Temná Raven

Temná Raven https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243403/bmid_temna-raven-243403.jpg 4 369 80

Florentská trilogie série

První díl plánované trilogie od autora bestsellerové série Gabrielova trilogie. Raven Woodová restauruje ve florentské galerii Uffizi renesanční umělecká díla. Její život navždy změní jedna nevinná cesta z večírku. Když se stane svědkem nesmyslného útoku na bezdomovce, útočníci se posléze obrátí i na ni a zatáhnou ji do úzké uličky. Raven už je napůl v bezvědomí, když útočníky vyruší kakofonie vrčení, po které následuje křik jich samotných. Raven naštěstí upadá do milosrdné temnoty, ale až poté, co zběžně zahlédne stín postavy, která jí šeptá: Cassita vulneratus. Když se Raven probere z bezvědomí, je nenávratně poznamenaná. Vrátí se do galerie Uffizi, ale nikdo ji nepoznává a co je ještě znepokojivější, zjišťuje, že v práci nebyla celý týden. Během jejího zmizení, které si sama nedokáže vysvětlit, došlo v galerii Uffizi k loupeži – zmizely Botticelliho ilustrace nevyčíslitelné hodnoty. Bezradná policie Raven označí za hlavní podezřelou a ta se zoufale snaží očistit své jméno. Vyhledá jednoho z nejbohatších obyvatel Florencie a těžko polapitelného muže, aby se pokusila odhalit pravdu o svém zmizení. Jejich setkání zavede Raven do temného podsvětí, jehož obyvatelé si střeží svá tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Raven , 2015

Samira
21.10.2015 5 z 5

Velmi příjemné překvapení a tak trochu paradox. V kratší úvodní novele Princ si mě William za celou dobu nezískal, tady mu na to stačil první obraz. Možná to bylo tím, že vedle Raven rozkvetl a nebo mu byl konečně dán ten pravý prostor. V každém případě jsem si ho hned zamilovala, stejně jako Raven. Spád knihy byl sice pomalejší, ale celkově to bylo romantické, dobře zpracované fantasy čtení, na jehož další díl se už moc těším!

Evule114
08.10.2015 5 z 5

Já jsem s Raven byla naprosto spokojená. Skvělé čtení, tak jako Gabriel, nejvíce se mi však líbilo, jak pojal spisovatel vzhled hlavní hrdinky. Konečně je tu postava, která vzhledově není dokonalá, ale přesto je úžasná. Nemůžu se dočkat pokračování téhle upířiny :-) už ať je tady :-)

debe
04.10.2015 3 z 5

Nějak mě ti upíři "skámošený" s lidmi, který nesmí na slunce, ale vlastně můžou a který nejsou schopni milovat, ale vlastně nakonec asi jo, nebavili... nejsem příznivec jakékoliv fantasy, tak proto hodnotím tak nízko.

Helena Lacková
29.09.2015 5 z 5

Velmi zajímavě pojato nadpřirozeno a vše kolem něj.
Těším se na další díl

LibraryGirl
25.08.2015 5 z 5

Gabriela miluji. Na toho nedám dopustit, ale do téhle knihy jsem se nemohla prostě ze začátku vůbec začíst, ale od půlky mě to chytlo, že už chci další díl:-) :-) :-) Opět se mi líbilo, jak je do příběhu zapojena Itálie, období renesance, mytologie a umění. Nemůžu si pomoci, ale tuhle stránku má autor opravdu dobře nastudovanou. William a Raven bude dobrá dvojka;-) A jsem velmi potěšena, že se tu opět objevil Gabriel a Julianne. Autor je nenásilně vetknul do příběhu, prostě nádhera! Bonusové scény na konci knihy velmi vítám:-) :-) Četla jsem, že se české nakladatelství bude snažit vydat další díl skoro současně se zahraničním vydáním, tak uvidíme ;-)

Culie
14.08.2015 5 z 5

Po přečtení série Hříšné odstíny vášně, které mě doslova pohltili, jsem se strašně na Raven těšila. Ze začátku jsem byla lehce v rozpacích z toho zakomponování fantasy, ale ve výsledku jsem opět nadšená. Jelikož fantasy mám také velmi ráda, knížka si mě získala. Pan Reynard je skvělý spisovatel a vypravěč. Dokázala jsem se neskutečně do děje ponořit a prožívat scény společně s hlavními postavami ;-) Velice se těším na další knihu od tohoto autora. A pro ty kdo nečetli Gabrielovu trilogii tak neváhejte a určitě si to přečtěte!!!!!!

