František z kompostu

František z kompostu https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454994/bmid_frantisek-z-kompostu-xY1-454994.jpg 5 38 6

Každý máme svoje miesto na tejto Zemi. Aj keď sa občas cítime bezvýznamne, ako taká malá, zdanlivo nepotrebná dážďovka. V komposte na konci záhrady, pod vajíčkovými škrupinami a šupami z jabĺk, býva maličký tvor - dážďovka František. A hoci je od prírody veselá kopa, trápi ho, že na rozdiel od kamarátov zo záhrady nevie robiť nič užitočné: mravec stavia domčeky, pavúk štrikuje siete, včela opeľuje kvety. No František, ktorý len celé dni hĺbi chodbičky v zemi, sa cíti zbytočný. Je to však naozaj tak? Nová ilustrovaná knižka Simony Čechovej prináša okrem príbehu s výrazným ekologickým posolstvom a návodom na prípravu domáceho kompostu predovšetkým poznanie, že každý máme svoje miesto na tejto Zemi. Aj keď sa občas cítime bezvýznamne, ako taká malá, zdanlivo nepotrebná dážďovka.... celý text

potesenicist
29.10.2023 5 z 5

Úžasný příběh, víc takových knih. Dcery knihu milují.

eliska2106
15.08.2023 5 z 5

Moc hezký úvaha pro děti nad tím, abychom vnímali a dělali, v čem jsme dobří. Četli jsme s dcerou několikrát. Líbilo se nám poselství příběhu i ilustrace.

Akvabela
07.06.2023 5 z 5

Moc pekna knizka. Precetla jsem si ji nejdrive sama, nevydrzela jsem. A moc se tesim az ji prectu detem. Opravdu moc hezky vse napsane a vysvetlene. I pro me byla kupodivu poucna.

olívoil
24.01.2023 5 z 5

Moc pěkná kniha pro malé děti, zvolila jsem si ji do "dětské čtenářské výzvy", které se letos také věnuji.

muchomurka
24.11.2022 4 z 5

Když jsem ji viděla v knihovně, tak se mi vizuálně úplně nelíbila, ale byla jsem na ni zvědavá, tak jsem ji půjčila. A dobře jsem udělala. Příběh veselé žížaly měl u nás úspěch.

spencer
08.09.2021 4 z 5

Krásná dětská kniha vyprávějící příběh žížaly Františka, který se vydal zjistit, čím bude až vyroste. Jelikož jsou všichni jeho kamarádi v něčem dobří, je na čase, aby on sám zjistil, v čem je dobrý on. Věty jsou opět jednoduché a obraz krásně koresponduje s textem. Milé čtení, které svou tematikou navazuje na autorčinu předešlou knihu Včelař Josífek.

kompost, hnojení pro děti od 4 let

2020  93%František z kompostu
2019  91%Včelár Jožko
2022  86%Eliška není strašidlo
2022  89%Hovnivál Hugo

Kniha František z kompostu je v