Temná Raven

Temná Raven https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243403/bmid_temna-raven-243403.jpg 4 369 80

Florentská trilogie série

První díl plánované trilogie od autora bestsellerové série Gabrielova trilogie. Raven Woodová restauruje ve florentské galerii Uffizi renesanční umělecká díla. Její život navždy změní jedna nevinná cesta z večírku. Když se stane svědkem nesmyslného útoku na bezdomovce, útočníci se posléze obrátí i na ni a zatáhnou ji do úzké uličky. Raven už je napůl v bezvědomí, když útočníky vyruší kakofonie vrčení, po které následuje křik jich samotných. Raven naštěstí upadá do milosrdné temnoty, ale až poté, co zběžně zahlédne stín postavy, která jí šeptá: Cassita vulneratus. Když se Raven probere z bezvědomí, je nenávratně poznamenaná. Vrátí se do galerie Uffizi, ale nikdo ji nepoznává a co je ještě znepokojivější, zjišťuje, že v práci nebyla celý týden. Během jejího zmizení, které si sama nedokáže vysvětlit, došlo v galerii Uffizi k loupeži – zmizely Botticelliho ilustrace nevyčíslitelné hodnoty. Bezradná policie Raven označí za hlavní podezřelou a ta se zoufale snaží očistit své jméno. Vyhledá jednoho z nejbohatších obyvatel Florencie a těžko polapitelného muže, aby se pokusila odhalit pravdu o svém zmizení. Jejich setkání zavede Raven do temného podsvětí, jehož obyvatelé si střeží svá tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Raven , 2015

paprika75
05.03.2017 4 z 5

Upírské téma ani navázání na Gabriela mi nevadí, ale čekala jsem trochu víc. I když vlastně asi ne, protože jsem podobné očekávání a pak mírné "nenadšení" měla i u Gabriela. Četlo se to dobře a hlavní hrdinka konečně nebyla drobná štíhlá křehule. Takže 4* ... Jsem zvědavá kam se to vyvine.

Kris@
04.02.2017 odpad!

Tato kniha se mi těžko hodnotí. Rozpoznala jsem v ní totiž povědomý styl psaní, a to ten můj z doby, kdy mi bylo 14 let. Ze začátku se mi ten styl líbil, nicméně po pár kapitolách jsem si uvědomila, jak moc špatný a amatérský vlastně je. (Což mi okamžitě rozbilo iluzi o mém mladickém tvůrčím talentu - takhle psát knihu opravdu nejde). Čili toto hodnocení nepatří pouze k této knize, nicméně i k mé starší tvorbě... Stylu by se dalo vytknout mnoho, ale je mi poněkud trapné tu rozmazávat chyby, které jsem dělala taky. Nechám to na jiných.

A teď zpět ke knize. Velkým překvapením je, že tuhle zrůdnost napsal muž. Postavy se absolutně neřídily logikou, jejich chování bylo směšné, nemotivované a podivně sešroubované. Velmi mi vadily změny vzhledu hrdinky - nejdřív ji popisuje jako šeredu, potom je z ní top modelka a nakonec (kdy už má být zase v normálu) je z ní přeci jen sexy žena. Ačkoliv se autor snažil, rozhodně mi Raven nepřipadala chytrá. Její dobrosrdečnost byla zcela násilná a rozčilující.

Špatně provedené postavy, zbytečný děj, začátečnický styl psaní, chyby v textu (ačkoli tohle nepadá na hlavu autora). Nelogické, trapné, naivní. ---- Odpad.
Další knihy si už od Reynarda nepřečtu.