Ditules
12.08.2015 5 z 5

Moje guilty pleasure. Přiznávám se. Předchozí sérii jsem sice přečetla (vyjma posledního dílu), ale moc mě to nechytlo...Tady to bylo přesně naopak. I přes ten počet stránek (pozor, má to méně, ale jsou tam navíc vynechané scény - zcela nepochopitelně i z Gabriela?) se mi kniha četla jedním dechem. Setmělá Florencie a její architektonické a výtvarné krásy, charismatický hlavní hrdina, zcela obyčejná (ale pozor tentokrát nedokonalá) hrdinka. Těším se na pokračování.

Haňulec
06.08.2015 5 z 5

Netušila jsem, že mě kniha může takhle vtáhnout do děje. Přelouskala jsem jí během jedno dne a velmi se těším na pokračování.

Madame R
05.08.2015 5 z 5

Kniha mě naprosto pohltila. Byla to moje první kniha od tohoto autora a moc se líbil jeho styl psaní. S Raven jsem soucitila a tak trochu ji i rozuměla. William byl naprosto okouzlující. Moc se tesim na další pokračování.

Anne123
03.08.2015 4 z 5

Krásná a čtivá knížka. Nemohla jsem od ní odtrhnout oči. Už se těším, co přinesou další díly.

adela9782
02.08.2015 5 z 5

Autor opět nezklamal, knihu jsem opět přečetla jedním dechem. :) Těším se na pokračování!

NiNo
07.07.2015 3 z 5

Kniha byla určitě zajímavá, ale... Pokud bych ji měla srovnat s předchozí sérií, řekla bych, že je to jako srovnávat espresso a latte macchiato. První série je hutné romanticko-psychologické drama, druhá se zatím sice zdá také jako drama, ale notně ředěné fantasy tématikou. Někdo dává přednost tomu, jiný onomu - to nikomu neberu, jen podle mého názoru měla Temná Raven mnohem větší potenciál, ale ne příliš domyšlený svět italských upírů ji sráží (doufám, že budou mezery v "logice" a "zákonitostech" nadpřirozeného světa dořešeny v dalších dílech, ne jen zběžně naznačeny jako tady - např. kdo je sakra Kurie? Podle poznámek z knihy: "nepřátelé nadpřirozených bytostí" = a co si pod tím mám asi tak představit?).

EvaSupovic
22.06.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila a měla celkem i spád. Pro mě je rozhodně plus, že do původní Gabrielovy série vložil i upíry a tajemno :-D

moonchild
21.06.2015 5 z 5

Knihu jsem dostala od kamarádky a hned v autobuse jsem jí začla číst a nemohla se odpoutat od ní.Miluju spojení láska,upíři a slunná Itálie(Florencie).

cori
17.06.2015 3 z 5

Předchozí knihy o Gabrielovi neznám. Temná Raven je upírská červená knihovna o "zakleté princezně". Líbilo se mi zapojení obrazu Primavera od Botticelliho do děje. Nepochopila jsem, proč se kniha jmenuje Temná Raven. Co na ní bylo temného? William ztělesňuje sen všech žen (umí ženy vždy a všude uspokojit a jeho ideálem je kyprá žena s velkými prsy a zadnicí).

jirinax16
05.06.2015 3 z 5

Je to hodně čtivá kniha, líbí se mi to spojení s upírama a samozdřemě krásné Florencie, co se týče Raven tak mi připadala někdy trošku naivní, ale jinak se mi líbila tím že to nebyla žádná modelka 90-60-90, ale normální pěkná žena, která ví co chce :)

terka9397
27.05.2015

Tak knihu jsem přečetla jedním dechem. Je to opravdu skvěle propracovaná kniha. Líbila se mi hlavní postava Raven- Jane která není tuctová holka která se může schovat za tyčí od smetáku :D. Těším se na pokračování této série.

nai.ivka
23.05.2015 5 z 5

Zajímavý příběh, kdo má radši soulož na každé třetí stránce ten si moc nepočte. Jsem zvědavá kam se to posune. Doufám, že autor nepředvede slaďouše upírka, to by bylo příliš :D Knížka se mi líbila.

LENITYEL
20.05.2015 5 z 5

Kniha mě příjemně překvapila.

barca8336
19.05.2015 1 z 5

Jsem v polovině a končím. Co to jako je? Jak proboha mohl autor spojit tuhle sérii s tou předchozí a ještě k tomu do toho připlantat nějaké blbé upíry. Tohle je trošku přehnané teda. Miluju první díl Gabrielova inferna a těšila jsem se na tuhle sérii, ale ono se to fakt nedá číst. OBROVSKÉ zklamání bohužel. :-(

upíři tajemno Florencie Itálie romantika

Sylvain Reynard