Freakopedia - Kedy vykradnúť banku... a ďalších 131 dobre mienených rád

Freakopedia - Kedy vykradnúť banku... a ďalších 131 dobre mienených rád https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273138/bmid_freakopedia-kedy-vykradnut-banku-a--s3K-273138.jpg 3 6 6

Freakopedia série

< 4. díl

Výber z najčítanejšieho ekonomického blogu na svete. Pri príležitosti desiateho výročia vydania Freakonomics autori prinášajú výber najlepších príspevkov z rovnomennej stránky. Za dekádu sa stal z Freakonomics svetový fenomén, predalo sa vyše 7 miliónov kníh preložených do vyše 40 jazykov. Rovnako populárnou sa stala webová stránka s vyše 150 miliónmi stiahnutí podcastov. Písanie na blog, ktorý vznikol krátko po vydaní prvej knihy, je neformálnejšie a osobnejšie. Za dekádu sa na stránke objavilo vyše osemtisíc príspevkov od Levitta, Dubnera, ale aj ďalších autorov. Ako zvyčajne, aj tu si kladú množstvo zvláštnych otázok: Ako spáchať najlepší teroristický útok? Majú záchranu planéty v rukách vegáni? Mali by sme nechať cyklistov na Tour de France dopovať? Prečo sú ženy také nešťastné? Knihu dopĺňa aj niekoľko rozhovorov, od nositeľa Nobelovej ceny za ekonómiu až po luxusnú prostitútku.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Ekonomie a obchod
Vydáno: , Premedia

When to Rob a Bank , 2015

AlfiqHar
27.05.2020 3 z 5

Kniha je svými příspěvky již zastaralá a to se bohužel každým uplynulým dnem samozřejmě zhoršuje. Alespoň polovina příspěvků na blogu je zhruba 10 let stará a jejich „aktualizace“ jsou z roku 2015, kdy byla kniha vydána. Na druhé straně však kniha představuje jejich typické myšlenkové pochody a je díky tomu čtivá.

Kluvo
24.07.2017 3 z 5

Zda sa mi, ze pani podlahli caru vlastnej osobnosti. Nasli sa aj zaujimave blogy, no boli aj viac ako vlazne a dost bolo napisanych asi len preto, aby sa autori pochvalili s akym super nositelom nobelovej ceny boli zasa vecerat ci hrali golf. Nutit som sa musel aj do citania blogov o typických amerických realiach, ktore mne nic nehovoria.
Styl je v pohode, preblikava dokonca homur. Ich tuzba silou mocou sa odlisovat so silnou pravicovou vierou vo vsemocnu ruku trhu a uvedomovanie si vlastnych kvalit, robia ich vytvory predvydatelne, najma ked ste uz citali ich predchadzajuce knihy. To bol mozno ich zamer, aby ste zacali mysliet ako freakovia. A vyznamnu ulohu v tom celom zohrava urcite aj fakt, ze zelezo treba kut za horuca a kazdy dolac je dobry.

Autoři knihy

Stephen J. Dubner