Adush09
08.11.2016 2 z 5

Prince jsem nečetla což jsem asi měla až v knížce jsem se dozvěděla, že to je takový přestup mezi Gabrielovou trilogií a touto knížkou. Bohužel po pár stránkách jsem ji odložila a vracím do knihovny...vůbec mě nechytla.

sylva8672
17.10.2016 4 z 5

Na této knize mě jako první velice překvapila hlavní hrdinka. Konečně to nebyla slečna s mírami 90/60/90 :-)
Ale kniha byla podle mě úplně zbytečně dlouhá a místy mě děj moc nebavil, protože se tam toho moc nedělo. Raven mě už kolikrát svou odmítavostí vůči Williamovi lezla pěkné na nervy. A když už jeho vábení konečně podlehla a děj mě začal opravdu bavit, kniha byla téměř u konce :-/ i když z tohoto hodnocení asi vypadá, že byla kniha špatná, tak tomu tak není. Nemůžu říct, že mě nebavila, to rozhodně ne. Ale kdyby byla knížka ušetřená o některé kapitoly, byla by mnohem lepší.
Teď upřímně trochu váhám, zda se pouštět do dalšího dílu, ale asi ho stejně nakonec zkusím :-)

kubla111
02.10.2016 odpad!

Nejdříve jsem chtěl hodnotit jako žena, pro kterou je kniha určena. Ale knihu jsem dočetl a to jsem možná neměl. Měl jsem ji zahodit a doufat, že zůstane zajímavá jako prvních cca 100stran. Pak už to bylo neskutečně dlouhé, nudné, určené pro frustrovane zatrpkle ženy, které se musí starat o pět děti, místo,aby po nich toužil nejlepší upír všech dob. Podotykam,že jsem četl i 50 odstínů šedi. Tady jsem knihu odlozil po 60stranach. Tak proto jsem dal teto knize aspoň 1hvezdu. A v krátkosti. Zmrzačená žena odmítá neskutecneho milence, ta zena je hodnejsi než matka Tereza, chytřejší než Wikipedie, hnusna jak Quasimodo a presto odmítá bohatého upíra,který díky ni získává soucit, lásku atd. Lidi, toto není normální, ale ani románové. To je strašné. A rozhodne me otevřený konec neprimeje číst další díl. Jediná hvězda jen pro upirskou tematiku.

Monolit0713
27.08.2016 3 z 5

Četlo se to docela dobře, ale proti Bratrstvu černé dýky to nemá spád.

Arwen329
14.08.2016 5 z 5

Pěkná kniha. Četla se mi velmi dobře. :-)

Peťulka3
10.07.2016 4 z 5

Kdyby to byl samotný příběh a s Gabrielem to nemělo co dělat, dala bych pět hvězdiček....nějak mi to do příběhu Emersonových nesedí.

petra4080
01.07.2016 2 z 5

Z knihy mám smíšené pocity. Prostě pohádka a to "postižení" mi přijde jako hra na city čtenáře, aby bylo na knížce aspoň něco zajímavého :-(
Příběh se ale čte dobře, lehce, rychle plyne.

LilianaFalcon
27.06.2016 3 z 5

2.5 možná spíš 3... Bylo to mnohem delší, než by to mělo být, ale v rámci možností se to docela povedlo.... Ne, že by se mi tohle fantasy navázání na Gabriela líbilo, ale samostatně by to i mohlo docela fungovat...
Raven i Princ byli sami o sobě zajímaví, škoda, že dohromady nefungovali... stále mi to přišlo jako buď jeden nebo druhý... Ale čemu se vlastně divím, ani Gabriel neudržel mou pozornost...

jukanek
31.05.2016 5 z 5

Ja mam proste tyhle fantasy romantiky rada. At si mysli kdo chce, co chce. Navic v posledni dobe maji autori ve zvyku psat skoro porna takze tohle bylo mile cteni. Dalsi dil si urcite prectu take.

telileov
02.05.2016 3 z 5

Lhala bych, kdybych tvrdila, že kniha není jedno klišé za druhým, že jsem si chvílemi nepřipadala jako v jiné verzi Twilight a že Raven a William nebyli vůbec otravní a pitomí. Byli. Ale taky bych lhala, kdybych tvrdila, že ta knížka nemá nic do sebe.
Asi jsem od knihy čekala trochu něco jiného, ale nebylo to zas tak špatné. Myslela jsem, že upíři už jsou out, ale přestože je příběh fakt klišé, vypracovaný svět a hierarchie upírů má své světlé stránky. Není to jen nadržená, krví prolitá romanťárna o dvou ťulpasech, co se nechtějí, pak chtějí, pak zase ne, pak zase jó... (I když to všechno je to taky.) Kniha má i své kvality.

