Mečové moře

Mečové moře https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58282/mecove-more-58282.jpg 4 113 9

Závěrečná, třináctá kniha Legendy o Drizztovi. Mocné válečné kladivo Aegisův tesák se ocitlo v rukou zákeřné kapitánky pirátů Šíly Krí. Drizzt a jeho společníci opouští Desetiměstí a vydávají se hledat Wulfgara, který je pirátce v patách. Sami se přitom pustí po stopě válečné kladiva, aniž by tušili, že je čeká překvapivé shledání a poslední bitva o Wulfgarovo srdce a duši.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Sea of Swords , 2005

knihomolkajanca
04.03.2020 4 z 5

Tak konečně tady mám zase celou moji oblíbenou bandu pohromadě :) Jsem ráda, jak se příběh vyvinul a že i Wulfgar už se konečně vzpamatoval. Každopádně se mi líbil vývoj postavy Regise a také Morik příjemně překvapil, do poslední chvilky jsem čekala, jak se to s ním vyvine. Už teď se těším na poslední díl Drizztovy legendy, na který se vrhnu hned dnes večer.

l.e.d
23.08.2019 4 z 5

Jak mě minulý díl zklamal tak jsem si na tomto zlepšil náladu. Je to návrat k tomu co známe z 11 dílů. Jedna akce za druhou.

Etule
20.03.2019 4 z 5

Po předešlém díle, který mě dost zklamal, jsem na hodně dlouhou dobu Drizzta a jeho společníky odložila. Myslím, že to bylo asi dobře, protože o to víc jsem si knihu užila. Sice mi chvíli trvalo, než se mi vybavilo vše, co se v předešlých dílech odehrálo, takže čtení začátku bylo trochu křečovité, ale nakonec vše zase zapadlo tam kam mělo. Miluju tuhle partičku a jsem ráda, jak se to nakonec vyvrbilo i co se vztahů týká. :) Opět mě Drizzt přitáhl ke svým dobrodružstvím a zavedl mě na nebezpečné výpravy.
Navíc mě u tohohle dílu tak strašně vytrolil kamarád, že mě v podstatě donutil to přečíst v rekordním čase. :D

Aki12
05.01.2018 4 z 5

Po dost povedém minulém díle, kterým mě Salvatore opravdu překvapil, zde máme návrat na jeho typický styl! Hrdinové se opět po hlavě vrhnou do dalšího dobrodružství. Hlavní záporná postava, k jejímuž boji s Drizztem celou knihu směřujeme, je bohužel nezajímavá a konečná pointa i vcelku očekávaná. I přesto bylo shledání s Drizztem a jeho přáteli zábavné. I když bylo asi mé poslední.

hana4834
03.06.2017 4 z 5

pekny dil dobre se to cetlo a tesim se na pokracovani

jan14s
23.03.2017 4 z 5

Četlo se dobře, ale jakoby tomu něco chybělo.

Walkyrka
04.10.2015 5 z 5

Mečové moře je, na rozdíl od Páteře světa, opět v "pořádku". Tedy napsaná podle Salvatoreho stylu. Netřeba psát více.

MiaVa
01.04.2013 5 z 5

úžasná knížka :)

Dašička
16.12.2011

neřekla bych, že je to závěrečný díl....Chystá se další trilogie.... The thousand Orcs, The Lone Drow, The two swords:)))) Už se těšim.

2007  88%Domovina
2006  84%Magický krystal