Fotbal nemá logiku (Velký československý anpfiff)

Fotbal nemá logiku (Velký československý anpfiff) https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107677/fotbal-nema-logiku-velky-ceskoslove-twP-107677.jpg 4 24 24

Vzpomínky na zlatou éru působení legendárního fotbalového trenéra Tomáše Pospíchala dávají nahlédnout nejen do zvláštních praktik českého fotbalu 80. let 20. století, ale i do svérázných metod autora slavného citátu o fotbale a jeho (ne)logice.

Venda32
24.08.2022 5 z 5

Výborná a čtivá kniha. I kdyby nebyla tak útlá přečetl bych ji na jeden zátah. Členění na kratší kapitoly naprosto ideální. Moc se mi líbily myšlenky a rady pana Pospíchala v průběhu celé knihy. Člověk s obrovským charisma.

Kabuky
22.06.2022 5 z 5

Velmi dobrá kniha. Dobře se čte.

Kabuky
05.06.2022 5 z 5

Palec nahoru.

RoBertino27
11.10.2020 4 z 5

Ohlédnutí za hráčskou i trenérskou kariérou fotbalisty, jenž byl v mnoha směrech výjimečný - přístupem, dosaženými úspěchy, tréninkovými metodami i zdravotními problémy, které vyvrcholily transplantací srdce. Jen podle sekretáře Bohemians pana Jaroslava Houšky onen citát "Fotbal nemá logiku" nepatří Tomáši Pospíchalovi, nýbrž Zdeňku Svobodovi.

1amu
12.08.2020 4 z 5

Ano, fotbal opravdu nemá logiku ! Proto podceňovaná Bohémka s trenéry Pospíchalem a Zadinou to dotáhla až k titulu mistra ligy, stalo se tak v roce 1983.
Protože jsem v té době chodil na každý zápas do Ďolíčku, dovolím si připomenout pár báječných mládenců v zelenobílém dresu, kteří se o to zasloužili:
V brance Hruška či Borovička. V obraně Jakubec, Prokeš,Ondra, Levý, Sloup. V záloze Bičovský, Chaloupka, Zelenský. V útoku Jarda Němec, Čermák, Mičinec a V.Hruška.
Skoro celý tým byl v reprezentaci. Tonda Panenka to již sledoval z Vidně a Karol Dobiáš přišel o kapku později.
A o to vše se zasloužil drobný pán pocházející z bohumínského Pudlova. Bohužel kvůli nemocnému srdci nás opustil velice brzy.

n.ezn.amy
25.12.2019 4 z 5

biografie jednoho z nejlepších fotbalistů Československa a zároveň byl současně skvělým trenérem, což se ne všem jiným fotbalistům povede. V trénování byl tvrdý a nesmlouvavý, ale jeho výsledky byly nezpochybnitelné. Škoda, že jako bývalý skvělý hráč Sparty tuto nikdy netrénoval

MildeZ
20.10.2019 5 z 5

Slavný výrok o nelogice ohledně celosvětového fenoménu jménem fotbal je proslulý, stejně jako osoba p. Pospíchala. Moc pěkně čtivé a doplněné o spoustu myšlenek ;-)

mpb1913
21.01.2014 4 z 5

Knížky o fotbale ty já můžu. Pohled trenéra který nechal na střídačce srdce (doslova).

offlineman
16.05.2013 5 z 5

Tuhle knížku sem si koupil roku 1992, po zápase Boby Brno - SK Slavia!

jprst
26.01.2012 4 z 5

Je příjemné přečíst si vzpomínky na dobu, kdy český fotbal byl ještě sportem více než kšeftem.

fotbal, kopaná

Autoři knihy