Zuzara
09.03.2016 3 z 5

Nejprve jsem si myslela, že knihu ani nedočtu do konce, teď mám nutkání se k ní opět vrátit. Zatím nevím, jak na ní mám reagovat.

SoniaShadow
25.02.2016 5 z 5

Tuhle knihu jsem si užila. Nebyla úplně přebytá sexem, což bylo fajn. Většinou to začne být nudné, když je tam sex a zase jenom sex. Sylvain zkusil do svých románů přidat nadpřirozeno a já myslím, že se mu to fakt povedlo. Chování upírů se mi opravdu zamlouvalo. U Williama jsem si řekla, že je upír a tak se musí chovat trochu jinak, ale u Raven jsem si to takhle nemohla odůvodnit :D Ne že by se chovala nějak strašně, to ne, ale v některých situacích to nějak hned vzdala (já vím, láska není jednoduchá). Ale ten konec a potom ta ukázka.. O.o Doufám, že bude brzy další díl, protože chci vědět, jak to bude pokračovat :)

Sarfias
04.02.2016 4 z 5

Nejsem si jistá, co o této knize napsat. Na jednu stránku nabitá vášní a láskou. Na druhou stránku z mé strany od vzdělaného člověka (Raven) se setkala s nepochopením. To jako vážně té holce nedochází, že vztah s jejím vyvoleným nebude asi úplně běžného rázu? Vážně má takový problém pochopit, že jeho způsob chování je nelidský, vzhledem k jeho..rase?
Každopádně je to pěkné čtivo na večerní pohodu. Kniha se čte hezky a obsahuje mnoho zajímavých prvků z Itálie a umění, takže i přes rozpolcenost doporučuji.

HaniBeni
24.01.2016 4 z 5

Tady jsem s hodnocením byla taková rozpolcená....stejně jako při čtení.Na jednu stranu se mi kniha líbila,taky jsem ji "zhltnula"ani ne za dva dny,čtivost se autorovi nedá upřít,ale na druhou stranu mi chybělo to vnitřní napětí,chtěla jsem něco neočekávaného a ne tak předvídatelného.Pokračování nejspíš bude v duchu "nemohu být s Tebou,ale ani bez Tebe",ale určitě si ho přečtu.

Nelly
11.01.2016 4 z 5

Trochu jsem se obávala po Gabrielově trilogii, že autorovi nesedne spojení reálného světa se světem upírů a dalších nadpřirozených bytostí. Jak jsem se mýlila! Skvělý spisovatel zvládne vše. A navíc moc pěkné spojení s mým oblíbeným malířem, Botticellim. - Kolik z nás si při čtení knihy vygooglovalo Primaveru?...

Barbra06
19.12.2015 4 z 5

Kniha mě příjemně překvapila natolik, že se chystám i na další knihy od autora.

petrulka
11.12.2015 4 z 5

Začátek pro mě rozpačitý, rozhodně si mě okamžitě nezískal jako Gabriel, i přesto, že jsem velký fanda do upírů :-)) nicméně děj zajímavý, čtení dobré a nesporně dobře napsané, chválím překlad. Těším se na pokračování.

petvet
01.11.2015 5 z 5

Kniha byla krásná :) Líbilo se mi, jak autor vybral hlavní hrdiny - poukázal na to, že krása není ve vzhledu, ale je ukryta v srdci. Napínavý děj s milostným příběhem, do toho byly vloženy prvky z Gabrielovy trilogie.
Na Raven se mi líbilo,jak vystupovala vždy s klidnou hlavou, měla často vtipné hlášky...Na Princi jsem zase oceňovala jeho přeměnu chování - a jak nakonec vyjádřil Raven lásku. Ach...byl to další slaďák, který skončil tak, že se těším na pokračování :)

Co se týče konce-dodatků, tak jsem nepochopila část "Aoibhe a panna" ...

upíři tajemno Florencie Itálie romantika

Sylvain Reynard