Černá vdova

Černá vdova https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341707/bmid_cerna-vdova-65d8830169331.jpg 4 114 35

A pak Hannah došlo, že žádnou pravou ruku nemá. A podle všeho neměla ani pravou nohu. Trochu pootočila hlavu a spatřila muže, který ležel vedle ní. „Pane profesore Straussi, jste to vy?“ Jenže muž nic neříkal. Byl mrtvý. A brzy budu mrtvá i já, pomyslela si Hannah. Gabriel Allon se má konečně stát šéfem izraelské tajné zpravodajské služby. V předvečer jeho povýšení ale teroristé z ISIS odpálí v pařížské čtvrti Marais silnou bombu a francouzská vláda věří, že jenom on dokáže odstranit muže, který je za tuto hrůzu zodpovědný. Teroristu, který kdykoliv může udeřit znovu Gabrielovi zbývá jediná možnost – najít agenta schopného proniknout do samého středu nejnebezpečnější teroristické organizace, jakou kdy kdo poznal. Tím agentem se stane žena – mladá lékařka, stejně tak statečná jako krásná. Na základě Gabrielova plánu se promění na rekrutku ISIS, černou vdovu, čekající v temnotě na svůj okamžik!... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , HarperCollins Polska

The Black Widow , 2016

Foks
24.04.2018 5 z 5

Nejprve chci říct, že mám v knihovně všechny Silvovy knihy. Je to jeden z mých nejoblíbenějších autorů. A tato kniha je toho důkazem. Co si ale bohužel z tohoto dílu zapamatuji nejvíc je ta neuvěřitelně amatérská korektura textů. To si jako vydavatel dělá srandu? Člověk by očekával, že když je na obálce věta o nejlepším autorovi špionážních románů všech dob, bude kniha 100% po všech stránkách. Vždyť já se na ten text ani nemohl pořádně soustředit! Neuvěřitelné množství překlepů, gramatických chyb, slovosled kolikrát takový, že jsem si větu musel přečíst několikrát, abych pochopil její smysl. No prostě prasárna. Dokážu přejít hodně, ale tady by rádoby profesionálové, kteří jsou uvedeni v tiráži, měli vrátit peníze a povinně absolvovat znovu základku. Opravdu tragédie. Příběh 100%, český překlad "odpad".

hnusák
09.03.2018 4 z 5

Kniha má svoje akční pasáže, ale zároveň i dost hluchá místa. Je aktuální na dnešní dobu a venkoncem se čte docela dobře. Co mne ale dosti lezlo krkem, je odfláknutá korektura, nakonec jsem se i přistihl, že tyto ,,nedodělky,, začínám počítat... Jinak Silva je můj oblíbený autor a už vyhlížím další .

konicekbily
17.02.2018 3 z 5

Tentokrát jsem v sérii udělal záměrně velký skok kupředu, abych si udělal názor, jak se to bude vyvíjet. Je to dobrá série, ale autor se mockrát opakuje a stále se navrací k již skončenému - popsanému v předchozích dílech a tím to zbytečně natahuje. Průměr.

DavidKeller
05.01.2018 5 z 5

kniha byla velice poutavá, první věc co jsem od Autora četl, myslím že pujdu do dalšího dílu :)

albert19
27.12.2017 3 z 5

Byla dobrá, ale oproti předcházejícím méně poutavá, ale jinak OK.

Hella
30.11.2017 3 z 5

Lidi, já to vůbec nemohla dočíst... tentokrát mi to přišlo zbytečně zdlouhavé a natahované, a to jsem velký fanouš autora. Prostě za mě tentokrát pouhý průměr.

Mammoth
18.10.2017 5 z 5

Opět perfektní kniha s G. Allonem, která mi zároveň přijde trochu přelomová zejména Allonovou rolí. Nemohl jsem se ubránit dojmu, že přímou akci už obstarávají ostatní a Gabriel vše "pouze řídí". Na konci je vše samozřejmě dokonáno jeho jmenováním šéfem Ústavu. Co se tématu týká - velmi mrazivé čtení, které se v reálu bohužel naplňuje ve své nejhorší podobě, byť v autor v poznámce uvádí, že "Černá vdova je kniha pro pobavení a neměla by se číst jako něco víc." Ale ono to bohužel tak nějak nejde...

