo, takže plný počet bodů.

Na amerického spisovatele celkem dobrá znalost problematiky holocaustu.

LMih
27.09.2014 3 z 5

Zatiaľ pre mňa najlepšia Silvova kniha. Veľmi dobre napísaná. Jedine ma sklamalo nepochopiteľné konanie zabijaka.

Ladinek
18.01.2014 5 z 5

Gabriel Allon se mi jako hrdina začíná dost líbit. Konec knihy byl sice trochu přeslazený, ale dobře se to čte, má to atmosféru a zajímavé postavy.

Bear Reader
26.12.2013 2 z 5

Tak já si zřejmě nenašplhám u obdivovatelů. Na rozdíl od "Posla" mi to přišlo jako podivná šaráda, ve které hrdina potkává houfy padouchů, kteří po setkání s Gabrielem zázračně prozřou a postaví se na stranu dobra. Nebo nesplní zadaný úkol. Motiv selhání nájemného vraha jsem tedy nepochopil. Byl snad uchvácen hrdinčinou hrou v housle, či jejím smutným osudem? Může mi to prosím někdo vysvětlit, možná mám jen přibržděno. Na druhou stranu oceňuji snahu dloubnout do temné historie švýcarského bankovnictví.
Nu neházím flintu do žita, na stole mám "Portrét špionky", tak uvidíme.

čef
13.12.2013 5 z 5

Opět výborný thriller z řady Gabriela Allona. Lépe je číst ji jako první román, pro ty kteří již mají za sebou některé předcházející kousky, může z počátku nudit opakování fakt z minulých dílů. Naštěstí následuje opět napínavý děj s místy až mrazivě stupňovaným napětím. Námětově jde opět o obranu Židů a jejich práv, zde jde hlavně o temnou úlohu Švýcarska za 2. světové války.

Mako123123
01.08.2013 5 z 5

Aha... áno spomínam si, túto knihu schledávam vynikajúcu... bolo to fajn ked Gabriel mal vyrovnaného súpera. 5/5

technik1965
04.06.2013 5 z 5

Kniha kde zasa D. Silva preukázal svje majstrovstvo v špionážnom žánri. Doporučujem každému kto má rád napätie a zápletku.