Frodova cesta

Frodova cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136220/bmid_frodova-cesta-FQI-136220.jpg 4 8 2

"Frodo je jako kdokoli z nás", poznamenal režisér filmové trilogie Pán prstenů Peter Jackson při slavnostním předávání cen Akademie v roce 2002. Tento výrok tvoří základní myšlenku výjimečné knihy, kterou právě držíte v ruce. Její autor, Robert Ellwood, badatel v oboru světových náboženství, v ní zkoumá esoterický duchovní význam epické fantazie J. R. R. Tolkiena Pán prstenu. Nachází v ní starobylou moudrost o cestě hledání, na niž jsme všichni povoláni. Nová návštěva Středozemě je příležitostí pro osobní objevování. Ellwood vykládá Tolkienův epos jako příběh každého z nás, příběh poznávání, smrti, znovuzrození a vítězství nad zlem. Ukazuje nám, jak lze v každé z postav rozpoznat archetyp, s nímž se můžeme setkat sami v sobě: archetyp duchovního učitele, jakým je Gandalf, archetyp přítele jako Sam, anebo snad i archetyp stínu, představovaný například skřety či Prstenovými přízraky. Tato okouzlující a důvtipná kniha je vysoce originální interpretací nejhlubších vrstev velkého Tolkienova mýtu. Milovníci Pána prstenů budou nadšeni!... celý text

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Alman (Jiří Alman)

Frodo´s Quest - Living the Myth in The Lord of the Rings , 2002

Karcoolka2210
13.07.2016 2 z 5

Dlhé roky som túto knihu zháňala a teraz po prečítaní musím povedať, že som sklamaná. Čakala som niečo iné. AJ

Alex.Barunka
08.06.2016 3 z 5

Mnohým se může stát tato kniha inspirací, já ji však hlavně doporučuji těm, kteří se nějakým způsobem zabývají náboženstvím, protože těm bude rozhodně bližší.

Autorovy knížky

Robert Ellwood