Selinute
02.10.2017 5 z 5

Velmi poutavé čtení, reálné a lehce uvěřitelné. Až se nabízí otázka co z toho je skutečnost a co je jen fantazie autora?
Jeden z mých oblíbených autorů, kterého číst, nemá chybu.

Ramiel
25.09.2017 4 z 5

Knihy od tohoto autora nezklamou. Znovu napínavá zápletka. Bohužel velkou výtku mám k vydavatelství a jejich jazykové korektuře. Už dlouho jsem se nesetkal s knihou, která by obsahovala tolik gramatických chyb jako tato, což značně snížilo celkový dojem z knihy a jinak skvělého příběhu.

pavka88
30.08.2017 5 z 5

Daniel Silva, jako jeden z nejlepsich spisovatelu spionaznich thrilleru opet nezklamal. Super, super, jen ten konec me mrzi, ale ási jdeme do dalsiho dilu.

derminator
25.08.2017 5 z 5

Výborná kniha, po dlouhé době konečně zápletka aktuální tj. Islámský stát. Musím říci, že zápletka s arabskými teroristy je lepší než s Rusy. Za mě povedená kniha a již se těším na pokračování jak zlikvidují Saladina. Vřele doporučuji a dávám knize 80%.

harena
23.08.2017 5 z 5

Jako dlouholetý čtenář série s Gabrielem Allonem musím říct, že i tento špionážní román je výborný, stejně jako většina od Daniela Silvy. Tady dokonce jakoby viděl do současných dnů. Pomalejší rozjezd, aby každý, kdo předcházející díly nečetl, byl v obraze a postupně finišuje do strhujícího závěru. A jak už tady čtenář kiwi88 napsal, opravdu se ve světle posledních událostí kniha nečte úplně snadno.
Výhrady mám k překlepům, už opravdu rušily. Ale kniha super, Daniele Silvo pište dál.

technik1965
10.08.2017 5 z 5

SUPER - SUPER - SUPER!!! Daniel Silva ma nesklamal a som rád, že nechal pootvorené dvere k ďalšej dobrej knihe.

kiwi88
29.05.2017 5 z 5

Nevýhoda toho, že si přečtete nejprve anglický originál je bohužel v tom, že v překladu pak poznáte rozdíly, i případné drobné odchylky od původního textu.
Ale k příběhu...

Silva opět, bohužel, tak trochu předpověděl budoucnost. A ve světle posledních událostí (útok v Manchesteru) se kniha nečte úplně snadno. Člověk má pocit, že to co čte, by se mohlo klidně druhý den skutečně stát... Islámský stát je hrozba a jsem si vcelku jistá, že většina lidí má strach, kde se co stane příště. Nicméně, jako obvykle je kniha propracovaná do detailů, postavu Natalie jsem si oblíbila a příběh pro mě je uvěřitelný. Moc doufám, a Světu bych to přála, aby někde byl nějaký Gabriel...

tibicards1710
25.02.2017 5 z 5

Daniel Silva ako vzdy vyborny a aktualny. Po serii utokov v Parizi, pri ktorych zahynie mnozstvo ludi, sa do hry opat dostava Institut. Kedze jednou z obeti je aj osobna priatelka Gabriela Allona, zacina sa nelutostny suboj. Suboj s casom a suboj s terorizmom. Dej sa postupne odohrava v Parizi, Santorini, Islamskom kalifate a postupne vyvrcholi vo Washingtone...Postupne vychadzaju na povrch skutocnosti, ktore vedu k Saladinovi. Teroristovi, ktoreho identita doposial nie je znama. Vie sa o nom len tolko, ze je a ze sa pred nicim nezastavi. Dokonale ovlada maskovanie a najroznejsie techniky a sposoby zabijania. Da sa vobec takyto super porazit???