Ticho

Ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502769/bmid_ticho-Fhe-502769.jpg 4 236 236

Freyja & Huldar série

< 6. díl

I mlčení může zabíjet... Uprostřed chladného dne v Reykjavíku zmizí z kočárku u luxusní vily spící nemluvně a na jeho místě leží cizí mrtvé dítě. O jedenáct let později objeví detektiv Huldar se svou nadřízenou Erlou v kufru odstaveného auta v Reykjavíku části rozsekaného ženského těla. Co tu ale chybí, je hlava oběti. Vyšetřovací tým, do něhož už oficiálně patří i dětská psycholožka Freyja, se pustí do vyšetřování jednoho z nejtěžších případů, který je stále zamotanější, vrací se do minulosti a jeho vyřešení se zdá být v nedohlednu. To těžce nese Huldarova těhotná nadřízená Erla. Dře dnem i nocí, protože se bojí o své místo i reputaci, pokud případ nestihne včas vyřešit. O svém těhotenství, stejně jako o otci dítěte se ale odmítá bavit. Mezi Freyjou a Huldarem stále něco je, mají však dohodu, že své soukromí nebudou tahat do práce. Vše ještě zkomplikuje nečekané obvinění Freyji z porušení policejního protokolu. A vůbec není jisté, zda jí Huldar bude schopen pomoci. V Tichu, posledním dílu série Freyja & Huldar, si hlavní hrdinové nejen sáhnou na své dno, ale budou muset pro vyřešení několika případů v jednom spojit své síly, aby překonali hradbu mlčení, skrývající mnoho zlého.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Metafora

Þögn , 2019

pavel9410
01.02.2023 5 z 5

Na konci jsem se lehce ztracel v tech propletenych dejovych liniich, ale odlozit to neslo, dokud jsem to nedocetl. Paradni detektivka!

Vilma232
31.01.2023 4 z 5

Škoda, že je to poslední díl.

JustWomen
29.01.2023 4 z 5

Strašně smutné čtení, celé to bylo temné a šíleně propojené, spousta podivných postav a zápletek. Pozitivní byl snad jen Huldar a překvapivě i vztahy vyšetřovatelů. Konec mě překvapil a konečně osvětlil tu záhadu 11 letých děvčat a jejich sester, adopcí, přátelství, záměn a smrti.

Kaja1
17.01.2023 5 z 5

Mám knihy Yrsy ráda. Tentokrát to nebylo tak temné a konec mě rozhodně překvapil. Earlino těhotenství a jiskření mezi Freyou a Huldarem knihu správně okořenilo.

Šárka.Šála
15.01.2023 5 z 5

Rozjezd byl trochu pomalejší, ale konec to vynahradil. Za mne opět skvělé.

Monika-cte
27.12.2022 5 z 5

Skvělá zápletka, jeden čin, selhání, tragédie, vyvolá další… Až se mi nechce věřit, že série končí.

MARTh
20.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Moooc zdařilé ukončení série Freyja & Huldar. Opravdu znamenitý, dobře propracovaný kriminální příběh s nečekaným (aspoň pro mě) zakončením....ale to je myslím pro knihy z této série typické. Až je mi líto, že celá série skončila. Za mě jediné drobné minus-osobně (a ano, asi i naivně) jsem čekal nějak jasněji, zřetelněji dořešený vztah Freyji a Huldara. Vím, jedná se o krimi sérii, ale i tak jsem ohledně jejich vztahu v koutku duše doufal v něco víc.... :-) No nic, 5* a valím si odpočinout s Brubakerovým Místem činu

Kni-holka
13.12.2022 4 z 5

Opět bravurně napsaný příběh od královny islandské krimi Yrsy Sigurdardottir. Ticho, poslední ze série příběhů o detektivu Hulderovy a dětské psycholožce Freje, vás chvilku nenechá v klidu, protože autorka skvěle dávkuje napětí, vystavuje příběh, zamotává nitky, aby je nakonec rozmotala a čtenář může jen zírat, jak je to možné.

mikika
28.11.2022 5 z 5

perfektní zakončení série, tentokrát zajímavá zápletka, dokonce i trocha humoru na odlehčení, pořádný masakr mimo záběr a skutečné psychologické motivy, žádný vyšinutý psychouš jako berlička.

zazvorka
27.11.2022 5 z 5

Výborná knížka! Nápaditá zápletka a pro mne krásně matoucí počáteční čtení. Pachatel se mi totiž zdál jasný a nechápala jsem, o čem tedy bude zbývajících mnoho stran. Ale to vlak teprve nabíral rychlost a skutečný zážitek z jízdy přišel posléze. Autorka koneckonců má ve zvyku splétat příběh z mnoha vláken, která se sejdou až na konci knihy. Tak tomu bylo i tentokrát a některá odhalení byla skutečně překvapivá. Moc se mi to líbilo!

Danago
27.11.2022 5 z 5

Jako vždy skvělé, Yrsa prostě umí a je moje srdcová záležitost.
Příběh je opět hodně zamotaný ač se to nemusí zpočátku zdát, tak s postupem čtení se zamotává čím dál víc a napětí postupně graduje. A jako vždy vše se překvapivě odhalí a krásně logicky vysvětlí. Tentokrát je téma hodně zajímavé , v současné době velmi aktuální a pro rodiče hodně emotivní.

I když z knihy úplně nevyplývá, že se jedná o závěrečný díl, pochopila jsem na Světě knihy z rozhovoru s autorkou , že by toto měl být závěr série a snad by nás měla brzy čekat samostatná kniha. Tu už jsem i viděla v létě na Islandu. Takže se moc těším až se přeloží a vydá i u nás.

Evelin2506
07.11.2022 4 z 5

Velmi povedená detektivka. Hlavní téma náhradního mateřství je aktuální a tady se mi zápletka i rozuzlení líbily. Konec pro mě velké překvapení, líbila se mi záhada kolem Erliním dítěte.